Classic sestava na hry, 50,000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod W4R4N 4. 3. 2019 16:31

Ahoj,

chtěl bych vás poprosit o pomoc s výběrem nové sestavy, zejména na hry.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI : Classic sestava z fora Zive (menší hukot mi nevadí)
UCEL PORIZENI SESTAVY: Zejména hry + další běžná zábava na PC (filmy, poker atd.)
FINANCNI LIMIT: 50,000 (+/- jeden dva tisíce)
OPERACNI SYSTÉM: nutno přikoupit, WIN10 (OEM – prostě nejlevnější co lze)
SESTAVITE SI PC SAMI: ne, nechám na dodavateli
BUDETE TAKTOVAT: ne
MONITOR + JEHO ROZLISENI: to právě potřebuji poradit, viz. níže
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN: periferie mám

Myslím, že z nových doporučených sestav by mi mohla vyhovovat tato:

SESTAVA OKOLO 36.000,- Kc ... aneb hraju + streamuji, fullHD 144Hz:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... P1014NGK01

K tomu win10 cca 3,000, sestavení snad do 1,000 a jsme tedy komplet na cca 40,000.

Na monitor mi tedy zbývá kolem 10,000 a to je právě můj dotaz, zda byste mi mohli nějaký doporučit, nevím upřímně jaké parametry by měl mít, aby odpovídal sestavě. Samozřejmě lze peníze ubrat ze sestavy a monitoru přidat, pokud to bude nutné, nebo obráceně.

V současnosti mám starý 23 palců IPS monitor, chtěl bych určitě větší, technologii vhodnou na hry. S velikostí si nejsem jistý, pokud se nepletu, tak moc velký na hraní taky není dobrý, už jen kvůli orientaci ve hře. Řekl bych, že 27” by mohlo být ideální, ale přímou zkušenost nemám.

Chtěl bych, aby mi sestava pár let vydržela, minulou jsem kupoval na základě doporučení zde z fóra a vydržela mi od roku 2012 až do teď, takže naprostá spokojenost.

Předem moc děkuji za pomoc.

Varan
W4R4N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 3. 2019 10:39

Vim, ze jsi rikal neco o 50k i se systemem a se sestavenim. Ale kdyz se na to tak koukam, smysluplne mne to vychazi o kousicek vyse a kazda snaha o dodrzeni toho rozpoctu vede ke krvavym ztratam budto ve kvalite zobrazeni, nebo v hernim vykonu sestavy. Ani jedna z tech dvou moznosti neni pro herni pocitac vhodna, vzdyt herni PC si clovek porizuje, aby si udelal radost.

A prave kvuli te radosti mi prijde nerozum par stokorun neprihodit ... vzdyt osekanim sestavy bys v prvni rade prisel prave o tu radost. Coz prece nechces ... nebo snad?

Pripravil jsem navrh s novym IPS hernim panelem s vysokou obnovovaci frekvenci a GSync overenou kompatibilitou. S grafickou kartou RTX 2070, tkera hrani na tomhle monitoru uz zvladne. Nebudes mit porad 140fps, ale to nevadi, protoze monitor ma adaptivni obnovovaci frekvenci, v tom je nejvetsi zbran / vyhoda teto konfigurace.

51.582,- Kc

Dale pak sest jader (zde doporucim DELID tekutym kovem a taktovat), nejaka ta pamet, 1TB SSD, tzn ani hry nemuseji byt na pomalem plotnovem disku ... podle mne idealni vyvazena herni sestava.



BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod W4R4N 5. 3. 2019 17:28

Ahoj, děkuji moc za doplnění monitoru a za nabídku na sestavení, promyslím to a případně se ozvu přes SZ.

Jinak bych měl ještě pár otázek:

- Píšeš, že RTX 2070 už hraní na tomhle monitoru zvládne. Nehrozí ale, že díky tomuto monitoru budu mít za pár let problémy s výkonem? Jinými slovy nebude mít sestava kvůli monitoru nízkou životnost? Přeci jenom bych si přál, aby mi pár let vydržela.

- DELID – pokud se nepletu, znamená to porušení záruky, je tomu prosím tak? Je taktování nutné? Jak moc bude tuto sestavu omezovat, pokud si ji pořídím bez DELIDU a nebudu ji ani taktovat? Myslel jsem, že na hraní je zásadní grafika a procesor ji pouze nesmí brzdit. Jinými slovy – kromě hraní nebudu výpočetní sílu procesoru na nic potřebovat. Netrvám na top výkonu procesoru, jako spíše na pohodlném hraní v následujících letech.

Předem moc díky za odpověď.
W4R4N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 3. 2019 18:09

Ta zivotnost je vzdycky ozehave tema ... tam spravnou odpoved budeme znat az za tech par let. Osobne bych se QHD monitoru urcite nebal.

Taktovani je dobrovolna vec. Co se procesoru tyce, ty se jako druh zbozi nekazi - to potvrdi kdokoliv dalsi, koho se zeptas. Lehky OC pujde i bez DELIDu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 6. 3. 2019 07:41

Pokud máš teď budget na takový monitor, šel bych do něj... Známe to, monitory většinou vydrží taky dýl než životnost sestavy. A pak se pořídí další sestava a monitor se pořizuje až když je člověk rozmlsaný nebo doopravdy zhasne.

Takže jestli máš budget na takový monitor, koupil bych ho teď.. FHD už je tady dost dlouho a ten posun na lepší rozlišení to chce podporovat. Uvidíš, že nebudeš litovat.

Kdybys pak přecejen cítil limit, nebude to tolik bolet pokud bys prodal svou RTX2070 a koupil novější.. Je to názor.. ale zkrátka mě přijde škoda, zabít potenciál teď kvalitní sestavy se skvělým monitorem, kvůli budoucnu..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod W4R4N 8. 3. 2019 14:08

Díky moc za komentáře, co píšete dává smysl.
Jen koukám, že teď je ten monitor stejně všude vyprodaný, takže mám alespoň čas na rozmyšlenou :-)
W4R4N
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků