Rady s výběrem hardwaru a sestavením PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 8. 2019 09:41

Já bych šel na procházku do lesa. Protože co tady se člověk dočte za materiál ...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. (KineCZek)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 8. 2019 10:47

... když bude Intel s pomalejma RAMkama, tak na tom bude stejně bídně jako AMD s pomalejma RAMkama...
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Tomi V 3. 8. 2019 12:20

O blogu DDW si myslím své, ale nebylo by dobré přiznat místními odborníky že nové procesory AMD se povedli a jsou více než konkurenceschopné?
Tomi V
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 8. 2019 12:33

Co znamená více než konkurence schopné?

Nebo někdo tady někde psal, že jsou odpad? Nějak jsem si nevšmil. Jde zatím o to, že je to nová platforma co má stále porodní bolesti, až je mít nebude a budou dostatečně dlouho na trhu - měsíc, nebo dva. Tak se jistě v doporučených sestavách objeví.

Ale tak nějak nerad doporučuji něco co je venku pár dní a občas to má nějaký problém. Třeba konkrétně TPM, už funguje? Nefunguje. ECC RAM už fungují? Nefungují. Linux už by měl jet, to je fajn. Už jsou tu desky bez kňučítka? Jsou, ale né s pořádnou výbavou. Už boostujou tak jak mají? Neboostujou (dobře, boostujou na ms, ale to neberu jako boost, když konkurence to umí v řádu minut). Nebo třeba u 3700x, když zapnu turbo, tak dostanu + 30°C +70W spotřeby a celých 5 až 10% v CB 20. Tomu říkám mega pecka.

Takže jo, jsou to použitelné CPU, sám se na ně těším až budu moct přejít na více vláknový procesor, ale zatím to prostě nejde. A to že to tady někteří ve velkém radí, oukej ať si to radí a problémy si pak řeší, ale já tak nějak rád dělám PC postav a zapomeň. Takže není potřeba hlídat neustále jestli není nová AGESA, jestli není novej BIOS a jestli už mi pojedou pořádně ty RAM co jsou v QVL, ale stejně blbnou.

PS: Kdyby byl ten RyZen tak super, jak všichni prezentují a píší, tak už by dáááávno byl v profi WKS. ;)

Takže asi tak.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod meda2016 3. 8. 2019 19:52

@Guarana -Já na rozdíl kolegů připomenu ten údajný
Guarana píše:...monitor: Samsung LE26A457C1D ( https://www.reevoo.com/p/samsung-le26a457c1d#info ) s rozlišením 1920x1080.

Tak to je dle uvedeného webu TV HD Ready 1366x768@50Hz, která Full HD zobrazí na HDMI snad přepočtem.
Takže myslím, že lepší řešení je sestava KineCZka z 15.7. na následujícím odkazu s monitorem 27"
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... S2014OW201
...kdy zahrnutý SSD 1TB M.2 nahradí ten vlastní datový HDD 1TB, který přesune do použití "zálohovací" (jak chtěl).
Případně ještě vyměnit case za SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black TG s oknem, eventuelně pokud budget, pak vyměnit grafiku 1660Ti za lepší.
Naposledy upravil meda2016 dne 4. 8. 2019 19:02, celkově upraveno 1
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Tomi V 4. 8. 2019 09:36

více než konkurenceschopné- v tomto případě je myšleno že za méně peněz/větší výkon.
Je jasné, že ve hrách je Intel stále číslo jedna (opět, dle DD nic jako herní výkon neexistuje)...
Zajímala by mně ještě jedna věc, jde postavit Ryzen jako (Semi) Low noise? Existují
nějaké alternativy speedfanu, třeba už přímo od výrobců základní desek?
Mám Intel Core i5-4690K, MSI Z97M GAMING - Intel Z97, MSI Z97M GAMING - Intel Z97 atd...
a myslím že v nějakém horizontu měsíců budu tuto sestavu nahrazovat a nerad bych si
pohoršil, co se týče hluku (v případě procesoru Ryzen).
Tomi V
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 4. 8. 2019 20:41

....ještě jsem zapoměl na dotaz
Guarana píše: ...lepší reproduktory v ceně cca 2 - 3 tisíce Kč, bude na toto stačit integrovaná zvuková karta?

Ve výše uvedeném seznamu je deska ASROCK B360M Pro4 s audio Realtek ALC892.
Tak buď zaměnit za (skříň!) ATX desku Fatal1ty B360 Gaming K4 dražší o 800Kč s lepším audio Realtek ALC1220,
nebo volit dobrou externí zvukovku na USB. Moje přesvědčení je, že interní postačuje i na koncerty, natož zvuk her.
EDIT: Stejně jako výše, typy, počty a propojení ventilátorů je potřeba uvážit zvlášť.
Naposledy upravil meda2016 dne 5. 8. 2019 14:52, celkově upraveno 1
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 8. 2019 21:20

Kdo chce velmi kvalitni zvuk z PC, voli Audioquest DragonFly. Az tam se totiz ta zabomysi "valka ALCu" a "vselijakych dalsich soundblasteru" zlomi a ukaze v cele sve nahote.

KineCZek

Odeslat příspěvekod meda2016 4. 8. 2019 23:30

S tím budgetem, TV, a výhledem repro za 3000?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 8. 2019 09:51

To byla samo jenom obecna poznamka, tady to nebude mit valneho vyznamu.

Se starou telkou si stejne nezahraje kvuli inputlag + odezva, zazitek tam je asi jako kdyz se snazis navleknout nit na jehlu po osmi pivech.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Guarana 11. 8. 2019 18:40

Myslíte, že bude lepší počkat na nereferenční GK?

A ohledně zvuku - je tady někdo audio znalý, aby řekl názor, zdali mám brát Realtek ALC1220 za 800 Kč? Popravdě, více než 3 000 ty reproduktory jistě stát nebudou a já nejsem moc "audiofil," abych si drobných rozdílů všímal, na stranu druhou mi ale přijde škoda nevyužít jejich potenciál, pokud by to mělo být kartou.

KineCZku, vím, že jsi velice znalý a respektuji tvé rady. Za sestavu chci dát 25 tisíc, protože jsem student a je to pro mě hodně peněz - na druhou stranu, pokud už do toho jdu, chci, ať už to za něco stojí. Mám zvýšit limit na 30 tisíc? A co se týče monitoru - o jakých se zhruba bavíme penězích, aby to za to stálo? Nasadil jsi mi "brouka do hlavy," teď chci i nový monitor :D A opravdu to poznám?

Ještě jednou děkuji MOC všem za rady, názory a diskuzi!
Guarana
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 8. 2019 21:11

Určitě poznáš, věř mi, ten rozdíl je velký.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Kaulik 12. 8. 2019 08:10

https://www.czc.cz/aoc-27v2q-led-monitor-27/247811/produkt

na CZC ho slevnili, na TSBohemii už bohužel není za 3690,- ale už je zase přes 4 tisíce.. Ale pořád dobrý monitor za tuto cenu.
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod Guarana 26. 8. 2019 18:34

KineCZek píše:Určitě poznáš, věř mi, ten rozdíl je velký.

KineCZku, já dám na tebe, proto do toho dám 30 tisíc. Můžeš, prosím, být tak moc hodný a navrhnout dražší upravenou sestavu? A také pravděpodobně s tou neref. GK, která již by měla být venku, pokud se domníváš, že je to dobrý nápad.

Zvuková karta bude stačit integrovaná, případně si ji můžu dokoupit vždycky.

Monitor si pořídím také, jen až za pár týdnů, až budu mít dostatek financí.

Moc děkuji i ostatním přispěvatelům. Vaše podněty vítám také.

Hezký den :)
Guarana
Junior

Předchozí stránka