LN/ULN kolem 25t úprava fotek/videí,kancelář,net,hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MgX 28. 10. 2019 16:43

Díval jsem se, že RAMky, které jsi mně doporučil, dáváš i do silnějších sestav, takže to nechám být.

Ještě dopředu přemýšlím, zda vždy děláš update BIOSu... z nových verzí se nelze vrátit zpět na původní. Asi bude lepší udělat update z prostředí UEFI, než Woken. Samozřejmě jde o to, jaký BIOS bude mnou zakoupená deska mít. Koukal jsem, že Asrock Z390 Extreme4 umí něco jako zálohu původního BIOSu. Asi to není ale klasika typu DualBIOS se všemi výhodami, když se něco podělá. Ano, chápu, že Tobě se nikdy nic nepokazí.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 10. 2019 17:07

Moc to vsechno resis, za tu dobu uz jsi mel mit postaveno. Spousta kusu tech desek uz prichazi se 4.10 ;) Jen par sem tam je neaktualizovanych. V tomhle je ASRock docela dobry.


Nepokazi, nepokazi ... zaklad je kvalitni UPS, kvalitni USB flashdisk s novym BIOSem, kvalitni testovaci zdroj na kterem updaty delam ... a obycejna dratova klavesnice.


Tim eliminujes sanci na pokazeni nejnize jak to lze.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 10. 2019 19:57

Děkuji.

Vím, že to řeším, ale mám rád jasno dopředu. Updatem jsem mířil i ke Tvým zkušenostem právě se zmiňovanou deskou a nejnovějším BIOSem. Zda ses třeba nesetkal s tím ho raději nedávat, protože... U jednoho Gigabytu jsem se musel vracet zpět, což ne vždy lze udělat.

UPS si zapůjčím. Kvalitní USB flashdisk mám nový. Zdroj předpokládám zvládne chvilku běžet i ten nově zakoupený a bezdrátovou klávesnici používám maximálně k experimentování a televizi. K PC se připojuji jen drátově.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 11. 2019 17:55

Využil jsem tohoto vlákna pro pokračování v diskuzi ohledně ZD Asrock Z390 Extreme4 v návaznosti na chlazení a atp.

Mám chladič Axagon CLR M2 a chci ho dát na XPG SX8200 Pro. Vše přijde do Asrock Z390 Extreme 4. Vzhledem ke dvěma slotům, to dám do odkrytovaného, který nemá pasivní chladič. Jen netuším, zda mám u XPG využít jejich polep a na ten dát teplovodivou pásku, nebo ji rovnou vrznout na XPG.

Navíc na desce pod M2 diskem jsou jakési kovové zakončení. Předpokládám, že nevadí, kdyby se jich spodní část chladiče dotýkala. Nemám nalepeno, nejdříve se ptám.
Naposledy upravil MgX dne 9. 11. 2019 22:21, celkově upraveno 1
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 9. 11. 2019 19:12

Za mě, do něčeho co už je designově vyřešené bych takovou opičárnu nedával. Výstupy jsou závity šroubů na kratší m2. Takže nevadí.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 11. 2019 19:23

Ahoj,

XPG disk má svůj jakoby chránič, nebo jak to nazvat. Je to nic s polepkou a reklamním nápisem. Polep je přesně vyříznutý na paměti, proto mě napadlo, že to tam mohou chtít, jako mezikus.

Axagon - pasivní chladič, má několik teplovodivých pásek různé síly. Takže by se to teoreticky dalo naladit, aby šrouby sedly do zdířek, i přes dvojí „polep“. Nicméně si taky říkám, že teplovodivá páska ničemo nevadí. Stejně se vypne a zůstane rovná jen přes čipy, takže ten polep s nápisem, který stejně nebude vidět, je k ničemu.

Disk bych dal do volného slotu, který nemá vlastní chladič, kdybych do budoucna kupoval další, jak radil KineCZek, abych nemusel řešit přístup. Spodní s originálním pasivem pro M2 je lepší na přístup, tudíž se dle mého názoru, vyplatí si ho schovat.

polda píše:Výstupy jsou závity šroubů na kratší m2

Tuto část nechápu.
Naposledy upravil MgX dne 9. 11. 2019 19:41, celkově upraveno 1
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 9. 11. 2019 19:32

Předpokládám žes myslel ty 3 zluto/oranzovy dirky .

Já bych to udělal podle desky a pokud by teploty šly hodně přes 40 tak bych to pak řešil chladičem. Pokud bys dával někdy druhý tak bude s vědět na čem seš.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 11. 2019 19:36

M2 myslím slot. Sorry, mělo být asi M.2.

-- 9. 11. 2019 19:37 --

A těma kovovýma výstupkama na ZD, který jsou červený, myslím, ty COSI na ZD Asrock Z390 Extreme4, který jsou přímo pod budoucím diskem SSD (M.2).

Mimochodem jsou i pod druhým M.2 slotem. Tam je navíc ještě gumový podstaveček - kostečka.

-- 9. 11. 2019 19:39 --

Rád bych to zbastlil rovnou, proto dávám chladič. Byl doporučován i v CZC... v diskuzích.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 9. 11. 2019 20:18

Myslíme oba to samý /teď jsem kouknul pro jistotu na YT. Pokud se nebudou součástky dramaticky dotýkat chladiče tak bych XPG polepku nepoužil
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 11. 2019 22:19

Nahodil jsem to bez toho. Snad bude OK. Dolů jsem dal oranžovou. Zvláštní na ní je, že na sobě nemá krycí fólii z horní strany. Předpokládám, že kvůli jednoduššímu vyjmutí z „U“ profilu. Když do toho zkouším rýpat, tak bych spíš oddělil oranžovou od bílé (zůstala bys jen bílá), což dle pár videí na YT a produktových fotek na czc.cz je zřejmě špatně. Nahoru jsem dal 1 mm tlustou z výběru. Ta má klasicky dvě krycí průhledné fólie. Oranžová má taky viditelně jiný/nelesklý povrch na té části, která nelepí/nejde z ní sejmout nic, tedy té části, na které následně leží disk.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 9. 11. 2019 22:48

Co sem viděl na YT a sám sem dával když m2 začínaly. Všechno úplně holý.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 11. 2019 23:01

Ad ZD Asrock Z390 Extreme4... chápu správně, že když zapojím do M.2_1 disk, pak nemůžu využít dva z osmi SATA portů? Tuším SATA3_0 a SATA3_1. Podobný stav se děje u osazení M.2_2, jen s jiným SATA porty.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 11. 2019 23:47

Tentyz stav se deje uz nekolik let napric sortimentem desek. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod MgX 10. 11. 2019 09:46

Neberte to jako provokaci, jen názor. Trochu mně vadí, že u skříně Fractal Design Define S je v případě využití horních pozic pro klasické 14 mm ventilátory část průduchu volná. Škoda, že výrobce nedává nějaký začišťovací prvek, klidně v podobě prachového, vzduchově prodyšného filtru. Anebo začišťovací záslepku. Anebo něco dělám špatně :-)

A druhá drobnost. Když chci dát 2,5" plotnadisk na pozici dopředu, kde lze dle výrobce instalovat jak 3,5" disky, tak ty menší, nedošroubuji disk napevno k podložce. Vždy se třepe. Jestliže využiji pozici pro 2,5" disky ve středu skříně, disk sedí pevně. Nechápu.

-- 10. 11. 2019 10:34 --

Dotaz na KineCZeka... když projdu Tvé návrhy, doporučuješ i na sestavy s jedním NVMe M.2 SSD diskem pasivní chladič, a to i v případě desek, které mají svůj v základní výbavě. Typicky mnou vybraný Asrock Z390 Extreme 4.

Otázka zní - využíváš pozici mezi CPU a GK k osazení disku, tudíž proto volíš dokoupený pasiv?
Anebo... máš negativní zkušenost s pasivem, který je přímo na desce ve spodní pozici?
Anebo... máš jiný důvod?
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků