Kancelářské PC do prašného prostředí - classic/LN do 15 000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lman 19. 8. 2019 16:11

Zdravím,

chci do skladu pořídit nové PC. Jedná se o prašné prostředí (nejedná se o výrobu ale pouze sklad). Na PC běží klasika web, Office a účetní SW ABRA FlexiBee (Java). Sestava by měla obsahovat OS, bez periferií.

Našel jsem Fractal Design node 202, který se mi líbí (FD mám i na domácím PC) a našel jsem i desky s integrovaným CPU, ale netuším jestli to nebude výkonem akorát lepší kalkulačka. Low Noise není podmínkou, ale s těmito komponenty to stejně hlučné nebude. Dole jsou odkazy na skříň, desku a zdroj, mohli byste mi k tomu říct názor - případně doporučit vhodnější a doplnit o RAM, SSD aj.? Pokud možno poprosím věci dostupné v TS Bohemia (máme tam slevy).

Děkuji za jakoukoli pomoc.

https://www.tsbohemia.cz/fractal-design ... 43568.html
https://www.tsbohemia.cz/asrock-j4205-itx_d256520.html
https://www.tsbohemia.cz/be-quiet-sfx-p ... 93048.html
Lman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blmrtin 19. 8. 2019 17:37

Sériová sestava zavedeného výrobce s podporou a servisem v místě instalace.

S protiprachovámi filtry není problém ani pro dílenské použití. Fungují zcela bezúdržbově a nečiní jim problém ani plastový, nebo stavební prach, který se nosí s vercajkem a na vodičich. Plastový vzniká vyřezáváním zákrytů, není-li k hnutí na ponku, tak se řeže bokem a stává se, že to schytá plnou dávkou. Stačí košťátko. Po roce chodu se přidávala operační pamět a uvnitř byl prakticky čistý. Ano, plechy s nánosy prachu, avšak klíčové komponenty prakticky čisté. Než to stavět a vydat se na milost výrobcům např.: chyby v biosech, raději si zaplatit za plně sériovou sestavu se servisem a starosti hodit za hlavu.
Carpe diem
blmrtin
Junior

Odeslat příspěvekod Lman 20. 8. 2019 08:40

Díky za názor, právě proto volím Fractal Design, protože mají podle mě velice kvalitně řešené filtry. Většina sestav sestavených výrobcem nicméně filtry neobsahuje a když tak v těch nejvyšších řadách. Z toho důvodu volím vlastní sestavu, se servisem nemám problém. Pokud zmiňujete chyby v biosu, to je důvod proč píšu sem, věřím, že zdejší mají daleko lepší přehled než já a dokáží doporučit desku, která takové chyby nemá.

Bohužel mi Váš příspěvek příliš nepomohl, dávám dohromady kancelářskou sestavu do 15 tisíc. Jakou máte vy, kolik vás stála, kde jste ji koupil? Počítač co mám doma by taky prašné prostředí a Excel zvládl bez problému a byl by dokonce ULN, ale také nestál 15 tisíc.
Lman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 8. 2019 08:47

Hned jako prvni bych si ujasnil, co vse na te sestave pobezi. Pokud to bude opravdu pouze Office, bez problemu by se to uchladilo i bez ventilatoru. V kombinaci s vhodne volenou (Define C Mini) skrini a deskou bych v tom nevidel problem.

- - -


20.159,- Kc



Na prvni pohled se sice muze sestava zdat nevyvazena. Nicmene kazdy komponent zde ma sve predem velmi dobre promyslene misto. Se stavajicim HW lze sestavu provozovat naprosto uplne zcela bez ventilatoru. Ventilatory jak z chladice CPU, tak ze skrine dokonce doporucuji zcela demontovat.

Potom zacne davat obri chladic na "temer netopicim" CPU smysl. Stejne je to s napajecim zdrojem, kdy sestava po 100% sve zivotnosti bude zcela bezpecne svou spotrebou hluboko pod mezi nutnosti zapinat ventilator.

Navic skrin ma moznost sundat horni panel ModuVent a nahradit jej filtrem proti prachu. Idealni reseni pro nas koncept PC do prasneho prostredi.

Diky vyse uvedenemu se dovnitr do pocitace nema duvod dostat zrnko prachu. Jasne, v praxi se tam nejaky dostane ... ale naproste minimum.

A jako bonus neni nutne zadne ladeni otacek ventilatoru, vubec nic. Proste jen nechte sestavit v Bohemce zcela bez ventilatoru.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lman 20. 8. 2019 10:01

Díky za reakci,

budget je 15 tisíc. Je to počítač do e-shopového skladu, takže web, outlook, nějaký ten excel a účetní SW. Nic jiného. V navrhované sestavě mi třeba disk přijde vyloženě jako vyhazování peněz, účetnictví je v cloudu, takže rychlost SW je limitovaná rychlostí internetu a ten disk se nikdy nevyužije.

Měl jsem v merku něco takového : https://www.alfa.cz/index.php?eid=136140

Jediné v čem si nejsem jistý je, jestli Atom bude mít dostatek výkonu. Menší case bude vhodnější, protože se dá vrazit za monitor a nebude překážet. Za zbytek peněz se dá případně koupit větší monitor něž mají ve skladu momentálně.

Je něco vyloženě špatně na této sestavě?
Lman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 8. 2019 10:09

Tak prvně je potřeba se pořádně vyjádřit hned na začátku.
Druhak je potřeba se podívat pořádně na odkaz který sem dáváš (takže jako fakt nefunguje i přes to, že ty tam vidíš to co vidět chceš)
Za třetí, výkon atomu? Jak to můžeme posoudit, když stále nevíme co natom poběží...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 8. 2019 10:13

No jo ... predstavy. Ja navrhnul neprustrelne reseni, protoze jsi pusobil od zacatku dojmem, ze prave neco takoveho hledas. Nerad ztracim cas s lidmi, jez nedovedou specifikovat sve tuzby a pozadavky.

BTW ze nekdo vybere naprosto nevhodnou vec pro dany ucel ... to se stava zcela bezne. Ten Atom bych rekl, ze tady bude prave takovym kandidatem.

// sklad .. chapu spravne pozici "ja to koupim tak jak tak, protoze trpet u toho nebudu ja, ale zamestnanci" ... ? :hm
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lman 20. 8. 2019 10:41

Omlouvám se, ale kde jsem se vyjádřil nepřesně nebo neúplně? Hned na začátku jsem napsal, že na PC poběží web, office a účetní SW a to jsem zopakoval i v posledním postu. Takže nevím co víc mám napsat k tomu "co na tom poběží" protože tohle je to co na tom poběží (co víc bych měl doplnit Pythone?).

Řešení od KineCZka nezpochybňuji, ale nevejde se do budgetu (který je napsaný v topicu), pro upřesnění uvedu, že jsem taky "jen" zaměstnanec a budget není v mojí režii. Takže koupím to co se vleze do 15 tisíc, ale zároveň chci, aby se na tom dalo pracovat. Kupovat stroj, který sice bude hezký a levný, ale pracovat se na něm nedá je blbost.

Nevím jak víc specifikovat požadavky a tužby. Stroj na kancelářskou práci (web, office, účetní SW v cloudu), case s filtry (prašné prostředí), cena do 15 tisíc včetně Windows. To co jsem vybral nevydávám za správnou sestavu a proto sem píšu, aby mi někdo řekl třeba "integrovaný atom je v poměru cena/výkon úplně o ničem" např. protože tohle jsou věci, které nevím :hm
Lman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 8. 2019 10:53

Tak já znám Pohodu, Money S3, Abra, Ekonom, Helios a asi jich bude víc a každej bude mít trošku jiné nároky.

Tak proč chceš proboha kupovat Atom?

Tak za mě třeba takhle: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0 ... ZE014LYF01


/// sorry, sypu si popel na hlavu, ten název jsem přehlédl... :'( :-|
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 8. 2019 10:57

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... O70134WM01

Stale pasiv bezprach, jen s mene RAM, neprenosnou liceci OS a s mensim, mene odolnym SSD.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lman 20. 8. 2019 12:29

Díky za super návrhy, a sorry jestli jsem se vyjádřil nějak špatně. ;-)

Kdybyste měli ty dvě sestavy porovnat, tak pasiv od kineczka je srovnatelný (?), ale připlácím za pasiv - tedy větší chladič, corsair zdroj, který bez zátěže netočí větrák a získám tím ULN bez víření prachu. Po sem to chápu, uniká mi ještě nějaká další výhoda? V tuhle chvíli bych se totiž přikláněl spíš k té levnější o pythona a přidal třeba ten monitor. ULN ve skladu neocení (rádio a další běžný hluk) a toho prachu tam není nějaké extrémní množství jako třeba ve výrobě apod. :hm

Python: Na Atom jsem narazil, když jsme hledal desky, které budou sedět do té node202 case, rozhodně neříkám, že tam musí být nebo že je v něčem dobrý. K tvojí sestavě mám jen jeden dotaz, vejde se ta deska do Nano skříně? Podle popisku je na ITX desky a ta co jsi tam dal je mATX, tak se jen chci ujistit. Díky

Každopádně oběma velké díky za rady :tleskani
Lman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 8. 2019 12:36

Nevejde, klikl jsem rychle vedle a už to nezkontroloval. Sorry.

https://www.alfa.cz/product.php?eid=105 ... archType=1

Tahle tam má přijít.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lman 21. 8. 2019 09:05

Díky za pomoc, objednáno podle sestavy od Pythona.
Lman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hbboy 22. 8. 2019 22:11

ty jo koukám všechny diskuze PC do 15000 kč jsou zamčené. Prosím Vás potřebuji sestavu pro známého

je tato sestava tak nějak dobrá

https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... C6F6A67799

jde mi hlavně o paměti - vůbec netuším jaké mám k té desce a tomu procesoru dát ????

děkuji za radu z pamětmi ????
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 8. 2019 22:33

Tak si založ vlastní ne ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků