Classic herni stroj a obcasnym strihem videa do 28k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Freedom1972 27. 11. 2019 12:42

Hluk: classic
Ucel: 80% hry, zbytek net, kancl a obcasne strih domaciho videa
Limit: 28k
Sestaveni: eshopem / odbornikem, mimo financni limit
OC: sam neumim, u odbornika nevylucuji
Monitor: vlastni fullHD
Periferia a extras: nic, pouze hola bedna + OS

Predbezny nastrel: https://www.czc.cz/8ejc1er2qaipk8ojfj7mpjqpbe/seznam
Naposledy upravil KineCZek dne 27. 11. 2019 14:46, celkově upraveno 1
Důvod: Kompletni prekopani na zaklade PM od tazatele + unlock vlakna.
Freedom1972
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 11. 2019 14:47

unlocked

-

27.515,- Kc

Vyrazne vice herniho vykonu pri nesrovnatelne nizsi hlucnosti. Pravdou je, ze cena pujde take o kousek nahoru, nebot v kosiku neni licence. Ale vyplati se priplatit si, protoze 2060 je konstrukcne spatna a vykonove slaba karta, trpici hlavne vykonovou nevyrovnanosti (cti: propady). 8GB SUPER konstrukcne vychazi uz z vyssiho jadra 2070 a na vykonu i konzistentnosti vysledku je to velmi znat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 27. 11. 2019 17:11

https://www.czc.cz/5d57lclkhoivvbe0ncmvf1dmp6/seznam
+
https://www.mironet.cz/toshiba-p300-3tb ... +dp335512/
+
https://www.czc.cz/microsoft-windows-10 ... 18/produkt
nebo pokud máte doma štítek s w7 či w8, tak upgrade na w10 je stále zdarma, nebo insider w10 je zdarma
byt tebo vyhrabu nekde stitek s win a zbyde ti na
https://www.czc.cz/gigabyte-radeon-rx-5 ... 86/produkt
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 27. 11. 2019 18:00

Jasný, štítek na Windows má každý běžně zahrabaný doma. Zvlášť, když uživatel chce sestavený PC včetně Windows.
i9-9900KS @ 5Ghz/4,5Ghz Cache + FD S24 | MSI Z370 KRAIT GAMING | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO NVMe | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora + NZXT LED | 144 Hz IPS QHD
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod meda2016 27. 11. 2019 18:39

Freedom1972 píše:Hluk: classic
Pokud zvolíš AMD, tak Radeon RX 5700 XT je téměř povinnost.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 12. 2019 16:11

Povinnost kupovat tak povedenou kartu která smaží VRAM kolem 100°C? Hmmm... chvilku jsem tady nebyl a dějou se tu zvláštní věci.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod meda2016 2. 12. 2019 20:05

Neměřil jsem jako možná ty, tak jsem jen přečetl údaje recenze Computer 2019/11/92.
Porovnávají tam MSI a Saphire RX 5700 XT (...) proti MSI RTX 2060 Super (...) a v zátěži byly teploty 71/70/71stC a průměrný příkon sestav (zátěž) 395/330/303W.
Výkony testu v průměru souměřitelné.
Testovanou sestavu neuvedu, (je tam popsána,) jen skříň je FD Meshify C (možnost 7x fan).

Je pravda, že k různým modelům XT jsou i různé poznatky třeba na CZC.
GIGABYTE Radeon RX 5700 XT GAMING OC 8G = přehřívání
Sapphire Radeon NITRO+ RX 5700 XT 8G = dobré chlazení a teploty. Jak měřeno se neuvádí.
Stížnosti na ovladače.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 2. 12. 2019 20:08

Nevím kde ty na čem smažíš, ale pár RX 5700 (XT) jsem měl a nikdy nesmažily. Ono spíše bude záležet na konkrétním modelu, jak si s kompletním chlazením poradí výrobce.

Na rozdíl od Nvidie je u AMD velká výhoda, že v GPU-Z vidíš teploty VRAM i VRM. To pokud Nvidie nejmenovaný výrobce podělá chlazení VRM nebo jmenovaný EVGA, tak se to ani nedozvíš. Pak jen na netu čteš, jak hromadně odchází. To u AMD uvidíš teplotu hnedka a můžeš to řešit.

Jo u EVGA jsem to i sám pocítil, stavěl jsem 3 kompy s EVGA 1070 a z toho 2 jsem už reklamoval - naštěstí rychle vráceny peníze. Ta 3. EVGA do dnešních dnů drží, jelikož tuším tam byl už novější BIOS, který zvýšil otáčky ventilátoru, takzvané řešení z nouze.
i9-9900KS @ 5Ghz/4,5Ghz Cache + FD S24 | MSI Z370 KRAIT GAMING | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO NVMe | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora + NZXT LED | 144 Hz IPS QHD
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 12. 2019 20:31

Obrázek

Obrázek

A jak to chceš řešit? Když ani takové masivní chlazení nepomáhá, ani pasivy na VRAM ...
https://linustechtips.com/main/topic/10 ... -the-vram/

Ale možná žiju v trochu jiným vesmíru.... Ale teploty VRAM kolem 90°C což je teplota velmi se blížící k maximální přípustné...

Ano EVGA měla průser, ano "hořeli" ji karty. Ale postavila se k tomu čelem přiznala to a udělala opatření.

Blizze už máš v PC to super čuper AMD? Tedy CPU a GPU? Nebo stále jen kážeš vodu a piješ víno?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 2. 12. 2019 20:44

Proč bych měl AMD, já si i9 a 2080 Ti mohu dovolit. To je to nejlepší na hry v současné době.

Ano, doporučuji často AMD, jelikož většina dotazů má určitý finanční limit a lidé chtějí co nejlepší poměr cena/výkon, to momentálně ve většině případů nabízí právě AMD, jak v CPU kategorii tak teď i v GPU kategorii, včetně dobrého poměru výkon/spotřeba.

Až budou na fóru dotazy, chci to nejlepší na hry a nezajímají mě peníze, tak i já doporučím i7, i9 a přetaktovat na 5Ghz + RTX 2080S nebo 2080 Ti. Ale kolik takových dotazů je?

Tak už přestaň psát stále tu poslední větu, je to mimo.

Teď zpět k 5700 XT, 90°C tam mají 2 modely, včetně 1 reference. Na druhou stranu je tam i model s 78°C a jen ta reference v 1. grafu má trochu vyšší teploty a to ještě se sníženým hlukem, jinak má teploty nižší. Jestli tohle nazýváš smažením.. nebo jen další zbytečná záminka, jak si rýpnout do AMD?

U Nvidie se ty teploty nedozvíme, protože je neukazuje a teď co je lepší. Možná ta nevědomost.
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 12. 2019 21:27

Podívej se na specs těch pamětí a změř si konkurenci. Do té doby se asi nemáme o čem bavit.

Radit někomu kartu která ve většině případu jede na hraně, prosím, klidně. Ale tady to mělo a snad ještě má nějakou úroveň. Přemýšlím kolik jsem řešil reklamací... Pokud neberu mrtvé fany hned při testování, nějaké mrtvé CPU rovnou z krabičky to stejné u GPU. Tak provozem jsem asi nic neřešil... Dokonce ani ty hořící EVGA i když jsem pár modelů nasadil, ale nevysral jsem se na chlazení a preferoval jsem nižší teploty před výkonem.

Je to o úhlu pohledu.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 12. 2019 23:08

Nekteri stavbari zastavaji uhel "ldyz se to pokaka, aspon mi to privezou. No a kdyz uz mi to privezou, budou z toho penizky."

Plna inzerce takovych je. ;)

-

To ze na tomto foru se delaji veci jinak ... tak nejak PORADNE ... se nemeni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 12. 2019 06:57

Jo už jsem si vzpomněl, řešil jsem jednu mrtvou GT 210. Protože tam umřeli paměti, holt smůla na kus. Samozřejmě se to vykakaklo po měsíci provozu...

No ale fajn je, že po výměně za GT 1030, už to budou 2 roky co to PC/server jede 24/7. Jen jsem se tam loni stavil an kafe a vysál od prachu.

Jo a nedávno jsem řešil problém u Gumbyho, sice to chvilku trvalo než jsme sladili kalendáře, ale nakonec to klaplo a vše je zase v cajku.

Python.p
Je to rebel!