Classic PC pro babičku, 6.5K, Internet, skype

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod ARTmen 29. 10. 2019 14:26

Ahoj, rád bych Vás požádal o radu s výběrem PC pro babičku, její 12 let starý PC s Windows XP už má svá nejlepší léta nějaký ten pátek za sebou, takže je čas na obměnu.

Počítač je používán na naprosto základní činnost - internet, skype, maily. Vzhledem k tomu, že místo, kde je počítač umístěn, je hodně prašné, přemýšl jsem pořídit nějaké miniPC, ktere by se mohlo umístit za monitor, případně uchytit zespoda stolu.
Myslím si, že pro její účely by mělo takové zařízení stačit, ale nemám s ním žádné zkušenosti, proto bych se rád zeptal na ty Vaše. Přemýšlel jsem o něčem jako je ZOTAC ZBOX BI325.

Pokud si myslíte, že je to nesmysl jít cestou podobné "krabičky", tak bych Vás rád požádal o nějakou alternativu v dané ceně.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - Classic, babička je skoro hluchá, takže netřeba vůbec řešit

UCEL PORIZENI SESTAVY - Základní práce na PC - mail, skype, online scrabble, internet

FINANCNI LIMIT - 6 500,- Kč

OPERACNI SYSTEM - Součástí sestavy - Windows 10 Home (i verze "S" by měla stačit)

SESTAVITE SI PC SAMI? Ano

BUDETE TAKTOVAT? Ne

MONITOR + JEHO ROZLISENI? Momentálně má starý 19" monitor pouze s VGA, takže pokud bude mít PC VGA port, tak není třeba řešit.

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Jen bedna (případně monitor)

Moc díky za Vaše tipy a rady
ARTmen
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 29. 10. 2019 19:18

:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 10. 2019 00:29

N3xxx se 32GB eMMC bych (naprosto na vazno) nedaroval ani svemu uhlavnimu nepriteli. Natoz pak cloveku z rodiny.

Zbytek viz koleguv odkaz na dalsi vlakno. Proti tomu zotacu nabidne G5400 z meho navrhu cca 3x vyssi CPU vykon, SSD je opravdu SSD, navic NVME (rychlostne 30x rychlejsi a kapacitne temer 16x vetsi), RAM kron nesrovnatelne vyssi propustnosti (rychlosti) je dvojnasobne velka.

Jo, chybi widle (ty maji korporace typu Zotac za 7USD (do dvou stovek CZK) za kus primo od MS) a wifi (ktera je ovsem zalezitosti dvou stokorun).
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod eLzyx 30. 10. 2019 10:58

V téhle cenové leda repas, není šance mít novou mašinu s nějakým výkonem plus licenci na W10.
Repasu bych se nebál, leckdy poskytují záruku stejně dlouhou jako na nové
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ARTmen 30. 10. 2019 18:05

Moc díky za Vaše rady. Nebýt jich,tak koupím pomalé a nevyhovující zařízení z původního příspěvku.

Také děkuji za návrh repasu. Tato možnost mi úplně vypadla a při rychlém prolétnutí nabídky mi nabízená zařízení přijdou, pro naše potřeby, více než dostačující. Takže asi bude zvolena tato cesta. Tento počítač mi v mé cenové relaci nepřišel tak špatný Lenovo Thinkcentre M93p.
ARTmen
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 10. 2019 18:54

To Lenovo bude jeste rychlejsi. Jen trochu hlucne a s relativne malym SSD ... ale babicce ani jedno z toho na 99% vadit nebude.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor