LN/ULN kolem 25t úprava fotek/videí,kancelář,net,hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mople71 11. 10. 2019 18:18

No v doporucenych zakladnich deskach je prave ta jiz nedostupna, zejo. S tim bude muset poradit KiN, ja bych vzal tuto, ale nemam ozkouseno, jak to tam je s ULN optimalizaci... // Tak bohuzel. Cenovy rozdil bych z casti kompenzoval koupi jednoho 2TiB disku, ale nechces-li, chapu.

Pokud myslis, ze bys tam nechal pouze ty dva vestavene, to by stalo za to. Ale teoreticky ty Noctua muzes vymenit za Arctic F14, akorat to uz nebude uplne ULN.

Freezer muzes pouzit na vsechna CPU, ktera to rozumne uchladi. Taktovaci i7 (6jadro) bych uz na to mozna nedaval.
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 10. 2019 18:58

SF na tom ASUSu ne-e.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 10. 2019 10:17

vuLva když pominu ty nejlevnější a nejdražší, tak onen zbytek není úplně a zcela dostupný ve kšeftech, kde bych nakupoval. Nejlépe samozřejmě celou sestavu v kupě. Děkuji za radu, nicméně onu sekci jsem si prošel. Předpokládám, že existuje více značek a desek, které by nějak šlo vzít. Možná se pletu. To pak mám asi smůlu a nekoupím nic anebo budu muset vybrat desku za sedmičku, což je skutečně pro mé účely zbytečné :-)

mople71 díky. Psal jsem, že bych to chtěl mít na hranici LN/ULN, ale nejsem extrémista. Ono to posouzení, kde je LN, kde je ULN a kde ještě klasika je bez konkrétní naměřené hodnoty poměrně těžké. U zvuku a jeho únavnosti dosti často záleží i na frekvenci, která vychází ze stroje a konkrétních uších. Teoreticky může dojít ke stavu, kdy uživatel raději přijme mírně hlučnější PC, ale s hutnějším, hlubším zvukem, než tišší, ale s vyšším tónem.

Mimochodem. Něco jsem četl u Asrock desek pro instalaci nového BIOSu, že je to celkem drama. Nechápu. U starých Gigabytů byl DulBIOS a při selhání aktualizace se jednoduše přešlo na záložní. To tyto desky vlivem nástupu nové formy základního rozhraní již nemají?

Jinak upozorňuji, že všechny Vaše příspěvky čtu, poctivě čtu a zamýšlím se nad radami a doporučeními. Díky.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 10. 2019 11:05

Žádné drama jsem nezažil u 100+ aktualizací?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anaver 13. 10. 2019 12:59

KineCZek: Čím bys nahradil tu MB v té sestavě co jsi navrhnul? Uvedený Asrock je nedostupný (neprodává se). Díky
Anaver
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 10. 2019 13:31

Jeho fullATX verzi - B360 PRO4.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 10. 2019 19:52

V TSB taky nedostupná, ale chápu - jinde je.


KineCZek píše:Žádné drama jsem nezažil u 100+ aktualizací?

Nicméně je tam něco jako DualBios?
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 13. 10. 2019 23:09

Windows 10 stále bere klíče z Windows 7. Máte-li původní systém legální, použijte klíč z něj.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 10. 2019 20:18

Bohužel to nejde. Původní PC pojede dál, byť okrajově až do úplného kolapsu.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 10. 2019 20:25

Dovolím si další dotazy. Změnil jsem v dražší sestavě ještě ZD, kvůli nedostupnosti původní a zvolil trochu jinou skříň.

1. Je tam něco špatně, špatná volba, nekompatibilita, nevhodná velikost komponent?
2. Je nějaká ZD ve stejné, nebo nižší ceně, která by byla stejně dobrá, či ještě lepší? (na doporučené jsem se díval)
3. Utáhne to zdroj, byť se ještě k PC připojí kupříkladu externí HDD bez napájení a současně externí BD vypalovačka? Nebo je lepší vzít silnější - tento ?
4. Je nějaká GK, která by vyhověla mým požadavkům, nebyla by sama o sobě hlučná a přitom se její cena dostala alespoň o dva a více tisíc níž?
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 10. 2019 20:53

ano-ne-ano-neznam "mym pozadavkum"
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 10. 2019 20:57

MgX píše:1. Je tam něco špatně, špatná volba, nekompatibilita, nevhodná velikost komponent?


Na první otázku odpovídáš, že je tam něco špatně. Nemůžeš být konkrétní?

MgX píše:3. Utáhne to zdroj, byť se ještě k PC připojí kupříkladu externí HDD bez napájení a současně externí BD vypalovačka? Nebo je lepší vzít silnější - tento ?

Tady odpovídáš ANO - utáhne, nebo ANO, je lepší vzít silnější?
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 10. 2019 21:10

Komu ja to kde psal, ze to moc resi? :))

1 ... mohu. 8-P //uz vidim reakci: "A ku... do p... i budes? :D"

3 ... Ten zdroj je skvely a zcela bez problemu Ti to obslouzi. 750 vzit muzes, priplatek neni velky. Ale nevyuzijes ho.


-


K te jednicce ... do Define S vezmi 3x 140mm predni + 1x zadni + 2x horni, vse taktez 140mm, idealni je Noctua Redux 140/900. Na tu grafiku bys mel dat 3x 92, tam ber PWM.


//povzdech: Resis to uz moc dlouho, takze jsem vsechnu (potrebnou) kontinuitu uz davno vypustil a cele znovu to pokazde cist odmitam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 10. 2019 21:14

Ta sestava je více méně od Tebe. Jen jiná skříň a ZD. Předpokládám, že do skříně, alespoň dle popisu, jde dát i ty původní ventilátory, co jsi uváděl. Tedy 120mm. Chápu, že větší je lepší. Nicméně v původním návrhu do původní skříně jsem to bral, že tři ventilátory jsou do skříně a dva na CPU (výměna oproti původnímu). Na GK byly ty tři další. Teď píšeš o 92mm.

V těch ventilátorech mám teď celkem zmatek.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 10. 2019 21:39

Ten 8cm fan byl moje chyba/preklep. Prohledl jsem si to do minulosti, zastydel se a opravil jsem to i zpetne v mych prispevcich od zacatku vlakna. Na tu kartu odjakziva sedi 3*92mm (fakt) jako sedaci cast telan na povestny hrnec.

Do skrine je vzdycky sudy pocet. 1in/1out, 2/2, 3/3 ... a stejny typ i rozmer i otacky.

Na chladic procesoru jeden, dva, nekdy i tri ... zalezi. Na Freezer -u 34 je uz puvodni ventilator hodne dobry, ten by se mozna ani nahrazovat nemusel. Pokud uz, tak za 1ks 120mm.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků