Herní PC - LN + sestavení cena 20 - 30 tis

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod facemajk 24. 7. 2019 13:51

Dobrý den,

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI : LN

UCEL PORIZENI SESTAVY : hry 100%

FINANCNI LIMIT : 20 - 30tis Kč ( ke spokojenosti mi stačí zahrát si do této doby vydané hry ve full hd plynule, z toho bude stejně 80% času hraní CS : GO) čili pokud postačí pc do 20k , sem s ním.

OPERACNI SYSTEM : mám zakoupen WIN 10 krabicovou verzi ve starém PC, které zruším. Jestli mi to poběží, tak si ho nechám.

SESTAVITE SI PC SAMI? : o sestavení, odlazení a předání v okolí Opava, Ostrava, Bruntál, Olomouc poprosím zdejšího přeborníky.

BUDETE TAKTOVAT? : ano, pokud mi to přednastaví ten, který bude skládat.

MONITOR + JEHO ROZLISENI? Benq XL2411P TN Full HD cenu monitorů nepočítat do kalkulace
plus mám Dell U2311H ( pokud by šel připojit jako druhý monitor, byl bych rád, ale není podmínkou)

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? : skřín

HDD : 1x SSD , stačí malá kapacita. Na HDD nebudu nahrávat filmy, písničky... Pouze pár her...
: 1x SSD si nechám ze starého PC . ( 250GB Samsung Evo 850 )

Termín : co nejdřív :roll: :hm 8-D
facemajk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 7. 2019 15:50

V Olomouci mam rodinku :) tak pokud chces, neni problem.

Krabicovka W10 pobezi urcite. Pokud to tedy neni "krabicka OEM" ... ale FPP poctiva.

TN monitor si urcite nekupuj, doba TNkova skoncila uz pred nekolika lety, kvalita zobrazeni je na facku. Kupme kvalitni 75Hz FreeSync panel s IPS panelem, nejsou drahe.

- - -

S tim pocitacem to take nemusi byt tak zle. Samozrejme cim vice penez pridas, tim vice "muziky" si muzeme dovolit. Pro zacatek navrhnu toto:

30.462,- Kc

Sestijadrova Core i5 // 8GB 2060S // 16GB RAM // 500GB NVME // 2TB HDD // kvalitni zdroj s petiletou zarukou, skvela odhlucnena skrin, vyresene tiche chlazeni.

Je to takto akceptovatelne? Rucim za to, ze si zahrajes libovolnou dnesni hru na vysoke detaily.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 24. 7. 2019 16:06

Proč ten Asus? Předpokládám, že ji máš vyzkoušenou osobně, ale co jsem četl, tak jsou vcelku hlučné a MSI Ventus je dle testů třeba lepší, tišší a přitom o tisícovku levnější.
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod facemajk 24. 7. 2019 16:12

Já se v tom nevyznám, ale vím, že si tady můžu přijít pro dobrou radu :D Takže akceptovatelné to je, krom HDD. ?

Dva až tři roky používám jediny HDD ( samsung ssd 850 250GB a z toho mám celou dobu polovinu nezaplněnou) . Tak bych radši použil tento HDD k tomu SSD co jsi napsal a vyhodil ten 2TB.

Monitor- jelikož to bude na hraní a z 80% CS GO, věřím, že i když to to pro vás bude těžké překousnout, budu na něm trvat. PC na sledování filmů , web a mail mám s ISP panelem. Tento je čiště 100% herní.
facemajk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 7. 2019 16:22

HDD muzeme urcite vyhodit, nic proti nicemu.

Monitor ... fuj. Nesrovnatelne kvalitnejsi: https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051450060000004NHP (Ano, cena, vim ... ale KVALITA ... a usetrili jsme na HDD.)

Ke kvalitam provedeni grafik Kentus* od MSi se vyjadrovat nebudu, napsal jsem toho na podzim dost a co jsem tehdy psal o 2070, se dnes hodi na 2060S, protoze jde in fact o 2070 s jinym BIOSem.

*pardon, Ventus.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 7. 2019 16:24

četl, viděl, slyšel jsem od kolegy u tebe...

vs.

měl jsem, zkoušel jsem, slyšel jsem testoval jsem u nás...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod facemajk 24. 7. 2019 16:56

Pokud se mě budeš snažit ještě dále zlomit s monitorem, prosím o tyto parametry. ( zkousel sem heureku a nic mi nevyjelo) :nenapadne
min 24" max 25" odezva 1ms, 144hz . bez zakřivení.
Windows jsem koukal a mám jen OEM. Dokoupím .
facemajk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 7. 2019 19:01

VG279Q ma 1ms, ma 144Hz, jen holt 27". Nic jineho osobne neznam (coz uolne neznamena, ze by to neexistovalo, jen to neznam).

KineCZek

Odeslat příspěvekod messy 24. 7. 2019 21:56

Naco su tam tie F9? Grafika?
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 25. 7. 2019 12:25

Omluva za ten Ventus, u 60tky je ten chladič ok, ale u 60S nikoliv. Tak či tak, ten Asus není žádná výhra, lepší je určitě Palit Jestream, který se dá koupit za 12500 u nás, ten je nejtišší z těchto tří verzí. Stejně tak pozor na Gaming od MSI, u 60tkyS řve větřák nad 2tis otáček a přitom 70S s trio chladičem je tichá jak prase na ten výkon :)
planetoid_LV426
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 7. 2019 21:18

A kolik z těch karet jsi měl v ruce?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod facemajk 12. 8. 2019 17:08

PC mám necelé dva týdny.
Mini recenze sestavy. ( sestaveno , odladěno, přetaktováno,dodáno Kineczkem )

Hluk - spíš nehluk. Velmi tichá i v zátěži. hodnocení 1*
Zapojení , skříň , kabely - velmi uhlazené, čísté. hodnoceni 1*
Předání - vysvětleno, ukázano, popsáno jak čistit. hodnocení 1*

Spokojenost zákazníka 1*

Děkuji :tleskani
Naposledy upravil facemajk dne 12. 8. 2019 17:19, celkově upraveno 3
facemajk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 12. 8. 2019 17:10

přemýšlím jestli známkuješ jako ve škole nebo dáváš počet hvězdiček :D protože na hvězdičky nic moc :D
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 8. 2019 17:12

1/5=0,2 -> 20 %

Tak já ti nevím...

Python.p
Je to rebel!

Další stránka