LN/ULN kolem 25t úprava fotek/videí,kancelář,net,hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz








Odeslat příspěvekod milsimr 14. 11. 2019 20:06

No, jelikož jsem viděl jen sloup textu, tak se přiznám, že jsem se ani nenamáhal číst první větu... až takto vyždímanej takto na večer po práci dneska jsem. Ale OK.

Pokud je pouze problém s teoreticky vysokými teplotami na té desce Asrock Z390 Extreme4; mám pocit, že kolega to zde už vypíchnul a ostatně v článku, na který ses odkazoval to bylo též uvedené; jednalo se o zátěž pod Core i9-9900K. Pokud je toto link tvá finální sestava, pak je nutno vzít v úvahu rozdíl mezi i9-9900K (patrně přetaktovaným k tomu - možná bys měl vědět, že spotřeba takové i9-9900K@5 GHz je kolem 210W - což není zrovna málo) a i5-9400F, které má jednak skoro o 1 GHz nižší max. takty a druhak má o dvě fyzická jádra méně... Proto jsem ti psal, aby sis rozmyslel, co od toho PC budeš chtít. Je totiž dost MARKANTNÍ rozdíl v provozních vlastnostech těchto dvou procesorů.

Když to zkrátím; je jasný, že VRM desky bude žhavit, když z nich budeš ždímat přes 210W. Naopak, s i5-9400F, která v zátěži žere něco kolem 120W ... je asi jasný, že ten rozdíl 90W se na teplotách VRM musí docela podepsat.

Stačí k teplotám takto?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 11. 2019 20:26

Stačí a děkuji. Ale přeci nemusíš reagovat Ty osobně. Vždyť je tu spousta jiných diskutujících. Beru to jako dotaz pro zájemce o podobné téma.

Mě překvapuje, že na mém CPU čidlo ZD hlásí 102°C (podobně, jako druhé uživateli, který to tady popisoval). Psal jsem již dříve, že je jasné jak i5 a i9 má rozdíl v zatížení. i9 v testu, pakliže jsem dobře četl, nebyl taktován. Ale to je jedno - rozdíl oproti i5 je tak, jako tak. Nehádám se. Jakmile se k tomu dostanu, zkusím teplotu přečíst hned po startu PC. Jestli bude rozdíl oproti provozu. Samozřejmě nevylučuji ani variantu s chybným oznámením teploty čidlem, či kombinací. Čidlo kecá, ale stejně by reálně změřené teploty byly vyšší, než u části konkurence.

Sestava z linku je to, co mám doma.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 11. 2019 21:52

Jinak. Kdyz si nejaky SW usmysli, ze na AUXTIN3 cidle ukaze -27°C ... znamena to z toho co tvrdohlave zastavas naprosto nutne a neprustrelne, ze mi v PC mrzne.

Otazkou je, jak dalece mych -27 (whatever ... +102 nebo -987267426823) bude odpovidat realite. A protoze ja odpoved znam, rekl jsem bohuzel to, co se Ti nelibilo. To mam odpovedi prizpusobovat uz i tomu, co se komu bude dobre cist? A kdyz uz jsme u toho ... barve posevniho sekretu dvorni opice z Venezuely se nahodou prizpusobovat nemam? :roll:


Prestan PROSIM sverepe teoretizovat. Nepomuzes tim sobe, nepomuzes tim foru, nepomuzes tim nikomu. OK?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 14. 11. 2019 22:17

MgX píše:CPU čidlo ZD hlásí 102°C ... ale stejně by reálně změřené teploty byly vyšší, než u části konkurence

Screen by byl? Jestli to hlasi AUXTIN3 jak pise kolega, ignoruj ho.

// A to by mne zajímalo, jaká konkurence. Jakože jiná deska lépe uchladí CPU? :-))
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 17. 11. 2019 17:43

AUXTIN1.PNG
AUXTIN1.PNG (17.83 ) Zobrazeno 4533 krát


Ventilátory skříně jsou na CPU2 a CHAS2 a CHAS3. SpeedFan je má pojmenovány jinak. V BIOSU/UEFI jsem nastavil, aby se CPU2 ventilátor řídil teplotou MB, nikoliv CPU, tedy tak, aby jeho otáčky odpovídaly vždy ostatním skříňovým ventilátorům. Na každé hlavičce visí dva, tudíž celkem mám oněch vzpomínaných šest ventilátorů ve skříni.

Teplota na AUXTIN1 je vykazována, byť je PC více-méně v klidu.
mople71 píše:// A to by mne zajímalo, jaká konkurence. Jakože jiná deska lépe uchladí CPU? :-))

Psal jsem o závěru z článku. Jednalo se o příslušnou část ZD, ne o CPU.

KineCZek píše:Jinak. Kdyz si nejaky SW usmysli, ze na AUXTIN3 cidle ukaze -27°C ... znamena to z toho co tvrdohlave zastavas naprosto nutne a neprustrelne, ze mi v PC mrzne.

Otazkou je, jak dalece mych -27 (whatever ... +102 nebo -987267426823) bude odpovidat realite.

Prestan PROSIM sverepe teoretizovat. Nepomuzes tim sobe, nepomuzes tim foru, nepomuzes tim nikomu. OK?

Ne, znamená to, že příslušné čidlo kecá, takže pro BFU je to ukázka toho, že není v pořádku. Samozřejmě pokud kecá přes jakýkoliv software.

Přestaň mě prosím neustále umlčovat. Ničemu tím nepomůžeš. Arogance a povýšenost je právě to, co neprospívá fóru. Ne moje teoretizování a dotazy, tedy diskuze.

Pokud se nepletu, nikde jsi nepsal, že jsi měl v rukách 150 těchto desek a u všech je teplota tato, přičemž jsi ji změřil a zjistil, že čidlo skutečně kecá. Možná se pletu, jen jsem ve změti arogantních příspěvků, či neúplného oznámení, tak aby uživatel nedostal odpověď, protože ta spadá do „placených“, výše zmíněné s jednoznačností nedozvěděl.

//Akceptuji momentálně názor, že se jedná o špatnou hodnotu, kterou poskytuje jedno z čidel na ZD Asrock. Pakliže kdokoliv má jinou informaci, prosím sem s ní. Děkuji
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 17. 11. 2019 19:02

Ad čidlo
-> viewtopic.php?f=954&t=1297036

BTW kdyby si zapojil všech 6 ventilátorů na jeden konektor, ušetříš si spoustu práce s nastavováním SF.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 17. 11. 2019 19:23

Přesně tak, dá se najít hodně dotazů kolem špatné interpretace AUXTIN během posledních desíti let. Nejen Asrock ale i Asus desky. ZD pracují správně, SW obsahuje nedostatky (chápej obecněji - nepostihne všechny okolnosti).
Naposledy upravil meda2016 dne 17. 11. 2019 20:28, celkově upraveno 1
meda2016
Junior


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků