PC na hry, 25.000Kc / 1000€

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod shadowinek 6. 8. 2019 09:14

Ahoj, rozhodl jsem se poridit si novy pocitac a rad bych Vas poprosil o Vasi radu :)

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Classic/LN (v zatezi hluk nevadi - napr. u her)
UCEL PORIZENI SESTAVY: 80% hry (Minecraft, Magic The Gathering Arena), 10% internet/kancelar, 10% uprava raw fotek
FINANCNI LIMIT: 25.000Kc (+-2000Kc) / 1000€ (budu kupovat v Nemecku)
OPERACNI SYSTEM: Mam Win10 Pro
SESTAVITE SI PC SAMI? ano
BUDETE TAKTOVAT? ne
MONITOR + JEHO ROZLISENI? Mam 2 monitory. Hlavni HP ZR24w (1980 x 1200), druhy je nejaky levnejsi 24" LG (1980 x 1080)
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Pouze bedna. Datovy disk pouziju ze stareho PC (Seagate Barracuda 1TB).

Muj nastrel sestavy: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... F50149QE01

Nejsem si vubec jisty systemovym diskem a jestli to vse dohromady dava nejaky smysl. Taky nevim jestli by se spis nevyplatilo radeji priplatit na 32GB RAM. Dale taky premyslim jestli by nebylo lepsi to cele poskladat do mensi bedny (napr. Define Mini C). Budu rad za Vase rady.
shadowinek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 8. 2019 09:24

80% hry ... neni vyznam priplacet na 32GB RAM. Hram staci 16 v pohode.


27.699,- Kc


Bez 3,5" HDD to po profesionalnim odladeni bude kompletne Low Noise sestava. Co do vykonu je to oproti 1660Ti vykonnejsi o parnik. Prekroceni ceny jsem si vedom, ale ver, ze se to takto vyplati. Pokud by pres 25 "nejel vlak", umel bych navrhnout i variantu se 1660Ti v komplet LN, s tim, ze tam bychom se mohli bavit uz i o novem datovem disku a dokovaci stanici pro ten stary, ktery by se spoustel jen v pripade nouze a tedy by zbytecne neobtezoval svym hlukem po celou dobu chodu sestavy.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shadowinek 6. 8. 2019 11:58

Myslel jsem si, jak to mam vsechno hezky rozmyslene a jak mi tu jen reknete, jak krasne jsem to slozil a ze mohu rovnou objednavat :D

Jsem vsak rad, ze mi poradi nekdo, kdo se tim opravdu zivi. K tvemu navrhu bych mel jeste par dotazu:

- Arctic F9 jsou tipuju na grafickou kartu. Uplne nevim jestli se mi chce do vymeny vetraku poustet (nedokazu odhadnout narocnost). Je karta v zakladu az moc hlucna, ze je opravdu nezbytne menit vetraky? Existuje jina karta, kde bych vetraky menit nemusel?

- Zdroj jsem nasel i ve variante s Cable Managementem. Je tam rozdil v kvalite nebo mohu v klidu vzit?

- Pameti mohu vzit libovolne (se stejnymi parametry) na zaklade ceny?

- Jaky datovy disk bys doporucil? Premyslim, ze bych stary kompletne nahradil. Nezapocitavat do ceny, prikoupil bych kdyztak pozdeji.
shadowinek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 8. 2019 12:05

Ta vymena je (pro mne) jednoducha, jen se sundaji puvodni ventilatory, chladic zustava nasazen stale ten puvodni. Nekde jsem mel foto...

IMG_20190726_223931.jpg


Karta je v zakladu hlucna vic, nez by se mi libilo ... asi tak ... jako vepř. Jina karta sice existuje, ale otazkou je, zda by Ti stala tu investici. To si to radeji nechej odladit. ;)

Pameti ... do 2666 Ti bude fungovat XMP, nad 2666 nikoliv a musel bys zadavat vsechny parametry rucne.

Zdroj ... proc? Vidis nekde nejaky kabel? 8-P

Datovy disk ... intel 660p 1TB nebo 2TB. Jednoznacne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shadowinek 6. 8. 2019 14:32

Precejen bych poprosil o alternativu ke grafice. Amazon ji momentalne nema skladem a planovane naskladneni je az na konci mesice.

edit: Vyplatilo by se treba si i priplatit na nejakou 2070?
shadowinek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 8. 2019 18:51

MSi Armor 2070. Jen tedy nebude tak ticha, coz je Ti ale beztak jasne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 8. 2019 15:54

Ten cable management je prostě perfektní!

Jen pro zajímavost - kdybych chtěl tutéž konfiguraci +- ale mít to v LN variantě, případně zainvestovat jen do lepší case pro snížení hluku, co bys doporučil? díky
anonymni

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2019 16:33

Toto co mas na fotografiich JE kompletne LowNoise varianta. (A na fotkach je vlastne "jenom" to, co mas o par postu nahore odemne nahazene v kosiku.)

Jedine, co v kosiku chybi, je budto (idealne) SSD, nebo alespon 2,5" HDD + jeho odhlucneni, jakozto datove uloziste. V kosiku je jen 1x NVME SSD, protoze HDD si tazatel chcee pridat svuj a pokud prida desktopovou 3,5" cirkularku, o tichost sestavy prijde.

A potom samozrejme jeste "chybi" to cele odborne sestavit + hlavne tedy odladit do ticha.


Pro detaily mi kdykoliv napis soukromou zpravu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shadowinek 11. 8. 2019 19:28

Pristi tyden by mely dorazit penize, takze pomalu hazim do kosiku. U toho jsem narazil, ze u Arctic Freezer 34 existuje verze CO. Rozdil je tam asi 0,5€ a podle popisu ma mit nejaka lepsi loziska (pokud dobre chapu). Je lepsi tedy vzit CO nebo normal? Diky.
shadowinek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 8. 2019 20:13

Trvanlivější, ovšem hlučnější. Nedoporučuji.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shadowinek 11. 8. 2019 20:50

Snad uz posledni dotaz. Define Mini C dovoluje 140mm vetraky dopredu a nahoru. Nevyplati se tedy 3x140mm a 1x120mm dozadu? Nebo se to pak hur reguluje (kvuli rozdilnym velikostem vetraku)?
shadowinek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 8. 2019 21:19

Exactly "nebo".
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shadowinek 14. 8. 2019 13:50

Uz mi prisly nejake komponenty. Pokud se divam dobre, tak deska ma 4 konektory na vetraky. Jakym zpusobem je zapojit? Diky
shadowinek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shadowinek 15. 8. 2019 07:22

Muj tip je, ze jeden z F12 zapojim do "vlacku" k cpu chladici. Je to tak?
shadowinek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 8. 2019 08:53

Raději kup rozdvojky. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků