LN - Kancelářská práce + Lightroom - 20.000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod dworkin10 30. 6. 2019 20:01

Zdravím,

pro rodinného příslušníka hledám PC s následujícími parametry jako náhradu za dosluhující NB:

Hlučnost - LN
Účel - 50 % běžná kancelářská práce, konzumace multimédií, internet, 50 % úprava fotografií v lightroomu (na neprofesionální bázi), hry 0 %
Limit - 20.000 Kč za skříň bez jakéhokoliv příslušenství a SW
OS - W10 Home - pořídíme, ale do limitu nezapočítávat
Sestavíte si sami - Ne, nechám si sestavit
Taktování - Ne
Monitor - V limitu není zahrnut ale nechám si poradit (ideálně nějaký 1440p nebo 4K IPS)

Předem děkuji za tipy a pokud potřebujete jakékoliv další informace, dejte mi vědět.
dworkin10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulaner 1. 7. 2019 17:04

jo tohle by mě taky zajímalo - bohužel tady smolík - jak tam není aspoň gaming grafika za šest litrů místo zcela dostačující integrované Intel® UHD 630, tak to nikoho nezajímá
.
hotové či konfigurovatelné "tiché" sestavy s kvalitní integrovanou grafikou jsou třeba na czc i tsbohemia pro mě nekoupitelné - když čtu co je tam za komponenty počínaje hustou skříní, deskou, procákem a konče M.2. SSD pokud tam vůbec je, tak to prostě nedávám 8-P
paulaner
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 7. 2019 19:58

Je čas dovolených.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod paulaner 1. 7. 2019 20:31

aha, to mě nenapadlo - ale je 1.7. takže to je fakt - pak O.K. - snad se později na to vlákno ještě dostane ...sestava cca LN jen s nějakou integrovanou slušnou Intel UHD grafikou by mě v nějakým pěkným ležatým microtoweru ve stylu CoolerMaster Elite zajímala (nechat zapnutý třeba jen přední 120 mm ventilátor ale vyměnit ten skříňový za nějaký pomalootáčkový silent, boční 80 mm netřeba ani zapínat )
https://www.czc.cz/coolermaster-elite-1 ... 82/produkt
- mám dojem, že snad není ani někde ve vzorových taková malá pěkná co jde postavit na kontejner vedle stolu - do ní nějaký tichý modulární Enermax se 14cm ventilátorem nebo něco podobného ( do té skříně se v pohodě vleze ), nějakou jedlou mini-ITX desku s wifi kartou pro připojení k domácímu routeru a zbytek nevím co teď frčí - dřív jsem měl rád Intel či ASUS desky na socketu 775 a Intel procesory preferuji nadále
.
pozn: nechci brát autorovi jeho vlákno, jen jsem ho připomněl a taky mě to zajímá, ale další vlákno zakládat nebudu a přidal jsem svoje "parametry" - samozřejmě prioritní je jeho dotaz .....
paulaner
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 2. 7. 2019 08:43

Já bych klidně šel nějakou cestou typu mini-ITX deska s malinkou skříní.

Jen už nevidím nikde moc tu chieftec skříňku skladem.. Pokud by se ti ji ale podařilo sehnat a vzal k ní 11 522,- Kč tak věřím, že to bude v pohodě.

Chtěl jsem osadit i5, ale... už jsou všechny 8400/8500 vyprodané a 9400F je bez integrované grafiky..

Z monitorů QHD ~8 tisíc mě nejvíc zaujal XB3270QS-B1 nebo Q2790PQU. Záleží jestli 32" na tebe není moc.
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod dworkin10 3. 7. 2019 20:06

Díky za odpověď. Malá skříň a mini-ITX deska nejsou podmínkou a místo není problém, protože PC bude stejně pod stolem. Ale klidně se toho držme. Spíše bych ale šel do Fractal Design Define Nano S (hlavně estetická volba) + zdroj, byť za trochu vyšší cenu, viz https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4G4Z014RWH014GZZ014M1O011S5K013GTK014PO701

Dává to takto smysl? Měly by se navíc pořídit ventilátory do skříně? Nevím, jak jsou ty dodávané se skříní hlasité. Předem díky!
dworkin10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 7. 2019 17:20

dworkin10 píše: ...protože PC bude stejně pod stolem.

Není lepší vzít o fous levnější skříń dkyž bude pod stolem a radši k tomu vzít kvalitnější SSD?

Za mě tedy takhle: 19 875,- Kč

Po zregulování cajk, není tam moc co odhlučńovat.

i5 + 512GB SSD na práci + 512GB na bordel.

Nicméně si nejsem stále úplně jist, jestli by nestačilo SX 8200 PRO v 1 TB verzi. :hm nevím co pro tazatele znamená práce v LightRoom i když nic profi. ;)

Pokud bys chtěl PC sestavit napiš SZ, možná i nějakej ten monitor by se našel za lepší cenu.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!