Stroj na hry do 35k, Classic az LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Dollface 19. 9. 2019 17:06

Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o radu ohledně koupě PC do 35.000,- Kč včetně operačního systému Windows 10.
Počítač by měl být schopen rozjet bez obtíží nejnovější hry na Full HD rozlišení nejlépe ve výhledu 5 let. Sestava není určena pro mne, ale pro kamaráda, takže bych ocenil co největší stabilitu komponent. :)
Popř. to nemám řešit a vzít doporučenou sestavu za 29.000,- viewtopic.php?f=932&t=1297916? Děkuji za všechny rady.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Classis az LN

UCEL PORIZENI SESTAVY, hrani her 90%, brouzdani na webu 10%

FINANCNI LIMIT, 35.000,- Kč včetně OS (určitě budu rád, pokud se dostaneme níže)

OPERACNI SYSTEM - Součástí sestavy musí být Win 10 Home

SESTAVITE SI PC SAMI? Ano

BUDETE TAKTOVAT? Raději ne

MONITOR + JEHO ROZLISENI? Full HD

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? nová myš by se hodila
Život je jedna velká jízda (autem:-).
Dollface
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 9. 2019 17:31

Mys si musi(s) hlavne osahat, kazdy ma jinak dlouhou/sirokou ruku a univerzalni rada neexistuje. Ale na druhou stranu jsem Ti na mys nechal vice nez velkorysou rezervu v rozpoctu.

33.581,- Kc

6 jader, 16GB RAM, 500GB SSD, 2TB HDD, 2060 SUPER s 8GB ... v tiche skrini s kvalitnim zdrojem. Pokud si netroufnes na upravu chlazeni grafiky, muzes jeste vyhodit ty dve Noctuy. Na druhou stranu mas v rozpoctu rezervu, takze si to klidne muzes nechat i odladit do LowNoise treba odemne. (v pripade zajmu => SZ)

Rozhodnuti je na Tobe.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Dollface 19. 9. 2019 17:39

KineCZku moc děkuji za návrh, vypadá excelentně! Jen musíme trochu skrouhnout cenu, aby se tam vešel i OS - Win 10 Home.

Ještě jsem zapomněl dodat, že by tam měla být i DVD mechanika, má zakoupené tituly na DVD.

BTW. pro něj asi nemá cenu nakupovat grafiku řady RTX 2070?
Dollface
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 9. 2019 17:57

Ja ten post jeste editnul. Muj puvodni navrh pocital s taktovanim a vypadal nasledovne: 34.411,- Kc

Posleze jsem si vsimnul pozadavku na OS v cene a kosik jsem tudiz upravil na netaktovaci verzi - tak jako tak v zadani bylo, ze taktovat neni nutno.

-

Ona 2060S je vlastne 2070 (ma PCB i jadro i 8GB jako 2070). 2070S je pak prevlecena 2080, ale financni narust tam uz neodpovida narustu vykonovemu, proto jsem volil 2060S.

DVD mechanika to cele DOST zkomplikuje a vyrazne levneji by vysla USBckova. Byl by to moc velky problem k tomu stroji jednoduse dokoupit toto:

616,- Kc

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Dollface 19. 9. 2019 18:29

Ja uz bych taky mechaniku v dnesni dobe nepozadoval, tebou vybrana skrin se mi moc libi, sam mam doma Fractal Design R4.

On je takovy typ, ze si koupi hru ma DVD a pari. :( Najdeme jinou skrinku, ktera bude podobne dobra nebo neni sance?

Jeste jednou dekuji moc, vazim si toho. Jinak skladat budu sam a na grafiku nebudu sahat :).
Dollface
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 9. 2019 18:37

Jasne ze najdeme - v rozpoctu mista dost.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... MP013JZ101

Kdyby vadilo okno, existuje i varianta bez nej, ovsem dostupnost je az listopad.

KineCZek

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 22. 9. 2019 22:21

varianta amd
https://www.czc.cz/cm98qnbisqjcc9bkhhd0ufhvig/seznam
+
https://www.czc.cz/microsoft-windows-10 ... 18/produkt
nebo pokud máte doma štítek s w7 či w8, tak upgrade na w10 je stále zdarma, nebo insider w10 je zdarma
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod Dollface 25. 9. 2019 20:57

Ahoj pánové, KineCZku, ještě jednou děkuji za doporučení komponentů, vzal jsem je přesně, jak si doporučil.
Bandolier taky děkuji, ale vzal jsem Intel sestavu.

Všechno mám již složené a nainstalované, ovladače grafiky, updatované drivery pro BIOS, desku apod, ale mám problém s grafickou kartou. Jeden větrák se stále točí na 100%, karta je vůbec nedokáže regulovat. I v softwaru CPUID HW monitor, potažmo Asus GPU tweaku se ukazuje rychlost 0 otáček. Jedná se o špatný kus, musím reklamovat? Nebo je třeba ještě něco někde donastavit?

Ještě dodám, že grafická karta je zastrčena v portu PCIe 1, grafická karta je Asus DUAL-RTX2060S-O8G-EVO.
Doplnění, pravý dokážu ovládat přes utilitu Asus GPU tweak,levý i když je nastaven na 0, tak stále jede na 100%. :-(

Ještě jednou děkuji. :-)
Naposledy upravil Dollface dne 26. 9. 2019 09:17, celkově upraveno 1
Dollface
Junior

Odeslat příspěvekod Dollface 25. 9. 2019 22:45

Odzkoušeno i v mém PC, karta asi bude muset na reklamaci. :( Myslíte, že na alfě mi to vymění na prodejně kus za kus? Nebo to bude rychlejší vrátit bez udání důvodu?

Nemůže na kartě jen špatně zapojený ten ventilátor? Připadá, že to tam mají udělané tak humpolácky.
Dollface
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 9. 2019 09:47

Vymeni Ti to kus za kus. Zapojenim to byt muze, ale nesahej do toho, at neco neposkodis. Ty konektory jsou PRISERNE krehke. /a je to zamer/

KineCZek

Odeslat příspěvekod Dollface 27. 9. 2019 10:14

Vyreklamováno, akorát si chviličku počkám, než dovezou další kus z prodejny. Ještě jednou děkuji moc! Navíc, když to děláš ještě dobrovolně a zadarmo! Btw taky to stavím jen pro radost. :-)
Dollface
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 9. 2019 12:46

Člověka nejvíc potěší slovo vděčnosti. ;)

KineCZek

Odeslat příspěvekod beowafle 10. 10. 2019 12:24

Sestava v druhém příspěvku v podstatě odpovídá tomu co hledám. Odebral bych jen systém, HDD a ty Noctuy pro úpravu chlazení grafiky, radši budu pod 30k.

Navržená základní deska a skříň ale už nejsou dostupné. Jaká by byla vhodná náhrada?
beowafle
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 10. 2019 13:47

S tou deskou to bude složitější. Skříň bude do tří týdnů.

KineCZek

Odeslat příspěvekod beowafle 11. 10. 2019 06:42

Nedočkavec ve mě by nejradši už objednával. Předpokládám že s jinou skříní by hrozila větší hlučnost, ale jaké problémy by přinesla jiná základní deska? Je výběr komponent tak specifický, že se pro jinou podobnou nehodí?
beowafle
Junior

Odeslat příspěvekod Defcon 11. 10. 2019 09:45

Deska by měla být skladem zde
https://www.czc.cz/asrock-b360-pro4-int ... ocEALw_wcB
skříň snad tady
https://www.mironet.cz/fractal-design-d ... bAEALw_wcB

Teda pokud netrváš na TS/Alfa a pokud nekecají ;-)
Defcon
Junior