Upgrade PC - 3000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod djorkev 10. 12. 2019 21:18

Ahoj,
prosím o posouzení možnosti upgradu PC
CPU AMD A3300
GPU AMD R7 200
MB - neznámý
RAM 4GB DDR3
SSD - 240 GB A400 Kingston
Zdroj FSP 500W

Cena upgradu 2-3 tisíce, účel hraní FORTNITE, CS:GO
Má takový upgrade vůbec smysl? Díky za odpovědi.
djorkev
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 10. 12. 2019 21:30

Ne.
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod djorkev 10. 12. 2019 21:41

Díky. Já si to myslel. :oops:
djorkev
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 12. 2019 21:46

Existuje jedna jedina mozna cesta, jak z tohoto udelat herni PC. Venovat to nekomu do rodiny, nebo odnest do sberneho dvora. A koupit odpovidajici novou sestavu.

Cpat penize do tohoto opravdu nema smysl, obycejne Pentium G5400 je cca 2,5x rychlejsi procesor a obycejna 1050Ti, coz je uz trileta a bazarova karta, je cca 3x rychlejsi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod eLzyx 10. 12. 2019 22:23

vždycky je nějaká možnost. Otázkou je jak je na tom tvoje peněženka. Pokud nejsi ochoten vrazit aspoň dvacku na nový komplet, tak by se asi dalo nouzově "stavět" i na tomhle. Kupovat něco za desítku nemá smysl.

Za 150Kč 4 jádrový CPU (aliexpress AMD Athlon II X4 641 FM1, nutno předem zjistit podporu od desky), za 350Kč použité 4GB DDR3 paměti (aukro?), pokud teda máš volný slot.
A zbývají ti 2500Kč na grafiku. Bazarová 1050ti.

Nebude to sice nic světoborného, ale za ty tři tácy nelze nic lepšího čekat.

Výhledově do dalších let (1-2 roky) by jsis naplánoval naspoření na nějakou slušnější základní desku + 16GB DDR4 + 6C CPU. Grafiku (tu bazarovou 1050ti, ne to co máš teď), disky, zdroj bys mohl použít.
Rok na to kvalitní zdroj.
A za další rok-dva grafiku.

Když jsem měl ještě relativně hluboko do kapsy, tak jsem ty počítače taky obměňoval postupně. Vlastně to tak dělám dodnes. Naráz to byla vždycky hrozná rána, a ten výkonnostní posun by v mém případě nebyl tak velký.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 10. 12. 2019 22:30

Tzv. kočkopes. Někomu by to za to stálo, mně tedy rozhodně ne. Lepší opravdu pošetřit a udělat objednávku na komplet nový PC.
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 10. 12. 2019 23:22

tak jasně. Ale celé je to o penězích. Být 13leté smrádě, co si trojku naspořil z toho, co mu dá babička, a 20t Kč je pro něj suma, kterou nikdy neviděl, a jen tak neuvidí, tak lepší kočkopes než poslat kámoše do háje, že nemá na čem hrát.
To samé platí pro chlapa, co takové "smrádě" živí, a ne jedno, platí hypotéku, leasing na auťák, snaží se udržet si manželku ... a ne všichni dokáží vydělávat vyšší desítky tisíc, nebo rovnou statisíce.
Je nutné si uvědomit, že dvacka na počítač je pro mnohé třeba dva roky spoření, protože to je pořád něco. Mrtvé EGR na autě, rozbitá pračka, lyžák pro dvě děti, rozbitá televize, nový mobil pro manželku, nedoplatek za vodu, plyn, nové mobily pro děcka, boty pro děcka, letní tábor, ten chce inlajny, ten horský kolo, ...
Servisuji počítače víc jak 20let a těch příběhů je. Nelze to brát naší optikou, kdy jsou ty počítače trošku šoupnuté do popředí zájmu (aneb to šestnáctijádro budu mít i kdybych měl žrát jen suchý rohlíky, a nebo to nějak vyšmelím).
Proto je vždy vhodné nabízet všechny možné varianty. Pro některé je i ta absurdní, tou nejlepší možnou.

Já raději nabízím tyhle postupné upgrady, než abych stavěl novou mašinu za desítku, která má být jakože herní. Nebude. Vyhozené prachy.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Svobi 17. 12. 2019 13:28

A proto správně využil toto fórum. Navrhnout koupi nového počítače je celkem jednoduché, ale pomoci s určitým vylepšením je už horší.

Vždy je třeba koukat na poměr cena/získaný výkon. A když je cena jasná, tak je třeba hledat nejlepší získaný výkon. Nabízené možnosti jsou myslím naprosto v pořádku a vlastně i v cenovém limitu. Pokud koukneš po bazaru, dá se získat pěkný výkon za celkem slušné peníze. Na občasné hraní uvedených her to je naprosto dostatečné. A časem bych už řešil nové PC.
Svobi
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 17. 12. 2019 23:20

"Radeon R7 200" je navic nazev pro cokoli od R7 240 po R7 265, ne? Bylo by dobre vedet, co tam vlastne ma.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod jirkajiri 20. 12. 2019 13:26

Ze sestavy lze teoreticky použít SSD, Zdroj a bednu. Ostatní ne. Takže minimálně procesor+deska+ram a to do 3 tis nebude. Nicméně lze sestavit
ryzen 3 1200g
ASUS PRIME A320M-K
Nějakou RAM DD4 1x8GB

Dohromady za cca 3500 Kč + nějakou grafiku z bazaru.
jirkajiri
Junior

Odeslat příspěvekod nody.nody 25. 12. 2019 01:17

eLzyx: Sympatickej přístup. Tak to má být. Taky si vzpomínám když jsem byl "malej" a "chudej" a všichni okolo měli 1+GHZ pentium a já jel na nějakým starým Pentiu 1 :-).
nody.nody
Junior