PC na Internet a fotky, classic, cca 15000Kc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Noxik 12. 7. 2019 18:16

PC na Internet a fotky, classic, cca 15000Kc

Zdravim,
znamy potrebuje nahradit archaicky Athlon X2-4000/3GB/250GB, tak bych pritomne poprosil o posouzeni sestavy:

Procesor: AMD RYZEN 3 3200G
RAM: Kingston DDR4 8GB 2400MHz CL17 SR x8
Deska: ASROCK B450M PRO4 (chci 4xDIMM a VGA konektor)
SSD: WD Green SSD 3D NAND disk 480GB SATA
Zdroj: Seasonic SSP-350ST
Bedna: Zalman Z1
OS: Windows 10 64bit CZ DOEM

Bude zakoupeno/sestaveno na Tsbohemia.cz, cili vyber dilu odsud. K PC bude pouzita stavajici PS/2 klavesnice, bezdratova mys Logitech, reproduktory a monitor o rozliseni 1440x900 s konektorem VGA. Zadne zvlastni pozadavky na hlucnost. Pouziti na prohlizeni webovych stranek ve Firefoxu a prohlizeni fotek. Taktovat se nebdue. Ma to byt klasicka skladana sestava, ktera bude umistena do stavajiciho PC stolu. Vzhledem k tomu, jak stary stroj nahrazuje, lze ocekavat dlouhou dobu provozu, proto jsem nebral zakladni Celeron Gxxxx, 4GB RAM, atd.
V pripade nejasnosti se klidne ptejte.
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baxos 12. 7. 2019 21:10

WD Green nahrad WD Blue aspon.
Skrinu by som tiez dal SilentiumPC Regnum RG4 namiesto tej Zalman.
1440x900 cez VGA je brutus... nenasiel by sa budget na nejaky pekny IPS FullHD monitor? :)
RAM by bolo lepsie 2x4 kvoli dual channel.
Baxos
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 13. 7. 2019 07:49

14 083,- Kč

vč. 24" FHD monitor, 1TB M2 NVMe SSD.. Je tam pro jistotu i deska s VGA, kdyby přecejen...
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 13. 7. 2019 09:02

Baxos: Sice si nemyslim, ze ten Blue bude mit realny dopad na rychlost, ale koukam, ze stoji o 12Kc vic, tak proc ne. Jinak jsem ho tam daval proto, ze uz s GREEN mam zkusenost, uz jsem ho daval do par starsich ntb. SilentiumPC Regnum RG4 ma ovladaci prvky nahore, coz by neslo pouzivat, protoze PC bude uvnitr stolu. 1440x900 pres VGA je sice brutus, ale ted to tam tak funguje a nevypada to uplne zle. Problem je, ze na tom miste, kde je PC je misto tak akorat, takze by se novy vetsi monitor nemusel vejit. Dual Channel - to by asi pomohlo v grafice, ale majitel na tom hrat nikdy nebude. Ja osobne preferuji volne sloty, protoze casto se mi pak sejde vice modulu s malou kapacitou, ktere neni jak vyuzit.

Kaulik: Taky varianta, diky.
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 7. 2019 09:02

Navrh kolegy Kaulika ma hlavu, patu a smysl. A take overenou a proverenou platformu, ktera neni v betaverzi. Za mne palec nahoru.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků