Upgrade sestavy pro edit 4k videa a fotek - classic, 15k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod smažka 6. 9. 2019 16:42

Ahoj,

potřeboval bych radu pro vhodný upgrade PC sestavovaného cca 4,5 roku zpět (za tu dobu upgrade CPU a GPU + přidání SSD). Primární účel je úprava fotografií a videa ve 4k > převážně color grading, nejedná se o RAW, vysoký datový tok ani VFX (videa z GoPro, Osmo Action + Sony mirrorless).

Nad finančním limitem jsem moc nepřemýšlel. Potřebuji něco spolehlivého a rychlého - nejvíce tedy oceněním Vaše návrhy. Upgrade tak 10 - 15k. Za více bych raději rovnou postavil nové PC.

Bude se něco z výpisu níže hodit nebo to mám raději rozprodat a investovat do komplet nového stroje?

Současná sestava:
MB - MSI B85-G41 PC Mate - Intel B85
CPU - i5-4460 + Spartan LT HE922
GPU - GTX 1050Ti 4GB
RAM - 2x4GB Kingston DDR3 1600 MHz
PDU - Corsair CX Builder Series 500W
HDD - 1GB 7200 rpm + SSD 240GB

Celá sestava je v bedně SilentiumPC Brutus M25.

Děkuji za rady :)
smažka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 9. 2019 17:06

Komplet vymena.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod smažka 6. 9. 2019 17:52

KineCZek píše:Komplet vymena.

Jj to jsem tak nějak čekal. Nechám si tedy asi jen HDD + SSD. Mohu poprosit o nějaké doporučení? Dá se taková sestava pořídit v rozpětí 20-30k ? Jen stroj bez Win a periferií.
smažka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 9. 2019 18:04

SSD max na system. Videa i fotky => solidni NVME, napr. Adata 8200 PRO.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod smažka 6. 9. 2019 18:28

KineCZek píše:SSD max na system. Videa i fotky => solidni NVME, napr. Adata 8200 PRO.

Klidně. Nebráním se úplně nové sestavě :)
smažka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 9. 2019 23:41

Všechno je na rozpočtu.

KineCZek

Odeslat příspěvekod smažka 7. 9. 2019 08:09

KineCZek píše:Všechno je na rozpočtu.

25-30k ? :)
smažka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 9. 2019 13:54

30k rikas ... s tim uz by se docela dalo pracovat. Takovy univerzal pro CPU render:

30.740,- Kc

Samozrejme bude take zalezet, v jakem SW se chystas strihat a upravovat, zda podporuje GPU vypocty ... ale toto je takovy spise rozumny zaklad, do nejz bych pripadnou GPU teprve dodatecne pridaval.

Pozn: Po profesionalnim odladeni pujde i v plne zatezi o LOW NOISE sestavu.

KineCZek

Odeslat příspěvekod smažka 7. 9. 2019 22:33

KineCZek píše:30k rikas ... s tim uz by se docela dalo pracovat. Takovy univerzal pro CPU render:

30.740,- Kc

Samozrejme bude take zalezet, v jakem SW se chystas strihat a upravovat, zda podporuje GPU vypocty ... ale toto je takovy spise rozumny zaklad, do nejz bych pripadnou GPU teprve dodatecne pridaval.

Pozn: Po profesionalnim odladeni pujde i v plne zatezi o LOW NOISE sestavu.

Super, moc děkuji za doporučenou sestavu :) Na video v drtivé většině DaVinci Resolve :)
smažka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 9. 2019 22:52

Disk relativně cajk. Ale u DaVinci bych radši, viděl teda Samsung PRO, nebo jiný kvalitní MLC.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 8. 9. 2019 14:45

Jen si sem odložím jeden test:

Obrázek
i9-9900KS @ 5Ghz + FD S24 | MSI Z370 KRAIT | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 16GB @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora | 144 Hz IPS QHD
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 9. 2019 21:12

A už ten RyZen chodí tak jak má? Mě teda ne... až mi dochází trpělivost...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 9. 2019 21:19

To je ale prece beztak v Tobe. A ve mne. ;) Jsme neschopni.

KineCZek

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 9. 2019 12:12

Co Vám pánové nechodí (čistě zvědavost)? Poslední dobou moc už z časových důvodů nestavím, ale co mi prošlo rukama, tak vesměs na první dobrou, vyjma těch sestav, kde zákazník chtěl starší chipset (nakonec sem nějakej 1st gen, co se mi doma válel, k potřebnému update BIOSu našel).

Zaznamenal jsem (po vydání) tu někoho nadávat na nefungující Linux (k tomu distra, která zrovna nepoužívám) a ještě se nadávalo na nefungující Destiny 2; obojí by už mělo být, pokud se nepletu, opraveno.

Další problém v podobě ventilátorů na X570 deskách .. dostal jsem do ruky custom heatsinky s heatpipes, který by se mohly nechat ofukovat spodním (intake) ventilátorem (FD R4/R5/R6/XL R2) - až budu mít v ruce další X570 desku, vyzkouším a uvidím co to (ne)bude dělat (přece jenom je to docela vzdálenost na ty heatpipes - pokud to však fungovat bude, tak by šlo o relativně snadnej mod).
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 9. 2019 12:34

Problem je v tom, ze ty heatsinky byly kdysi pro nForce, tzn jsou do jednoho EOL. Doprodaji se zasoby a jsi v loji.

Neslo par veci, nektere pameti nejdou jak maji, boost nejde skoro nikde jak by mel, OC je sproste slovo ... treti mesic furt to stejne.

KineCZek

Další stránka