PC:grafik začátečník,do 30tis,classic+názor na pc z inzerátu

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Greyt 16. 9. 2019 15:56

Dobrý den,
potřebovala bych poradit s výběrem počítače. Mám za sebou základy grafiky a baví mě taky digitální malba. Do budoucna bych si chtěla zkusit motion design, pravděpodobně v After Effects, tak bych potřebovala aby pc zvládal i jednoduchou práci v podobných programech. Počítám s tím, že kdybych se v tomto oboru posunula dál, pořídím si i kvalitnější počítač a monitor.
Zaujal mě taky inzerát používaného herního počítače a tak bych ráda znala váš názor na tuto sestavu, jestli by byla vhodná i pro můj účel. Taky názor na ten monitor. Cena je 27tis.
----------------------------------------------
PC Skříň: Modecom OBERON, bílá
Zdroj: Seasonic SS-620GM2 Evo - 620W
Základní deska: MSI Z270 TOMAHAWK - Intel Z270
Procesor: IntelCore i7 6700K
Chladič procesoru: SilentiumPC Grandis 2 XE1436
Paměť: HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) DDR4 2666
Grafická karta: MSI GeForce GTX 1050Ti Gaming X 4G
Disky: 1x SSD Kingston HyperX 240GB, (Kingston SHSS37A240G)
2x 3,5" WD Blue - WDC WD10EZEX - 1TB, 7200rpm, 64MB
Optická mechanika: ASUS DRW - 24F1MT
Dva Monitory 24": Philips 244E Full HD - IPS 1920x1080 při 60Hz, HDMI, MHL, VGA (VESA)
Reproduktory: Logitech Z323 (2+1), černé
Myš: Evolveo MG648 Gaming

V ceně je i drahá super herní klávesnice: Logitech G910 Orion Spectrum.

Oprační systém: Windows 10 PRO, x64,CZ. Druhotná licence. Vše šlape jak má.
Aktivační klíč doložím.
-------------------------------------

Děkuji mnohokrát!
Saša
Greyt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 9. 2019 16:24

Není to nic moc výběr, upřímně ani moc herní, ani moc žádná top kvalita. Nešel bych do toho, ten procesor je tentýž křemík jako dnešní i3.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 16. 9. 2019 16:35

Zásadní nedostatek je malé množství RAM - na vaši práci je minimum 16 GB. Věřím, že lze najít zajímavější konfigurace nové, případně repasované. To PC samotné (bez monitorů) má hodnotu kolem 15 tisíc, a to včetně OS.
Pokud zvažujete cenu kolem 27K, pak raději novou sestavu.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greyt 16. 9. 2019 16:40

Děkuji.
Dodala bych jenom, že je to pro mě všechno španělská vesnice, proto jsem ráda, že podobné fórum vůbec existuje. Já bych jinak šla do krámu a koupila určitě tu největší blbost, co tam mají.

Můj stávající počítač je velmi nevyhovující a má tendence se několikrát denně seknout, a to úplně....
Další problém je že mám monitor 24" LG 24MP55HQ a hrozně bojuji s barvami. Na grafickém tabletu krásné barvy, ale to co pak vidím na monitoru je něco úplně jiného. Takže potřebuji obměnu jak pc, tak i monitoru a trochu se bojím ,jestli na to nemám malý rozpočet.

Jakákoliv rada ohledně nové sestavy bude velmi vítáná. :oboze
Greyt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod atti.hombre 16. 9. 2019 16:55

K tomu monitoru- farby zálešia od typu lcd panela i od toho ako je monitor nakalibrovaaný/ nastavený. Je to IPS panel- teda väčšinou nastavený vysoký jas a sýte farby. U vás to predpokladám práve naopak. Tablet bude asi vypeckovaný- farby. Svoju prácu si pozrite u nejakého grafika/ fotografa s kaibrovaným monitorom. Ak už pôjdete do nového monitoru tak ak je rozpočet nízko tak hľadajte VA ( MVA , AMVA ) panel. Niektoré bývajú nakalibrované z výroby. Inak osloviť niekoho kto má kalibračnú sondu.

Skúste ale na tom LG čo máte ponastavovať farebné profily,jas,kontrast...
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 9. 2019 19:09

Dovolím si drobnou poznámku, aniž bych toužil zásadně zasahovat do rad. Dříve byl skutečně VA panel a jeho klony u monitorů výsledně lepší pro práci kupříkladu s fotografiemi. Dnes i profesionální monitory běží na IPS technologii a nic jim nebrání, aby je využívali profesionální fotografové. Důležité bude si koupit monitor, který již v základu splňuje určitou kalibraci, kterou provedl výrobce, anebo lépe si monitor po zakoupení nechat kalibrovat. Nicméně jak bylo naznačeno... je to hodně o ceně.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 9. 2019 19:24

30k ... s monitorem a OS to není úplně moc. Zkusím se Tu na to zítra podívat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greyt 16. 9. 2019 20:16

Děkuji moc všem.

KineCZek, budu moc ráda za pomoc. Když tak nad tím přemýšlím, na tabletu se učit mohu, takže je otázka, jestli není lepší investovat těch 30tis zatím jenom do PC. A třeba až k Vánocům si dopřád ve slevách nový, lepší monitor.... :hm
Greyt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 9. 2019 10:06

U tech monitoru hodne zalezi, jak jsou nastavene barvy z vyroby, v jakem profilu je monitor prepnuty ... z vyroby bylo tenkrat zvykem barvy vetsinou spise prepalit. Potom ale zalezi i na stavu podsviceni, bohuzel vysvicene podsviceni barvam neprida ...

Ja bych navrhoval velky QHD panel se solidnimi barvami: 9.999,- Kc

A k tomu takovy pocitac: 20.293,- Kc


Dohromady je to sice o neco drazsi, ale zacit lze koupi pocitace a monitor vzit treba z pristi vyplaty?

-

Vyse uvedeny navrh je LOW NOISE sestava. Pro uplnou definici pojmu LOW NOISE viz: ODKAZ.

Pro dosazeni LOW NOISE (ne)hlucnosti vsak nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hlucnosti sestavy je odladeni hlucnosti, resp. tedy optimalizace otacek ventilatoru v zavislosti na teplotach komponent.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 9. 2019 15:53

Sestava je OK. Pokud by byl problém s cenou celku, pak jsem nedávno vzal na zkoušku AOC Q3279VWFD8 31,5" a barevné nastavení je už z výroby hodně povedené (simulace sRGB dokonce nevyžaduje ani kalibraci).
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 17. 9. 2019 17:06

Emil Pastelka pokud na to nemají certifikaci, či jiným způsobem neprokážou, že každý jejich monitor je kalibrován z výroby na určitou hodnotu, pak - teoreticky a bez náznaku provokace z mé strany - mohls mít pouze štěstí na dobře nastavený kus. Tím vůbec nesnižuje kvalitu onoho monitoru... neznám ho.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 9. 2019 18:07

U takto levných věcí se zázraky nekonají - to je jasné. Nicméně podobný závěr byl i v několika recenzích. Mám k dispozici i kalibrační sondu, ale zatím jsem kalibraci nedělal. Monitor není nasazen do kritického prostředí a hlavně, ona ta kalibrace není vždy plus.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 17. 9. 2019 19:04

Samozřejmě. Jestliže mohu takto trochu OT. Kalibrace některým očím vůbec nemusí vyhovovat. Daleko lepší je vybrat příslušný monitor s adekvátním nastavením barev v příslušném profilu. No, a když se to časem nějak „rozhodí“ - kalibrovat.

Respektuji Tvůj závěr. Jen jsem nechtěl, aby informace konkrétně v tomto směru vyzněla ultimativně a jednoznačně. Tento monitor=super nastavené barvy.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greyt 18. 9. 2019 09:48

Všem děkuji za odpovědě, jdu číst!
Greyt
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků