Upgrade PC, 14 000, Herní

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 7. 2019 17:56

Čisté herní PC? Intel.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod mrnaks 9. 7. 2019 18:03

Chtěl bych Herní PC + občasný stream 720p 60 FPS, třeba CSGO atd, ale ty hry hraji na low a mam GTX 1060 s nvidia encoder (nvenc).
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod mrnaks 12. 7. 2019 17:56

Ahoj, jelikož bych si chtěl koupit AMD 3th gen i za cenu toho, že tam nějaké hry zatím nefungují, tak jsem si složil takovou sestavu a prosil bych o zpetny feedback. K MB začalo MSI dávat nějaké SSD 240GB, tak to se využije.
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... 4B014NHA01
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod mrnaks 12. 7. 2019 19:09

A nebo 3700x + Asus ROG CROSSHAIR VI HERO
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod Baxos 12. 7. 2019 21:15

kvoli SSD disku zdarma (navyse v nizkej kapacite) brat danu platformu? :) to mi nejako neberie ...
ku GTX 1060 nebude 3700X zbytocne overkill?
Baxos
Junior

Odeslat příspěvekod mrnaks 12. 7. 2019 21:48

Já si čekal na AMD od té doby, co Intel řekl, že mají problém s CPU, ale na generaci 7xxx a starší nebudou vydávat záplaty. A fix, je vypnout hyperthreading (myslím že to něco takového bylo). Dnes je na trhu několik X570 základních desek a recenze na ně moc nejsou. A tak jsem jakožto zákazník sáhl někam kolem 6000 a vybral jsem si MSI.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 7. 2019 10:08

Problém místního (občas zkostnatělého, to přiznávám) fóra, je ten, že je tu pár lidí kteří vědí co dělají a nejdou do kompromisů... stejně tak radí jen ověřené a prověřené věci. A tak ti tady nikdo krom pár nadšenců s klidným srdcem nedoporučí platformu, která je venku 5 dní.

Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod mrnaks 13. 7. 2019 13:03

Já se o PC platformu už delší dobu nezajímám, takže nedokážu posoudit co je dobré / špatné. Já osobně předpokládám, že AMD bude mít nějaké nedodělky a nikoho bych nevinil, kdyby mi doporučil sestavu, na které jsou nějaké "chyby", když jsem k tomu někoho "donutil". A však nerad bych koupil třeba RAM, které nepůjdou k AMD platformě, atd a proto jsem tady pro rady.
Na různých webech jsem četl, že všichni řeší spotřebu nových procesorů a napájení na starých deskách, proto mi přišlo fajn sáhnout po ve své době semi-high end Asus desce a 3700x, který má spotřebu jen 65W. Z této logiky věci by to nemusel být problém. Na staré desce je pouze 1x m2.sata atd., ale s tím jsem se v tomto případě nějak smířil. Na druhou stranu, očekávám, že pokud třeba MSI dlouhodobě vyrábí horší desky než ASUS, tak kupovat desku X570, kterou nemá nikdo moc otestovanou od MSI nedává smysl. Bohužel jak jsem psal v úvodu, PC platforma (CPU, MB, RAM) šli úplně mimo můj zájem za posledních pár let.
Proč jsem řešil Intel sestavu, když jsem věděl, že ji nechci ? Důvod je jednoduchý, grafů, od AMD jsem jednoduše nevěřil a tak jsem čekal na in-game testy, které se zdají být fajn. Navíc, když vidím, že 9600k využívá 90% CPU a AMD jen 60% tak vím, že tu hru budu moci třeba na AMD Streamovat, kdežto na Intelu ne.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 7. 2019 09:00

Pod toto:
Python.p píše:Čisté herní PC? Intel.

a pod toto:
Python.p píše:Problém místního (občas zkostnatělého, to přiznávám) fóra, je ten, že je tu pár lidí kteří vědí co dělají a nejdou do kompromisů... stejně tak radí jen ověřené a prověřené věci. A tak ti tady nikdo krom pár nadšenců s klidným srdcem nedoporučí platformu, která je venku 5 dní.

Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat...

se podepisuji v plnem rozsahu. BETA BIOSy, nefunkce nekterych programu a operacnich systemu ... Ryzen 3xxx jsou prozatim "beta verze" bez overeni, bez provereni. A protoze jak nase forum, tak kazdy z nas za sebe, jakozto lide, jiz mame urcitou ... rekneme povest ... diky svym zkusenostem, snazime se poradit potencialnimu zajemci (at uz je to tazatel, ci primo zakaznik - to vubec nehraje roli) pouze a jenom to, co bychom si my sami, za sve vlastni penize, koupili, nachazet se v jeho situaci.

(Doufam, ze se kolega nezlobi za citat, a ze se ostatni kolegove nebudou zlobit, kdyz jsem je nevyjmenoval doslovne.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Předchozí stránka