Nový PC postavený na Ryzen pre priemerného hráča

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod terminator800 29. 5. 2019 11:07

Ahojte,
v lete by som chcel kúpiť nový PC, ktorý by mi vydržal ďalších 5 rokov za čo namenej peňazí cca 700€.
Som len slabší hráč PC hier, väčšinou chcem využívať PC na kancelárske práce. Občas si však chcem spustiť hry typu World of Warships, alebo World of Tanks na stredných detailoch a stabilných 60FPS.

Otázka:
Mám čakať na nový Ryzen 3000, alebo mám poskladať PC na stávajúcich komponentoch okolo Ryzen 1600X prípadne 2600?

1600X je teraz extrémne lacný (130€). Akú grafickú kartu by ste do zostavy dali, aby Vám vydržala ďalších 5 rokov?
Prípadne aké ďalšie komponenty sa Vám teraz javia ako výhodné na kúpu, ak by som volil zostavu 1600x, alebo 2600?
terminator800
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 5. 2019 11:45

Omacka, bla bla, hlouposti a nic podstatneho. Zkus viewtopic.php?t=1132453 a udelej v tom prosim trochu jasno. A kdyz uz v tom budes, navstiv i viewtopic.php?f=932&t=1297916 kde se dozvis, ze existuje https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... 5K014NB001 ... a ze je to rozpoctove presne tam, kde se chces trefit.

-

Herni vykon je z 90% tvoren grafickou kartou, ani i9 9900k Ti nepomuze, kdyz k nemu das GT1030. To potom i G4920 s GTX1660Ti bude vykonnejsi herni stroj. To je holy fakt, prestoze si to 99% BFU "nemysli".

Nejvhodnejsi cas na koupi PC je "tehdy kdy jej potrebujes". Protoze "procekat" se muzes s klidem do duchodu - vzdycky "zerucene bude na co" pockat. Uplne vzdycky. Jeste nedavno se takhle zarucene cekalo na 486ku ... protoze to prece bude bomba ... a najednou se cekalo na 3DFx, na MMX, Geforce FX ... pad cen toho, onoho, hentoho i tamtoho, sem tam zemetreseni nebo povoden poslaly ceny na dalsich pet let do kopru, tak prece POCKAME az se to ustali ... a ted treba muzeme cekat, nez Babis rozkrade jeste ten zbyvajici kousek republiky, ktery dosud nerozkradl. To prece taky bude bomba, na kterou se vyplati si pockat. :D

POZOR, prispevek osahuje HUMOR, IRONII a SARKAZMUS!

-

Relevantni navrh sestavy, bez nepotrebnych deseti dalsich nevyuzitelnych jader:

676 Eur

-

Pet let bez upgradu zalezi jak na co. Vseobecne je takovy pozadavek docela nesmyslny, zvlaste pak v cenove hladine, kde je nesplnitelny. Na pet let bez upgradu Ti vydrzi Playstatin 5 ... az teda vyjde. Ze by dobry duvod pockat si?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 30. 5. 2019 01:00

:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod Fuck8r 3. 6. 2019 12:36

Já čekal na pokles 3x předražených ddr4 :D .. Ale už to kleslo a koupil jsem :kuk:
A7i + Sigma 40f1.4 a Tamron 28-75f2.8 a Samyang 85f1.4 manual
Fuck8r
Mírně pokročilý