2 pracovní PC+monitory-Video,grafika. Max. 120 000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod keptn_wladimeer 25. 2. 2019 16:36

Zaměstnavatel chce 2 PC, původně chtěl koupit 2krát iMac 27" EN Retina 5K 2017 - All In One PC - 5120×2880 LED IPS, Intel Quad Core i7 4.2GHz Kaby Lake, RAM 16GB DDR4, AMD Radeon Pro 580 8GB, 1TB SSD, WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.2, Webkamera, 4x USB 3.0, 2x USB-C 3.1 Gen2 Thunderbolt 3, SDXC slot, Magic Keyboard with numeric keypad, Magic Mouse 2, macOS High Sierra

Aktuální požadavek je:
2x PC+ 2x monitor (ne All-In-One)
Celkový rozpočet: 120 000 Kč, ale dá se s tím lehce hýbat.
Hlučnost: spíš LN, ale úplně na tom nezáleží;
Účel: Grafika 60% (Adobe Photoshop, Indesign, Illustrator) + video 40 % (Premiere 90 %, After Effcts 10%).

Obě sestavy nemusí mít stejnou konfiguraci. Jedna sestava musí být opravdu hlavní pracovní stanice, kde veškerá práce s videem a grafikou půjde bez zaváhání a bude u ní sedět člověk na full-time 10 hodin denně. Takže klidě jedno PC za 70 000, druhé 50 000. Nic není tabu. S cenou se dá hýbat.
Sestavení sestavy: sestavíme sami
Taktování: Ne
Monitor: Primárně podání barev.
Periferie: jen základ - klávesnice, myš, není potřeba řešit.
keptn_wladimeer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 2. 2019 18:34

Nejak takhle bych si predstavoval zakladni splneni zadani.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... O1023USY02

Pokud si troufate to sami stavet, ocenite vse v jednom odkazu. Pokud neocenite vse v jednom odkazu, nemeli byste si troufnout to sami stavet a spise byste se meli obratit na profesionala.

Ano, uznavam, ze jsem prestrelil rozpocet. Ale takhle si to sam pred sebou dovedu obhajit. Obe sestavy jsou LowNoise. V obou pripadech jde o konfigurace, s nimiz mam osobni zkusenost, to znamena, ze jsem je mel v rukach a vim o vsech pripadnych uskalich.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod keptn_wladimeer 25. 2. 2019 20:40

Díky za nástřel. Na sestavení člověka máme, výběr HW je na nás. Ale rozpočet nám až tak velkou odchylku nedovolí. Máme 120 000 +- 10 %
keptn_wladimeer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 2. 2019 21:25

Jenže bez monitorů to je 80, za to dvě děla v LN moc nemůžeš čekat...

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod keptn_wladimeer 26. 2. 2019 09:38

potřebujeme se vejít do rozpočtu, jeden stroj by měl být hlavní workstation, hlavně kvůli videu. A druhý počítač by měl být taky výkonný, ale nemusí být až tak ultimativní. Strop na oba je 120 -130 tisíc. Myslíš, že by se s tím dalo něco vymyslet?
keptn_wladimeer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 2. 2019 10:10

Určitě dalo, vždycky se dá. Jen teď jsem odkázán na telefon, z něj návrh nezvládnu.

KineCZek

Odeslat příspěvekod keptn_wladimeer 26. 2. 2019 14:43

Není potřeba. Nakonec to s těmi penězmi nebude až tak zaškrcené. Dokonce se původní rozpočet asi lehce zvýší, takže ty 2 počítače můžou být dohromady vč. monitorů za 150 ticíc.
keptn_wladimeer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod keptn_wladimeer 27. 2. 2019 15:12

Ještě jsem neřešil s naším člověkem z IT sestavení, ale dostal jsem zadání rozepsat komponenty na každou sestavu zvlášť. Můžu poprosit o kontrolu, jestli je by ta hlavní sestava měla být složená z tohoto:
https://www.alfa.cz/index.php?eid=13614 ... LE0637OJ03

Jde mi čistě o ten počítač bez periferií. Předem moc děkuju.
KineCZek píše:Nejak takhle bych si predstavoval zakladni splneni zadani.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... O1023USY02

Pokud si troufate to sami stavet, ocenite vse v jednom odkazu. Pokud neocenite vse v jednom odkazu, nemeli byste si troufnout to sami stavet a spise byste se meli obratit na profesionala.

Ano, uznavam, ze jsem prestrelil rozpocet. Ale takhle si to sam pred sebou dovedu obhajit. Obe sestavy jsou LowNoise. V obou pripadech jde o konfigurace, s nimiz mam osobni zkusenost, to znamena, ze jsem je mel v rukach a vim o vsech pripadnych uskalich.
keptn_wladimeer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cheriano 27. 2. 2019 15:31

Spatny okdaz na košík...
cheriano
Junior