Herni PC, 30000Kc, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Markzzy 12. 9. 2019 09:41

AhojTE,

chcel by som si nechat postavit prvý krát počítač. Dá sa povedat, že absolútne netuším ako nato, a kupovat hotové zostavy, čo som pochopil z internetu je viac na škodu než úžitok. Rád si teda nechám poradit od ludí, čo sa tomu rozumejú.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: LN
FINANCNI LIMIT: 30.000 Kč
UCEL PORIZENI SESTAVY: prehliadanie webu, sledovanie filmov/seriálov, hranie PC hier - prioritne Dota2, LOL, občas by som si zahral PUBG s kamošmi, a rád by som dohnal čo som zameškal - Battlefield V, The Witcher 3, GTA V... blížiaci sa Cyberpunk na ultra
OPERACNI SYSTEM: Windows 10 Home (licenciu mám zakúpenú)
SESTAVITE SI PC SAM: PC si nechám zostavit , idealne ak mi viete niekoho odporucit (vrátane ceny za službu - nezarátavat do rozpočtu PC), pripadne to necham na obchod
BUDETE TAKTOVAT: taktovat nechcem - nerozumiem sa tomu , jedine že mi to nastaví nejaký odborník :-')
MONITOR + JEHO ROZLISENI: ASUS VG279Q - LED monitor 27" 1920x1080 - monitor zatial zakúpený nemám, každopádne toto je zatial favorit. Pozerám sa po velkosti min. 27" , rozpočet do 8000 kč , čím kvalitnejší obraz tím budem radšej, do monitoru pozerám v práci aj doma - nechcem si zničit zrak ešte viac
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN: bedna

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeden návrh na zostavu som už dostal, chcem sa opýtat ci dáva zmysel, prípadne co iné by ste mi odporučili. Na značky si nepotrpím, je mi jedno či ide o AMD či NVIDIA, každopádne počul som, že pre ovládače je lepšie volit grafické karty NVidie... je to pravda?

BEDNA: SilentiumPC Armis AR3
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Arctic Freezer 34
ZDROJ: Seasonic Focus Plus Gold - 650W
GPU: GIGABYTE Radeon RX 5700 XT GAMING OC 8G, 8GB GDDR6
MB: MSI B450-A PRO MAX
RAM: Crucial Ballistix Sport LT Grey 16GB (2x8GB) DDR4 3200
SDD: Kingston A2000, M.2 - 500GB
HDD: Seagate BarraCuda, 3,5" - 1TB
CHLAZENI: Arctic Fan F12 Silent
Markzzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 9. 2019 10:03

Pokud se chceš alespoň přiblížit k LowNoise, celý ten návrh zahoďme.

Jeste mne napadla jedna takova otazka - neni dulezita z hlediska realizace, jen doplnkova. Kde by melo probehnout predani hotoveho PC, pokud bych se toho chtel zhostit osobne? Staci okres, nemusi jit o GPS souradnice. Diky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Markzzy 12. 9. 2019 10:12

Určite doma nechcem počúvat pristávaciu dráhu, takže pokial je to celé zle, tak rád prijmem alternativu. Chcem len PC u ktorého nebudem musiet dlhšiu dobu nič riešit a v budúcnosti z neho pojde zrobit len upgrade aby som to nemusel kupovat nanovo celé.

-- 12. 9. 2019 10:16 --

KineCZek píše:Pokud se chceš alespoň přiblížit k LowNoise, celý ten návrh zahoďme.

Jeste mne napadla jedna takova otazka - neni dulezita z hlediska realizace, jen doplnkova. Kde by melo probehnout predani hotoveho PC, pokud bych se toho chtel zhostit osobne? Staci okres, nemusi jit o GPS souradnice. Diky.

Praha 8
Markzzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 9. 2019 10:53

Mel jsem par pracovnich povinnosti, proto se s navrhem hlasim az po nejake odmlce. Osadil jsem moderni sestijadro s turbem az 4.2GHz, 16GB RAM (8GB modul, 2ks v kosiku), 500GB NVME (asi jako jedine zbylo z puvodniho navrhu), 1TB velmi tichy disk, 80+ GOLD zdroj se 600W a tichym ventilatorem a do role graficke karty pasuji RTX 2060 SUPER (s vykonem +/- jako mela RTX 2070), s vymenou ventilatoru za Noctua kvuli hlucnosti.

30.389,- Kc

Cenove jsem se +/- vesel do Tveho zadani. Co se tyce upgradovatelnosti, skrin s chlazenim a zdrojem maji potencial vydrzet nekolik pristich sestav. Jako prvni doporucim v horizontu cca 3 roky vymenit grafickou kartu za toho casu vyssi mainstream, s vykonem doufejme +50% a vice oproti dnesnimu stavu.

Praha 8 neni problem, do Prahy jezdivam pravidelne. Pokud tedy mas zajem i o to sestaveni => SZ.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor