LN/ULN kolem 25t úprava fotek/videí,kancelář,net,hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod meda2016 13. 11. 2019 10:13

@MgX -Mrzí mne a tedy se omlouvám, že jsem svou poznámkou (s přátelským :-) smajlíkem) o délce tématu vzbudil víc vášní, než jsem zamýšlel.

Vaše pečlivost a soustředěnost je chvályhodná a přináší správné uspokojení a doufám i výsledek.
Mé poukázání mělo smysl praktický: Rozsahem se ztrácí (ne pro Vás) přehlednost o dotazech, které zůstaly otevřené nebo zodpovězené. Můj osobní problém, že mi v rychlém přístupu k informaci trochu překáží literární sloh. (Úplně jiné příspěvky jsou naopak děsivé a mlhavé svým smart pravopisem.) Že je jedna sestava řešena v jediném vláknu je v tomto případě správné.

Tedy, pane kolego, pokračujte v pohodě a nepotřebné pro věc ignorujte.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 11. 2019 22:57

Některá vyjádření od určitých uživatelů mohou překvapit, někdy až zamrzet. Proto je velmi příjemné vidět a vědět, že jsou schopni je znovu vyhodnotit a svůj upřesňující názor v tomto směru ještě zveřejnit. Není to dnes běžné a nenosí se to. Vážím si toho.

Vím, že můj styl psaní (Vámi nazvaný „literární sloh“) není v souladu s dnešním rychlým během světa, ale jsem příliš starý na to, abych ho měnil. Navíc se jedná o „rukopis“, který je již dnes řada lidí schopna rozpoznat a identifikovat, což, věřte-nevěřte, se leckdy hodí.

Moderátorům se omlouvám za tento OT. Příště zase jen k PC, tedy pokud přijdou nějaké zásadní postřehy, či případné dotazy.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gumby 14. 11. 2019 09:18

Nenech se odradit, piš dál. Určitě nejsem sám, koho by ukončení tohoto blogu mrzelo.
Byl odstraněn podpis odporující plavidlům fóra.
Gumby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 11. 2019 13:05

Když své dotazy zkrátíš na jeden příspěvek o několika bodech, kdy celková délka příspěvku nebude rovna slohu a delším dílům, tak možná dostaneš i lepší odpověď.

Rozhodně ale nečekej, že ti tu budeme reagovat na každej (mnohdy nicotnej / divnej / zcela nesmyslnej) dotaz, či ti tu vysvětlovat těžce (či občas i draze) získané know-how, popř. (z toho druhého soudku) úplně primitivní věci, u kterých člověk zjistí, jak se mají, jednoduchým pohledem.

Takže:
1. Pořádně si rozmysli, co od toho PC vlastně chceš - ať už v době pořízení, tak i případně do budoucna.
2. Sepiš sem do několika bodů několik věcí, které tě ještě pálí / nechápeš a zkusím ti odpovědět.

Pokud ti ani toto stačit nebude, pak se obávám, že odkážu na slova kolegy; někoho si na to zaplať.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 11. 2019 18:57

milsimr, přestože Tě na vašem fóru respektuji, jako současného administrátora, nelze na Tebou sepsané, reagovat krátce. Jestliže nemáš více čas, přečti ještě poslední zvýrazněné odstavce. Kdybys svůj příspěvek nenapsal, všimni si prosím, že v mém minulém dávám jasně najevo, že bych rád pokračoval v rámci určité „normálnosti“. Byla to část Tvého týmu, která začala vytvářet podhoubí pro OT. V případě běžné diskuze tu bylo o mnoho textu méně.

Jediný můj maximalistický příspěvek byl ten první (a pak tento). Chtěl jsem vše vysvětlit. Z druhé strany jednotlivé body odpovídají vašim požadavkům na podobné dotazy. Další delší příspěvky jsou povětšinou kombinací reakcí na vícero uživatelů anebo kombinací reakce a zjištění, tedy dotazu. Vždy platí, že kdo nemá čas a chuť nečte a neodpovídá. Nebo vy na zive.cz máte povinnost do nějaké doby reagovat? Existuje taková dohoda s vedením fóra? Rád bych o ní věděl. My na avmania.cz nic takového pod stejnou hlavičkou, tedy SF, nemáme.

Abys lépe pochopil, dovolím si Ti vysvětlit přesně, co čtu ve Tvém příspěvku, tudíž slova, která nyní píši, jsou jiným vyjádřením Tebou sepsaného.

Ad 2. odstavec…
Pro mě píšeš… Nebudeme Ti radit u pro nás nicotných, divných, zcela nesmyslných dotazů, protože my je známe a Ty si odpověď najdi a nebudeme Ti radit u složitých, protože ty jsou jen za peníze.
Moje reakce: odcituj mně moji větu, kde vás kritizuji za to, že mně zde nereagujete vy, jakožto moderátoři/admini. Jednoduchý pohled, občas klame. Každý udělá chybu, udělá ji i výrobce. I Číňan. Setkal jsem se už s mnoha přehmaty, kdy kupříkladu popisek u televizoru neseděl s jeho určením. Setkal jsem se s chybně zapojenou prodlužovací šňůrou, opakovaně jsem řešil pochybení lékařů atd. Nedovolil bych si nikoho urážet za to, že se ptá. Ptá na veřejném diskuzním fóru.

Ad „Takže 1.“…
Pro mě píšeš… Celé vlákno jsem neměl čas číst, takže jsem ho v rychlosti prolétl, tím pádem nemám přesný přehled a řeším něco na základě pocitů, respektive poznatků od druhých, kterých se mně dostalo. Nevím tak, že PC máš již koupené a dá se říci složené. Netuším, že ses dohodl, že v tomto vlákně budeš pokračovat i s následnými dotazy při problémech s jednotlivými komponenty, a proto tedy tato diskuze ještě pokračuje.

Ad „Takže 2.“…
Pro mě píšeš… tím, že jsem si to celé v klidu nepřečetl, nevím, že v této chvíli nemáš problémy, které Tě více – méně pálí. Bylo dobré hodit to sem a celé okamžitě uzavřít. Podporuji vulgární urážky kolegy v tom, že si to máš vyřešit sám, nebo někoho zaplatit.
Moje reakce: ze svého zájmu jsem se zdejších odborníků (všech odborníků, kohokoliv z nich, nejen moderátorů a administrátorů) v posledních příspěvcích ptal zvláště na teplotu, kterou vykazuje jedno z čidel mnou zakoupené ZD Asrock Z390 Extreme4. Protože tento dotaz na fóru již jednou je zodpovězen, ale právě proto, že procházím různé diskuze testy a čtu je, jsem zjistil, že odpověď chyba čidla nemusí být úplně správná, protože v mnou odkazovaném testu se píše o vysokých teplotách, který tester naměřil. V žádném případě jsem nechtěl poukazovat na neznalost rádce – jen se prostě ptám, abych znal co nejlépe výrobek, který mám, abych věděl, co od něho očekávat a kde má své případné slabiny.

Ani já a předpokládám, že nikdo z Vás zde nepatří mezi majitele fóra, jejich rodinu, či spolupracovníky. U sebe samozřejmě tuším, kdo jsem, u vás by mě podobná vazba překvapila. Proč? Protože nechat zabíjet diskuzi posměšky a urážkami, znamená její významný útlum při zcela jisté nechuti sem přispívat od minimálně části potencionálních nových diskutujících. Upozorňuji Tě jako administrátora fóra, že nepíšu jen o tomto vlákně, ale o mnoha dalších. Na tomto písku si hrajeme v rámci jeho plné otevřenosti veřejnosti, avšak vždy bychom jako administrátoři měli mít na mysli jeho primární funkci a slušnou, klidnou diskuzi podporovat, anebo v případě nedostatku ochoty, chuti a času nereagovat.

Na avmania.cz také zabrousím do záležitostí osobního know-how, které jsem získal zkušenostmi, resp. studiem. Činnost však vykonávám, jakožto dobrovolník a tak si nedokážu představit, jak lidi posílám pryč, píšu jim, že nejsem placená technická podpora, píšu jim, že mé rady si mohou jedině koupit – nota bene, když se právě nacházím na cizím pozemku, který mi tuto možnost v principech chování nedává. Kdybych cokoliv z výše naznačeného chtěl řešit, napadá mě otázka, proč na takovém fóru chci zůstat administrátorem.

Respektuji každého jedince, každého člověka ať vykonává jakoukoliv činnost, práci, a to i tu sebe podřadnější. Rád, když vím a mám čas, poradím každému, kdo respektuje slušnost, pravidla a zákony.

Proč nemohu na diskuzním fóru zive.cz psát do mnou založeného vlákna poznatky, postřehy a dotazy, a to v rámci pravidel a slušnosti, a očekávat, že kdo z lidí kolem bude mít chuť a čas pomoci - pomůže, poradí? Dobře sestavené vlákno dává do budoucna uživateli alternativní možnost znovu do něho nahlédnout, když cokoliv zapomene. Navíc – dobře postavené vlákno, dokáže přitáhnout pozornost řady čtenářů a nevěřím tomu, že majitelům by onen zájem vadil.

Byl bych mimořádně potěšen tím, kdybys svému týmu vaší řečí vysvětlil, že nesnáším problémy a nepřišel jsem sem se zlou vůlí kohokoliv prudit, kritizovat a peskovat. Rád bych, pokud to bude ještě třeba, pokračoval v klidné, přátelské diskuzi k tématu. Jestliže ale vyhovuje více, abych to zde ukončil a dotazy k jednotlivým komponentům psal v samostatných vláknech - nemám s tím problém. Stačí napsat.

Na závěr bych rád upozornil, že vždy hájím zájmy fóra, vedení, majitelů a zároveň svobodné diskuze pro slušné uživatele. Nad touto větou můžete v interní sekci přemýšlet jak potřebujete.

Děkuji všem za pozornost.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 11. 2019 19:30

Na to, že můj post výše byl myšlen spíše víc do obecné roviny (a byť to tak možná vyznělo, nebylo to vůči tobě myšleno vůbec nijak špatně - omlouvám se, pokud to mělo efekt zcela opačný), tak stejně takto dlouhé reakce teď na večer opravdu číst nezvládám a ani se o to pokoušet nebudu. Kdybys mi k tématu vypsal v BODECH (pokud toho je více), krátce, jasně a stručně co tě pálí, mohli jsme se pohnout dál a mohl jsem ti tu jasně dát i nějakou odpověď. Takto bohužel.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 11. 2019 19:36

Psal jsem, že zvýrazněný text/odstavce...

Respektuji, že nemáš čas. Nenutím Tě cokoliv číst. Nenutím nikoho cokoliv ode mě číst. Nenutím nikoho na mě reagovat.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 11. 2019 20:06

No, jelikož jsem viděl jen sloup textu, tak se přiznám, že jsem se ani nenamáhal číst první větu... až takto vyždímanej takto na večer po práci dneska jsem. Ale OK.

Pokud je pouze problém s teoreticky vysokými teplotami na té desce Asrock Z390 Extreme4; mám pocit, že kolega to zde už vypíchnul a ostatně v článku, na který ses odkazoval to bylo též uvedené; jednalo se o zátěž pod Core i9-9900K. Pokud je toto link tvá finální sestava, pak je nutno vzít v úvahu rozdíl mezi i9-9900K (patrně přetaktovaným k tomu - možná bys měl vědět, že spotřeba takové i9-9900K@5 GHz je kolem 210W - což není zrovna málo) a i5-9400F, které má jednak skoro o 1 GHz nižší max. takty a druhak má o dvě fyzická jádra méně... Proto jsem ti psal, aby sis rozmyslel, co od toho PC budeš chtít. Je totiž dost MARKANTNÍ rozdíl v provozních vlastnostech těchto dvou procesorů.

Když to zkrátím; je jasný, že VRM desky bude žhavit, když z nich budeš ždímat přes 210W. Naopak, s i5-9400F, která v zátěži žere něco kolem 120W ... je asi jasný, že ten rozdíl 90W se na teplotách VRM musí docela podepsat.

Stačí k teplotám takto?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 11. 2019 20:26

Stačí a děkuji. Ale přeci nemusíš reagovat Ty osobně. Vždyť je tu spousta jiných diskutujících. Beru to jako dotaz pro zájemce o podobné téma.

Mě překvapuje, že na mém CPU čidlo ZD hlásí 102°C (podobně, jako druhé uživateli, který to tady popisoval). Psal jsem již dříve, že je jasné jak i5 a i9 má rozdíl v zatížení. i9 v testu, pakliže jsem dobře četl, nebyl taktován. Ale to je jedno - rozdíl oproti i5 je tak, jako tak. Nehádám se. Jakmile se k tomu dostanu, zkusím teplotu přečíst hned po startu PC. Jestli bude rozdíl oproti provozu. Samozřejmě nevylučuji ani variantu s chybným oznámením teploty čidlem, či kombinací. Čidlo kecá, ale stejně by reálně změřené teploty byly vyšší, než u části konkurence.

Sestava z linku je to, co mám doma.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 11. 2019 21:52

Jinak. Kdyz si nejaky SW usmysli, ze na AUXTIN3 cidle ukaze -27°C ... znamena to z toho co tvrdohlave zastavas naprosto nutne a neprustrelne, ze mi v PC mrzne.

Otazkou je, jak dalece mych -27 (whatever ... +102 nebo -987267426823) bude odpovidat realite. A protoze ja odpoved znam, rekl jsem bohuzel to, co se Ti nelibilo. To mam odpovedi prizpusobovat uz i tomu, co se komu bude dobre cist? A kdyz uz jsme u toho ... barve posevniho sekretu dvorni opice z Venezuely se nahodou prizpusobovat nemam? :roll:


Prestan PROSIM sverepe teoretizovat. Nepomuzes tim sobe, nepomuzes tim foru, nepomuzes tim nikomu. OK?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 14. 11. 2019 22:17

MgX píše:CPU čidlo ZD hlásí 102°C ... ale stejně by reálně změřené teploty byly vyšší, než u části konkurence

Screen by byl? Jestli to hlasi AUXTIN3 jak pise kolega, ignoruj ho.

// A to by mne zajímalo, jaká konkurence. Jakože jiná deska lépe uchladí CPU? :-))
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 17. 11. 2019 17:43

AUXTIN1.PNG
AUXTIN1.PNG (17.83 ) Zobrazeno 4545 krát


Ventilátory skříně jsou na CPU2 a CHAS2 a CHAS3. SpeedFan je má pojmenovány jinak. V BIOSU/UEFI jsem nastavil, aby se CPU2 ventilátor řídil teplotou MB, nikoliv CPU, tedy tak, aby jeho otáčky odpovídaly vždy ostatním skříňovým ventilátorům. Na každé hlavičce visí dva, tudíž celkem mám oněch vzpomínaných šest ventilátorů ve skříni.

Teplota na AUXTIN1 je vykazována, byť je PC více-méně v klidu.
mople71 píše:// A to by mne zajímalo, jaká konkurence. Jakože jiná deska lépe uchladí CPU? :-))

Psal jsem o závěru z článku. Jednalo se o příslušnou část ZD, ne o CPU.

KineCZek píše:Jinak. Kdyz si nejaky SW usmysli, ze na AUXTIN3 cidle ukaze -27°C ... znamena to z toho co tvrdohlave zastavas naprosto nutne a neprustrelne, ze mi v PC mrzne.

Otazkou je, jak dalece mych -27 (whatever ... +102 nebo -987267426823) bude odpovidat realite.

Prestan PROSIM sverepe teoretizovat. Nepomuzes tim sobe, nepomuzes tim foru, nepomuzes tim nikomu. OK?

Ne, znamená to, že příslušné čidlo kecá, takže pro BFU je to ukázka toho, že není v pořádku. Samozřejmě pokud kecá přes jakýkoliv software.

Přestaň mě prosím neustále umlčovat. Ničemu tím nepomůžeš. Arogance a povýšenost je právě to, co neprospívá fóru. Ne moje teoretizování a dotazy, tedy diskuze.

Pokud se nepletu, nikde jsi nepsal, že jsi měl v rukách 150 těchto desek a u všech je teplota tato, přičemž jsi ji změřil a zjistil, že čidlo skutečně kecá. Možná se pletu, jen jsem ve změti arogantních příspěvků, či neúplného oznámení, tak aby uživatel nedostal odpověď, protože ta spadá do „placených“, výše zmíněné s jednoznačností nedozvěděl.

//Akceptuji momentálně názor, že se jedná o špatnou hodnotu, kterou poskytuje jedno z čidel na ZD Asrock. Pakliže kdokoliv má jinou informaci, prosím sem s ní. Děkuji
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 17. 11. 2019 19:02

Ad čidlo
-> viewtopic.php?f=954&t=1297036

BTW kdyby si zapojil všech 6 ventilátorů na jeden konektor, ušetříš si spoustu práce s nastavováním SF.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 17. 11. 2019 19:23

Přesně tak, dá se najít hodně dotazů kolem špatné interpretace AUXTIN během posledních desíti let. Nejen Asrock ale i Asus desky. ZD pracují správně, SW obsahuje nedostatky (chápej obecněji - nepostihne všechny okolnosti).
Naposledy upravil meda2016 dne 17. 11. 2019 20:28, celkově upraveno 1
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 11. 2019 19:34

Bohuzel zadna "placena odpoved" neexistuje ... vse relevantni jsem osobne na foru popsal hned nekolikrat. Od montaze chladicu, pres nastaveni biosu, po nastaveni softwaru.

Co mne vyslovene nebavi, je vodit za rucicku nevdecne individuum, ktere nechut hledat reseni pretransformuje ve stovku zbytecnych prispevku a pokud nedostane okamzite ihned odpoved, zacne placat cosi o aroganci, nekompetentnosti, funkcich a dalsich blabolech. Sorry, ale v tomhle (placani) jsi sam. Rozumnemu cloveku na rozumny dotaz nemam problem pdpovedet kdykoliv. A jsem rad, ze alespon kolegum se cas od casu zachce nekterou z tech odpovedi najit.


PS: Nevidim duvod, proc to vyostrujes a prenasis do osobni roviny. Potrebujes si snad neco kompenzovat?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků