PC sestava nad 50 000Kč, pouze pro hraní.

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod miraxx 2. 12. 2019 13:51

Zdravím,

nejsem žádný PC expert, pouze jsem si chtěl udělat radost a zde je košík co jsem vybral:

https://www.czc.cz/252283,268206,246551 ... 05812/kody

Momentálně jsem na 78 533. Ale rád bych na něčem ušetřil, zdá se mi to dost peněz do PC. Poradíte mi?

Neřeším žádný hluk, jediné co chci aby sestava vydržela hodně dlouho na hraní her v co nejlepší kvalitě.
VR by také neměla být problém pro novou sestavu.

Nemám ani bohužel moc času, abych jej plnohodnotně využil, každopádně i tak bych si rád zahrál na PC v co nejkrásnější kvalitě, když bude chvilka času.
A mimochodem nikdy jsem neměl PC dražší jak 25000Kc.
miraxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 12. 2019 14:52

Ten výběr nedává smysl. Návrh Ti dám, hned jak se dostanu k počítači a budu mít chvilku času. Díky za trpělivost.

K.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 12. 2019 23:06

Takhle to mas kompletne v LOW NOISE provedeni, s mnohem lepsim hernim 144Hz GSync monitorem, s 2TB SSD na data a hry ... s hernim vykonem vyssim, nez puvodni navrh. Pripraveno na pretaktovani procesoru i graficke karty - i po pretaktovani pujde o velmi tichy stroj, pokud jej nekdo takto odborne odladi.

82.151,- Kc

i7 9700k
32GB 3200MHz
512GB NVME pro OS
2048GB SSD pro data a hry
11GB 2080Ti OC STRiX
750W GOLD zdroj s desetiletou zarukou
Kvalitni skrin a vyresene chlazeni ... LowNoise

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod miraxx 3. 12. 2019 06:52

Diky za navrch.

2TB SSD disk namisto klasickeho disku se mi zda zbytecne. WIN 10 ma kolik 130GB? Cili stale bude na SSD diku pres 300Gb, coz si myslim ze by mohlo stacit. Cili tady bych zustal u meho navrhu disku za 1600Kc.

Tvuj monitor ma odezvu 1ms, ale neni 4K. To se mi nezda velky benefit? Poznam okem rozdil mezi 1ms a 3ms?
Myslim ze vice poznam 4K rozliseni nez QHD?

Procesor - asi by opravdu stacil ten tvuj. Nevim k cemu dobreho je mit 16 vlaken namisto 8 vlaken.

Grafika je asi celkem stejna, ta moje je o cosi asi lepsi mi prijde sice....,ale zase nevim jak moc to poznam

V chlazeni se vubec nevyznam. Ta moje skrin neuchladi vnitrni prostor? Hluk opravdu neresim.

Uvidim co napises ale celkove kdyz udelam jakysi kompromis mezi tim co navrhujes a mou predstavou tak bych mohl neco spise usetrit.

Otazka este je zda Tsbohemia by mi to taky sestavila nebo kdo jiny to sestavi?
miraxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 12. 2019 07:02

W10 ? 130GB cože? Testovací OS mám na 32GB a funguje to...

Cpát v dnešní době plotnu do PC za tyhle love.

Ty se díváš na špatné parametry. 1ms a 3ms nepoznáš, ale co sakra poznáš je 144Hz vs 60hz, to je nebe a dudy. Pro dnešní generaci jsem něco našel. https://www.youtube.com/watch?v=OX31kZbAXsA

Podle čeho ti přijde lepší, když to zase tak moc nepoznáš?

Tak mě tak napadlo, proč jsi sem vlastně přišel pro radu, když tu radu nechceš? :hm
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Kaulik 3. 12. 2019 08:11

Na hraní ve 4k s monitorem nemáš budget. To je holý fakt. Tvoje sestava byla prostě hrozná grafika s procesorem za skoro 40 tisíc a chceš to zavřít do krabičky od sirek za tisícovku..

Promiň, ale šetříš na špatných místech.. Rozhodni se, co reálně chceš a můžem se o tom bavit. Buď dej pevný budget a že to chceš se vším příslušenstvím nebo nedávej budget a řekni, že chceš hrát ve 4k@144Hz (ale to se pak nebudeš stačit divit)..

Zlaté střední cesta s QHD@144Hz je dneska stejně asi nejrozumnější volba..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 12. 2019 08:19

... občas si říkám, že pro kompetitivní hraní FPS je lepší FHD@144Hz ...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod miraxx 3. 12. 2019 08:23

Takze pokud chci 4k@144Hz , tak se bavím o jaké sestavě a ceně?
miraxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 12. 2019 08:32

Tak se bavíme o trojnásobku rozpočtu, cca.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 12. 2019 09:09

Věř mi. 4k se 144Hz nechceš, to stojí peněz jako auto. Jen monitor pořádný vyjde na celý Tvůj budget.

KineCZek

Odeslat příspěvekod miraxx 3. 12. 2019 10:33

ok monitory rozumim, tvuj je best.
disk tam nepotrebuji 2Tb SSd tam jsem rozhodnut.

co se tykla te grafiky poznam nejake rozdily?

....a to chlazeni..:V chlazeni se vubec nevyznam. Ta moje skrin neuchladi vnitrni prostor? Hluk opravdu neresim.
miraxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 3. 12. 2019 12:22

Prostě a jednoduše - cena komponent se z obchodních důvodů srovnává vzájemně k výkonu/účinnosti/kvalitě.
33 tisíc za VGA a šetřit na skříni? Snížíš si životnost a spolehlivost.
Jako - vyzkoušet to můžeš. Budeš častěji používat vysavač uvnitř skříně (v předu je 2/3 filtr).

Pokud ti nezáleží na rychlosti datového disku, je možnost vzít 2,5" HDD 5400ot/s
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 12. 2019 12:29

POkud neřeší hlučnost, vzal bych 4TB Barracudu 3,5" ta vychází cenově nejlépe...

Python.p
Je to rebel!