Vytunění stolního PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 12. 2019 18:30

Vím proč říkám co říkám. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod dockalacek 11. 12. 2019 19:12

eLzyx píše:
dockalacek píše:Co sloveso v určitém tvaru (neinfinitivu), tam čárka.

aneb Tvoje stará pila leží ve sklepě vs. Tvoje stará pila, leží ve sklepě :D

ad výměna desky. Teoreticky je to za litr. Ta stará by se za litr na aukru prodat dala, s procesorem za 1500.
To je pětikilo navíc za tu podporu NVME, lepší napájecí kaskádu a tím mít i možnost do budoucna osadit nějakou bazarovou i5 nebo i7 ... asi bych do toho šel. Nelze zapomínat ani na novou záruku, což svojí hodnotu má taky.

:D Jo, přesně tak, čárky jsou skvělý. S tou deskou mně to nenapadlo, pokud by ho nová vyšla na pětikilo, pak nemám námitek, ale pořád trvám na tom, že je to moderní počítač a kompletně ho překopávat je blbost. Každý jsme jiný, já bych kvůli NVME a kaskádě novou desku nekupoval. Záleží, co bude chtít hrát v budoucnu, ale jsem přesvědčený, že až nebude zvládat 9100F, tak i5 ani i7 už mu z nehratelných her hratelný neudělá, aspoň podle mě. I když, abych byl upřímný, když jsem s počítačema začínal, taky jsem si vždycky kupoval nejnovější čipsety (VIA KT400), aby to vydrželo co nejdýl, a mohl jsem měnit jen procesor. Nevyužil jsem to ani jednou, ale tady mi přijde vyloženě škoda to kuchat komplet. Zdroj je ok, RAM, přijde mi to jako neúcta k penězům a hardwaru. Ale kdyby to jako celek střelil třeba na Aukru, bylo by to taky řešení. Ale řešíme tady PC z loňskýho roku, který není poddimenzovaný, takže mě to trochu trhá srdce. Obzvlášť pokud se nás ptá náctiletý, který třeba prachama neoplývá.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod eLzyx 11. 12. 2019 19:55

já pokaždé kupuji lepší desky s tím, že upgrade pak proběhne s bazarovým CPU. Nikdy se mi nechtělo platit 10t Kč za CPU.
V dobách AM2 až AM3+ jsem byl sakra rád, za to že jsem vzal lepší desku a pak do toho mohl nacpat žravější CPU. Bylo i super, že se daly dělat takové ty mezikroky. AM3 procesor mít v AM2+ desce se starými DDR2, protože na celý komplet nebylo. Člověk šetřil na DDR3 paměti, novou AM3 fošnu a než se mu to povedlo poskládat, tak tu byla AM3+. Vzal jsem AM3+ fošnu, dal do toho starý 2C AM3 CPU a časem nahradil 6C AM3+ CPU z bazaru.

Vlastně jediná deska, ve které jsem nevyměnil CPU, je Sabertooth Z97 Mark2. Měl jsem v tom i7-4790K, jenže tu jsem dostal zadarmo. Nic výkonnějšího neexistovalo, překlenul jsem s tím to Bulldozerovské období AMD a nahradil až 6C/12T Zen2. Deska zase lepší, počítám, že i do ní přijde časem aspoň 12C/24T.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod meda2016 11. 12. 2019 21:18

dockalacek píše:...čistá instalace je jistota, jde to i přes klonování, ale já tomu moc nehovím.

SSD značek Samsung nebo Crucial, Kingston (další jsem prakticky nezkoušel) nabízejí ke stažení vlastní klonovací nástroj (na základě Acronis, vyžaduje S/N disku). Ideálně to ale funguje, pokud je původní HDD rozdělený na systém a data (příklad ve Win C: a D:). To kvůli přenosu na menší SSD a bez dat.
Datama myslím, jak je dnes obvyklé, filmy, mp3, fotky, instalačky.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 11. 12. 2019 22:02

OT: doufám, že mp3 dnes nejsou obvyklá data v PC, v době Spotify a dalších. Ještě dnes se mi dělá zle z kvality mp3.
i9-9900KS @ 5Ghz/4,5Ghz Cache + FD S24 | MSI Z370 KRAIT GAMING | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS NVMe | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora + NZXT LED | 144 Hz IPS QHD
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 12. 2019 07:13

To je zase jednou čtení... Pokud to vemem do minulosti, tak pokud bych měl i3 některé předchozí generace a dneska koupil třeba 7700k tak si sakra pomůžu. A docela věřím, že to tak bude i dál. Takže ano, základní deska a NVME za těch 500 stojí. Nebo teda i víc.

MP3? To dneska ještě někdo aplikuje?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Defcon 12. 12. 2019 13:24

BLIzZard--cz píše:OT: doufám, že mp3 dnes nejsou obvyklá data v PC, v době Spotify a dalších. Ještě dnes se mi dělá zle z kvality mp3.

Pardón za OT:
ale kvalitu bych u MP3 vůči Spotify úplně nezatracoval. MP3 šla udělat i relativně dobře. Tam býval hlavně problém z jakých zdrojů se ty MP3 braly. Bohužel některé věci na Spotify a konec konců i na Tidalu v bezztrátové kompresi jsou z nějakého důvodu kvalitativně dost zlé (šum, "pazvuky") oproti jiným zdrojům: CD, bandcamp atd., zvlášť u okrajovějších žánrů. Takže zde ta MP3 může být klidně lepší.
Dále bych nepodceňoval i jistou citovou vazbu a nostalgii.. Je třeba si uvědomit, žer spousta spousta lidí, zvlášt starších Spotify a podobné služby používat odmítají. Proto za mě MP3 jako data v PC klidně, sám stále na ext. disku udržuji dost velkou sbírku z bandcampu (ačkoliv ve FLAC).
Osobně třeba znám člověka, který do dnes provozuje hudbu na CD se zálohou ve wav.
Defcon
Junior

Odeslat příspěvekod MatyOrg 30. 12. 2019 23:20

Prosim schrne mi nekdo co mam dokoupit ci zmenit? Plete se mi to vsechno.
MatyOrg
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 31. 12. 2019 08:24

Myslím si, že když je člověk schopný konstruktivně přemýšlet a porozumět textu, dokáže z předešlých příspěvků vyvodit vhodný závěr. Návrhy jsi dostal.
cardillaVILLA
Junior

Předchozí stránka