Pracovní ULN PC Photoshop/CAD editace videa - 35tis

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod kubazbrna 4. 3. 2019 23:28

Zdravím ještě jednou nyní snad dle pravidel fóra.
Odešlo mi pracovní PC tak potřebuji nové.

Účel pořízení sestavy: Bude určeno na práci ne na hry.
Photoshop 60%, editace videa 30% (Adobe Premiere, střih videa VEGAS Pro) jindy CAD 50%, výpočty osvětlení v programech RELUX a Dialux 20% photoshop / Ilustrator 30%
Finanční limit: 35-40 t
Operační systém: mám win 10 pro
Budete taktovat: nyní NE možno někdy v budoucnu.
Monitor: již mám BenQ PD2700U DesignVue 27palcový, 4K UHD, sRGB
Pro plné zobrazení barev( v 10bit barvách s podporou Open GL na 4K monitoru ) se dopručují karty Nvidia Quadro ( nevím jestli využiju rozdíl mezi P1000 a P2000 ). Popřípadě zda stačí nějaká jiná.
Periferie: PC by měl mít CD/DVD mechaniku a čtečku paměťových karet
Hrubý nástřel:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4HCI013WZN024CLP0144V9014CLL013JZ1014HD0014D5K014ERE013SAQ01
Nevím jestli tišší chlazení procesoru vzduchem ( Noctua NH-D15, Be Quiet ) nebo vodník Silenium PC Navis Pro 120Aio. Skříň Silenium PC Armis AR7 nebo Fractal design Define R5 popřípadě R6.
kubazbrna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 5. 3. 2019 08:00

Smazal jsem staré vlákno i když podle mě mohlo zůstat ono..

K sestavě v rychlosti jen, protože teď není moc prostoru.
Už teď jsi nad limitem, ale hlučnost tohoto bude boeing.. do LN natož ULN tomu chybí mílové kroky, které nejsou zadarmo.

Ty 2x4TB disky máš hozené v košíku navíc do NASky nebo je to doopravdy potřeba mít v PC samotném?

Promiň, ale celé toto řešení mě přijde dost nešťastné. Limit na tolik různorodé práce je dost nešťastný a PC bude dost o kompromisech. Ale nejdřív se k tomu dostanu asi zítra..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod kubazbrna 5. 3. 2019 10:55

Zdravím původně jsem se díval na HP Z2 G4 TWR Workstation nebo HP EliteDesk 800 G4 MT Workstation. I7-8700(K)+16GB+512SSD+QUADRO P2000 5GB+win 3roky záruka cena cca 39-41.
Nevím jak je hlučná, ale je poměrně malá.
V košíku mám chybu má tam být jen jeden HDD 3-4TB. Kompletní záloha dat je mimo PC.
Jaký je rozdíl v pracovní činnosti mezi Intel a Ryzen nevím, ale blíž je mi Intel.
Jo ještě důležité doplnění ten CAD je používán ve var 2019 LT a výpočty osvětlení jsou s modelací ve 3D.
Návrh má splňovat svižné PC bez toho, abych 10hod poslouchal hučení větráku.
Na starém PC byl nejhlučnější zdroj Seasonic a grafika AMD FirePRO V5900.
kubazbrna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 3. 2019 11:24

Coz to ja bych se k tomu dostal klidne i hned.

Plotnove disky dnes maji sve misto opravdu "maximalne" v NASu ... tzn nekde v technicke mistnosti, na zachode v policce u stropu, na predsini nad dvermi, ve vestavnem botniku ... uplne KAZDA domacnost MA misto, kam lze NAS dat. Vetsinou staci jen chvilku se nad tim zamyslet. Nevhodne je umisteni v kuchyni, a to kvuli mastnote. Jinak kdekoliv.

-

Quadro je dalsi veci do pranice. Ano, 10bit barvy zneji lakave. Ale vykon na strih videa u tech karticek neni zadny. A navic mala P1000 je Boeing jako z praku. Coz tedy P2000 je uplne stejne, ale u dvoutisicovky se do alespon da nejak resit. Na druhou stranu je zase dvoutisicovka tak draha, ze kdyz vezmu tu a odhlucnim ji (coz si ale doma na 99,99% neudelas, riziko uplneho zniceni karty je obrovske), bude rozpocet plakat a plakat a plakat.

BTW odhlucnit nepujdou karty od HP. Pouze PNY.

Ctecku pametovych karet. Hluopost na n-tou. Vzdyt 90% tech ctecek je USB2, tzn max do 30MB/s. Pritom kvalitni USB3 ctecka udela desetinasobek. Jenom tedy bude vetsinou externi.

Mechaniku. Hm ... napada mne, kdy naposledy jsi ji pouzil. U mne to je urcite pres deset roku (zhruba tak dlouho ji v PC vubec nemam).

U skrine pokud chces LN, sel bych do Define S. Mechaniku bych koupil pres USB, na obcasne pouziti je to nejlepsi volba, protoze ji muzes pouzivat i s notebookem. To same plati o rychle USB3 externi ctecce pametovych karet. Napriklad ta od Kingstonu je overena, proverena, velice rychla a nestoji ranec. Bonusem externich periferii pak je lepsi chlazeni cele sestavy.

Kdyz uz jsem u chlazeni, je ten AIO vodnik sice mozna "cool" ve smyslu jakoze moderni, ale to je asi tak vsechno. Obycejna NH-D15 chladi lepe a navic je nesrovnatelne tissi.

Mimochodem, neda mi se nezminit o tom budoucnu. Vis, kdy je to uplne nejlepsi budoucno? HNED TED. Protoze v budoucim budoucnu budou 40jadrove procesory na 20GHz a tehdy pretaktovanim dnesniho 6/8/ikdyby16jadra nesahnes tem budoucim bestiim ani na malicek u leve nohy. Tzn ... taktovat chces rozumne, chces to klidne nechat udelat nekoho, kdo tomu rozumi. Ale chces to udelat ted.

- - -

DULEZITY DOTAZ:

Na cem jsi pracoval doposud? A v cem Ti ten pocitac vyhovoval, v cem Te treba omezoval?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod kubazbrna 5. 3. 2019 14:08

Starý PC: i7-920 + NH 520N, AMD FirePRO V5900 2GB, RAM 6GB, HDD WD 5GB Black,
systém SSD Intel 730K 480Gb. Při převodu videa výkon CPU 93% RAM 100%
Hluk grafika a zdroj. U CADU pohoda tam není kam spěchat, u výpočtů pomalé.
kubazbrna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 3. 2019 14:27

Dobre. Nove procesory maji QuickSync. Nove grafiky maji NVENC ... potom zalezi jake video (zdroj) do jakeho formatu prevadis.

Hluk ano, ten chapu. Pokud je V5900 s puvodnim chladicem, byl to Boeing. Ale to P2000 bude uplne tak samo. Jedinou cestou je na te grafice ten chladic vymenit. A vzit dvoutisicovku, protoze na tisicovce to neklapne. A vzit PNY, protoze na HP to taktez neklapne. A nepokouset se o to samodomo, protoze na to je ta karta docela draha sranda.

Na to video se hodi alespon 9700k, lepe 9900k ... hodi se mit dva NVME disky, rychlejsi na system plus zapis hotovych dat, druhy pak na provozni data a ke cteni surovych vstupnich souboru.

Ale tohle vsechno mi do limitu 35tisic bohuzel moc nehraje. Bez grafiky nevidim problem ... a asi bych se tou cestou i vydal. RAM chces urcite 32GB ve 2ks 16GB modulech pro pripadny budouci upgrade.

Neco jako tohle bych videl za rozumny zaklad:

44.771,- Kc

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod kubazbrna 5. 3. 2019 19:24

Díky, můžu v sestavě využít stávající SSD Intel 730K 480Gb?
A ještě jeden dotaz, rýsuje se druhý "domácí" PC jen na Photoshop + nahrávání pořadů z tv a oříznutí reklamy. Co doporučíte bude to v pokoji.
kubazbrna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 3. 2019 19:28

Teoreticky ano, rychlostně mi to nedává smysl.

Druhý počítač prosím pojďme vyřešit ve druhém vlákně.

KineCZek