Upgrade/nové PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Rechercheur 1. 12. 2019 12:44

POŽADAVEK (NE)HLUČNOSTI
Classic, ale když to půjde líp, nebudu se zlobit

ÚČEL POŘÍZENÍ SESTAVY
Než se na mě snese vlna kritiky, rovnou přiznávám, že o upgradu jsem uvažoval už někdy v roce 2017, než jsem se rozhoupal, sešlo z toho kvůli těžební horečce. Aktuálně chci řešit přechod na Win 10 a v souvislosti s tím adekvátní HW modernizaci.

Využití - odhadem 70 % času internet, office, zbytek hlavně víkendové hraní starších her (ETS 2, Football Manager, Motorsport Manager, možná Cities Skylines, možná Hearts of Iron...)

FINANČNÍ LIMIT
Pevný limit není stanoven, hledá se optimální poměr cena/výkon, jako "rozumnou" vidím hladinu 25k

OPERAČNÍ SYSTÉM
Win 7 OEM

SESTAVÍTE SI PC SAMI?
NE, vlivem tělesného postižení mám obě ruce levé – lze upgrade domluvit zde na fóru? Ideálně někdo z Plzně a okolí, aby to dávalo smysl z hlediska souvisejících nákladů

BUDETE TAKTOVAT?
NE

MONITOR + JEHO ROZLIŠENÍ?
Monitor historický Acer V193 (1280x1024), pouze VGA – nutná výměna za nový Full HD

Stávající sestava:

MB: MSI B85 G43
CPU: Intel Core i5 - 4570
RAM: 8GB DDR3-1600 (KVR16N11/8)
GPU: integrovaná Intel 4600 HD
SSD: KINGSTON 120GB SSDNow V300 (SV300S37A/120G)
HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB, 7200rpm, SATA, 64MB, ST1000DM003
Zdroj: Corsair CX 430
CASE: Fractal Design core 3000
DVD: ASUS DRW-24F1ST
Chladič CPU: ARCTIC COOLING Freezer 13

Pokud jde o výběr vhodného monitoru, nechám si poradit.

Původně jsem uvažoval o tom, že bych pořídil jen lepší grafiku /rx 570/580), větší SSD na systém a kvalitnější zdroj, nakonec si ale říkám, že větší smysl bude mít úplně nový stroj založený na dejme tomu na i5 9400F a GTX 1660 Super, s kterým bez starosti přežiju dalších 5 let. Vzhledem k mojí omezené mobilitě se mi hůř cokoliv zařizuje.

Díky všem za reakce a pochopení.
Rechercheur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 12. 2019 13:32

Jsem mimo ČR, ale zítra bych se měl vracet, tak se Ti na to podívám. Plzeň jezdívám běžně.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 1. 12. 2019 14:57

cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 1. 12. 2019 19:47

@Rechercheur -Troufám si odhadnout, že návrh od KineCZka bude ještě "zajímavější". Příklad sestavy s monitorem za 25 je zde
viewtopic.php?f=932&t=1302926&p=12421483#p12421483
A to si myslím, že budeš moci použít nejmíň i stávající skříň.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 12. 2019 23:31

Windows 7 na dnesnim HW jednoduse BUDOU PROBLEM, nebot na vetsinu HW neexistuji pro W7 ovladace. Nova verze DirectX, nutna pro spoustu dnesnich her, nejde na W7 nainstalovat.

RESUME: OS budou desitky, at se to komu (ne)libi. Bohuzel doba za tech 10let od vydani W7 uz nekam pokrocila. Vim, ze jsi s tim uz srozumen, ale i tak se mi to proste chtelo napsat. :)

-

Monitor prijde opravdu vymenit, VGA vystupem jiz nekolik generaci modernich grafickych karet nedisponuje - ma byt monitor soucasti kosiku? Protoze pokud ano, byla by aktualni ma sestava z odkazu od Meda2016.

Co by se dalo pouzit je max case a Freezer. Vse dalsi je za zenitem. Otazkou je, zda pro Tebe ma vyznam puvodni PC kanibalizovat pro cca dva tisice usetrene z noveho budgetu.

Vcetne monitoru v Low Noise: 26.490,- Kc

Snazil jsem se o co nejlevnejsi, ovsem smysluplne vykonny stroj.

-

Bez monitoru v podobne cene: 26.409,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Rechercheur 5. 12. 2019 07:23

Díky. Oba návrhy jsou zajímavé, více v SZ, případně mailem.
Rechercheur
Kolemjdoucí