LN/ULN kolem 25t úprava fotek/videí,kancelář,net,hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 11. 2019 11:28

Pouzivam vzdycky tu horni pozici a spodni, dobre pristupnou, nechavam pro zakaznika volnou. kdyz beru dva disky, beru oba s timtez chladicem, ta AKASA je ve finale i casto lepsi/ucinnejsi, nez chladice na deskach.

K tem HDD do predni pozice ... ja ty disky podkladam teplovodivou podlozkou, pak nerachta a je naopak tissi, nez kdyby byl na krev plech na plech. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod MgX 10. 11. 2019 11:30

Mám ještě dotaz k připojení zdroje na Asrock Z390 Extreme 4. Zapojím samozřejmě 24pin zdroj-deska. Je tam ještě na ZD jeden 8pin ATX 12V a 4pin ATX 12 (u horní strany desky, pakliže se dívám do stojící skříně). Ze zdroje Corsair RM 750x mám šňůru 2x8pin s označením CPU, přičemž mohu konektor rozložit na 2x4pin. Budu zapojovat všechny, či jen některé? Které?

Ad dotaz k HDD a umístění. Moc díky. Přesně tak postupují mé myšlenkové pochody. Že si nechám spodní volnou pro lepší přístup v případě upgradu.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 11. 2019 11:45

Staci zapojit ten jeden osmipin.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod MgX 10. 11. 2019 11:49

Takže 24pin a k němu nahoře 8pin. Pak do GK další 8pin, ale ten se šňůrou PCIe. Co kdyby se zapojil i ten zbývající 4pin na ZD? Je to problém, nebo se využívá pro vydatnější napájení, takže v případě zapojení se není čeho obávat, anebo jeho zapojení znamená zásadní chybu?
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 11. 2019 12:53

Pouziva se to vlastne jenom u taktovani s tekutym dusikem. Potom v BIOSu prepnes ze STABLE na OC a dostanes moznost naprat do CPU mnohem vetsi volty. Vysledkem pak muze byt bez adekvatniho chlazeni klidne uz do peti minut mrtvy procesor.

KineCZek

Odeslat příspěvekod MgX 10. 11. 2019 13:07

Výborně, 4pin ATX12V neřeším, nechávám volný.

Ventilátory ze skříně zapojím po dvou přes 3pin prodloužení (chci to mít vyvedené mimo hlavní část kvůli přístupu) a 3pin „Y“ rozbočovač do CPU FAN2 a CHASIS FAN2 a CHASIS FAN3.

Mám k dispozici i rozbočovač s přídavným napájením přímo ze zdroje, ale mám pocit, že jste psali, že 2x Noctua NF-P14s redux 900 na jednom headeru je na pohodu. Díval jsem se na specifikaci a předpokládám, že ano. Jediný CPU2 FAN port má jen 1A/12W, ale i toto by mělo s přehledem stačit, co?

CHASIS FAN1 zatím nevyužiji, proto je uprostřed desky a zbytečně by tam trčela kabeláž. Nechám ho pro případnou výměnu ventilátorů na GK. Ty, předpokládám, se pak musejí zapojit externě.

Netuším, jak to rozhazuješ Ty.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 11. 2019 15:13

Nechápu, proč k tomu zdroji Corsair RM750x dávají jen ty multi propojovací kabely pro SATA. Mám jeden disk a ty zbylé konektory zaclání všude možně. Koncovou „hokejku“, tj. „L“ konektor na HDD připlácí ke stěně case nepřipojím, takže musím hodně stlačit dráty - OK, ale ten zbytek je hnus. Nesnáším dráty a jejich umravňování >:-(

-- 10. 11. 2019 15:56 --

Mám dotaz idiota ke zdroji Corsair RM750x.
Jsou tam čtyři osmipinové zdířky se souhrnným označením 6+2PCIe & 4+4CPU. Vzhledem k tomu, že nejsou přímo označeny - jen takto souhrnně, domníval jsem se, že je možné modulární kabely zapojit do kteréhokoliv z nich a následně jen respektovat zapojení v PC příslušně zvoleným kabelem, tedy u 6+2PCIe kabelu tento osadit přímo do GK a u 4+4CPU osadit do 12V ATX. V jedné diskuzi jsem ale četl, že to tak není a chybným zapojením do zdroje dojde ke zničení komponent. Jak to tedy je?

Pro názornost dávám foto zadního dílu zdroje. Nevím, jestli pro 6+2PCIe a 4+4CPU využít porty označené červeně, nebo modře, nebo úplně jinak. Kabely jdou samozřejmě zasunout do všech libovolně.

RM750x zada.PNG
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 11. 2019 17:18

Tak sorry, no. Prostě se ptám. Od toho snad fórum je. Prostě jsem si myslel, že kabel dám do některé/kterékoliv volné zdířky. A vše definuji použitým kabelem. Bohužel jsem si něco hledal na netu a v diskuzi načetl, že to jedno není. V manuálu, pokud se dobře koukám, není o tomto nic konkrétního.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod polda 10. 11. 2019 19:01

Tak triviálni věc, že jsem musel po roce otevřít bok PC :mrgreen: Úplně jsem se předtím ztratil.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod polda 10. 11. 2019 19:05

MgX píše:Ad ZD Asrock Z390 Extreme4... chápu správně, že když zapojím do M.2_1 disk, pak nemůžu využít dva z osmi SATA portů? Tuším SATA3_0 a SATA3_1. Podobný stav se děje u osazení M.2_2, jen s jiným SATA porty.

Ty si se návodem asi moc nezabýval.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 11. 2019 19:15

Zabýval - četl jsem to v manuálu. Překvapilo mě to... právě proto jsem se ptal, jestli jsem to správně pochopil :-)
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka