LN HERNÍ PC 50 000 BEZ MONITORU

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod marty63 29. 5. 2019 08:10

Ahoj, našel jsem toto odborné fórum a chtěl bych požádat o zkonzultování navržené herní sestavy z komponent dostupných v Czech Computeru - mám s nima dobré zkušenosti a mám to velice dobře dostupné pro případné reklamace. Strop jsem stanovil na 50 000,- Kč. Jistěže to může být i méně.
Chci to kvůli hraní Train Simulátoru (i nějakého vesmírného SIMU typu X4) v budoucnu na 32" LCD ( zakřivený). V současnosti mám tento monitor:
https://www.czc.cz/iiyama-g-master-gb28 ... 62/produkt
Jde mi o to, že Train Simulator 2019 umožňuje filtrování textur anizotropní 2x, 4x a 8x. Antialiasing to umožní v maximálním nastavení FXAA+3x3 SSAA. Udělal jsem si screeny ze hry a je to prostě nádhera. Chtěl bych to hrát v tomto max nastavení - aby se to slušně hýbalo. V kvalitě zobrazení jsem holt maximalista.
Co se týče pozdějšího nákupu onoho 32" monitoru váhal jsem mezi 4k a QHD, protože bude sloužit také pro připojení XBoxu X. Ale po přečtení zdejších názorů se asi přikloním ke QHD. Jedině kdyby to řešilo RTX 2080 Ti, jsem ochotný zvednout limit.
Systém bude W10 Home na flešce koupený zvlášť.
SSD 1 TB a HDD 4 TB jsou podmínka.
Pokud byste něco měnili, prosím o doporučení
Navržená sestava:
https://www.czc.cz/245054,220742,246536 ... 15407/kody
Předem díky.
Naposledy upravil marty63 dne 29. 5. 2019 08:43, celkově upraveno 1
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 29. 5. 2019 08:16

Pod pojmem ULN si představuješ úplně něco jiného, než jak je to chápáno zde.
Tvá sestava je zde něco mezi boeingem a classicem.

Např. 3.5" disk, case jen s dodanými větráčky, rozhodně nesloží ULN brigoš v CZC atd atd...
Chipoun
Junior

Odeslat příspěvekod marty63 29. 5. 2019 08:44

OK, díky. Změnil jsem to na LN.
marty63
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 29. 5. 2019 09:21

Když bys sepsal v bodech dle pravidel, co chceš, dostane se ti lepší odpovědi než s touto omáčkou, která se nebude chtít dost lidem pravděpodobně číst.

Jako jen prvotní nástřel, bych to viděl přibližně tímto směrem - 54 052,- Kč

jestli budeš kupovat teď.. jinak v červenci by měli vyjít nové Ryzeny a... zatím rozhodně vypadají zajímavě... Jaká bude realita zjistíme ale až později..

PS: k LN by to chtělo vyměnit chlazení na grafice a nemít tam tu 4TB plotnu.. ale jelikož ani nevíme, kdo to bude skládat, tak těžko radit. Ale rozpočet už je teď překročen, takže těžko říct, kam se chceš přesně ubírat.
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 5. 2019 10:32

Kdyz si uvedomim vykon 2070 a 2080, o nichz jsem mimochodem take neco napsal tady: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=919&t=1297189, prijde mi tech 60% priplatku v cene za 15% pridaneho vykonu jako hazeni penez do zachoda.

Podle mne je lepsi koupit poradny LN nebo ULN se 2070 a grafiku za dva, tri roky vymenit za 3070 nebo 4070, nebo jak se budou jmenovat. Rozhodne to vyjde financne vyhodneji a prinese vyssi vykon pro budouci hry. Tem dnesnim hram 2070 vesmes dostacuje. (Ano, kdyby 2080 byla za 15-17 tisic, hovoril bych jinak. Hodnotu 24k ale ta karta rozhodne nema!!)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod marty63 29. 5. 2019 10:32

Děkuju za nástřel, skládat to bude Czech Computer, proto jsem vybíral z jejich komponentů. Chlazení na grafice mi asi nevymění. Uvidíme, v každém případě se zase mám od čeho odpíchnout.
marty63
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 5. 2019 10:33

Co se bezplatneho sestavovani v CZC tyce, pocitac za tyhle penize bych jim slozit opravdu nedal. Kvalita prace je u nich promenliva, ostatne o tom mame na foru i vlakno: viewtopic.php?f=932&t=1140208

Ano, nekterym uzivatelum (hlavne levnejsi sestavy) dokazali PC poskladali bez vetsich problemu a ano, uznavam, ze "cena" za takovou sluzbu muze byt silnym argumentem, protoze levneji uz to zkratka nejde.

Ale ... u sestavy za precijen uz relativne vetsi penize by se clovek mel poohlednout spise po kvalite. (Toto je muj vlastni nazor, ktery nikomu nenutim.)

Krom toho ani LN, ani ULN sestavu Ti CZC do tichosti neodladi, takovou sluzbu ani vubec nenabizeji.

KineCZek

Odeslat příspěvekod marty63 29. 5. 2019 10:57

Jasně, ale já jinou možnost nemám. Počítač si složit sám neumím (evidentně to není triviální věc) a kamarád, který mi poslední PC dělal už není k dispozici. Jestli máš tip, kdo to složí líp, klidně ho dej třeba pře SZ. Já jsem je volil jednak kvůli osobní zkušenosti (ne stavba PC), ale hlavně dostupnosti při možné reklamaci. Nehodlám PC balit a někam posílat.
V každém případě díky, je to určitě námět k zamyšlení.
marty63
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 5. 2019 10:59

Po chvilce uvazovani prinasim dva mozne pohledy na vec. Pohled prvni je nejtissi mozne reseni, jake lze poridit. Roli datoveho disku zde plni 2TB NVME SSD s nulovym hlukem a s rychlostmi cteni i zapisu, o nichz se plotnovym diskum bude jeste dlouhe roky jen zdat.

Roli systemoveho disku jsem prenechal NVME 512GB modelu od Western Digital, ktery za slusnou cenu ma vice nez slusny vykon. Proti "datovemu" NVME je rychlejsi, trvanlivejsi ... zkratka presne takovy, jaky ma systemovy disk byt.

Pokud bys trval na "multiterovem" plotnovem disku, velmi vrele doporucim zakoupeni neceho takoveho: https://pc.bazos.cz/inzerat/104772138/Externi-sitovy-disk-HDD-WD-My-Cloud-Home-Duo-8TB-8000GB.php Sitove uloziste das kamkoliv (do botniku na predsini, do skriniky na zachode, synovi nebo treba segre 8-D do pokoje...)

Roli procesoru jsem nechal na i7 9700k ... hodne jsem premyslel nad 8600k, ktery by nam i diky mnohem levnejsi zakladni desce usetril hromadu penez, ktere by slo vyuzit jinde v sestave. Ale precijen s ohledem na budouci naroky jsem nechal radeji tu osmijadrovou i7.

Grafickou kartu jsem osadil RTX2070, protoze priplatek za 2080 jednoduse neni ospravedlnitelny a zadny rozdil "hratelne versus nehratelne" mezi temi dvema kartami nebyl, neni a nikdy nebude. Lepsi je koupit nyni 2070 a az vyjde nova generace, upgradovat. (U karet beru ohled na kvalitni provedeni s tichym chlazenim, s dobrym navrhem PCB [a to napriklad Phantom tak nejak neni].)

Jedinym slabym mistem sestavy je "pouhych" 16GB RAM. 32GB bych videl radeji, nicmene uplne nutne to dnes jeste neni a navic RAM je tou nejsnaze upgradovatelnou soucasti PC, a tak jsem ponechal 16GB.

- - -

55.223,- Kc

Vyse uvedeny navrh je ULTRA LOW NOISE sestava. Pro uplnou definici pojmu ULTRA LOW NOISE viz: ODKAZ.

DULEZITA POZNAMKA:

Pro dosazeni ULTRA LOW NOISE (ne)hlucnosti vsak nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hlucnosti sestavy je odladeni hlucnosti, resp. tedy optimalizace otacek ventilatoru v zavislosti na teplotach komponent.

Dalsim faktem pak je 100% jistota neuspechu, pokud bychom uvazovali nad myslenkou nechat tuto sestavu skladat v eshopu. Sestavy s aftermarket chladici grafickych karet totiz eshopy sestavovat odmitaji, k cemuz maji hned nekolik rozumnych duvodu.

BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)

Pokud bys trval na tom, ze musi byt v sestave 4TB a pres to nejede vlak, nebo ze 50k je konecny budget a pres to nejede vlak, lze sestavu doupravit tak, aby kriteriim vyhovela. Vzdy to ovsem bude "neco za neco", tzn kdyz nekde pridame, jinde musime ubrat. Treba ubrat na tichosti, nebo jinde na vykonu, atd.

KineCZek