Upgrade limit 12 tis

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod robi.r 16. 12. 2019 08:16

Zdravim ,potřebuji poradit s upgradem této sestavY,díky za rady, limit cca 12tis,použití občasné hraní her + internet +úprava fotek a videí.

Sestava je:

Procesor - intel i5 3470
deska Gigabyte G1 Sniper M3
paměti - 4*8 GB Patriot signature line DDR3 1333Mhz
system - Kingston SSD 120 GB
data- WD AV Green Power 2TB
grafická karta- Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 8GB GDDR5
zdroj Enermax Revolution X’t 630 W
skříń Enermax iVektor
vodní chlazení Liqtech 120
monitor LG IPS235

Díky za pomoc a rady
robi.r
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 16. 12. 2019 11:46

12 131,- Kč

Co jsem koukal, tak iVektor má pozice pro 120mm ventilátory - nevím, jak a čím máš osazeno v současné době, v návrhu jsem počítal s horší variantou. Pro jistotu jsem osadil i nový zdroj.
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robi.r 16. 12. 2019 12:22

Díky za rady,je nutné osazovat nový zdroj?není 400 w málo?A dále mám dotaz deska od toho Asrocku podporuje DDR 4 paměti max o frekvenci 2666 a v košíku jsou s frekvencí 3000Mhz...a jaka by byla varianta s AMD procesorem....
robi.r
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 16. 12. 2019 13:48

Osazovat nový zdroj - to už je na tobě, jestli novou sestavu chceš připojit na 6 a více let starý PSU. 400W na upgrade viz. výše stačit bude bez problémů.

RAMky překlik: 2x https://www.alfa.cz/product.php?eid=105140082E27E4Q501F. Díky za upozornění.

AMD Varianta, která dává smysl: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_5 ... CL0137MM04
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robi.r 17. 12. 2019 09:45

Zdravím a v jaký je rozdíl.mezi tím Intelem a AMD variantou,desku bych určitě volil.radeji už klasickou atx,dále zdroj je stary cca 5 let a plně funkční...SSD disk na systém.mi 120 gb co mám stačí..rád bych něco co se da později i upgradovat..
robi.r
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 17. 12. 2019 12:33

robi.r píše:jaký je rozdíl.mezi tím Intelem a AMD variantou

Výkon na hry +- stejný, někde vede červená, někde modrá. Na práci (editace videa především) vede jasně AMD. Záleží, v jaké rozsahu máte v plánu videa editovat.

robi.r píše:desku bych určitě volil.radeji už klasickou atx,

Poprosím o důvod.

robi.r píše:zdroj je stary cca 5 let a plně funkční

Funkční je, ale jak dlouho bude, to Vám nikdo nezaručí a záruku na něj už nikdo nedá.

robi.r píše:SSD disk na systém.mi 120 gb co mám stačí

Přesný model daného SSD?
Poprosím vyhledat a nastudovat pojem NVMe.

robi.r píše:rád bych něco co se da později i upgradovat

Kdy vidíte další upgrade? 1-2 roky? 4-5 let? 10 let?

Pokud budu brát v potaz váš poslední příspěvek, vyšlo mi z toho nejlépe to, co jsem posílal již dříve, akorát osekanější verze: 11 178,- Kč
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 12. 2019 14:58

Osobne bych se poohledl po 3770k v bazaru, udelal DELID, nasadil poradne chlazeni (to bublatko zahodit, vyhozene penize) a vytaktoval aspon na 4,5GHz.

Pameti mas 32GB, to je slusny zaklad.

SSD ... aspon MX500 500GB bych tomu dopral, rychlostne na tom bude lepe nez chudak (navic plny) Kingston. Nechavat, nedej Boze lpet na pravekem Kingstonu, je nejvetsi blbost co muzes udelat. Tim bys i novou sestavu prizabil, je to jako kdyz na Veyron das disky s pneu z Trabantu. Tim take efektivne zabijes 90% potencialu toho stroje. A mrmlat, ze v roce 1973 to byly prece TOP pneu Ti taky moc nepomuze. (Pricemz ten Kingston, jehoz typem ses nepochlubil, byl nejspis lowend uz v dobe vzniku!)

A za zbytek penez bych tomu venoval 2060Super. Klidne od Gigabyte ten jejich 3fan GAMING, na nem lze jednoduse provozovat 3x F9 PWM, takze pokud by sis troufnul a umel to ... deska umi Speedfan.

-

Dalsi upgrade uz bych videl formou kompletni vymeny stroje nekdy za 3 roky. Tzn novy multicore CPU, nove pameti, tou dobou uz DDR5, jina grafika, pro jistotu zdroj, skrin ... komplet. Maximalne D15, pokud bys koupil hned, by Ti mohla zustat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robi.r 22. 12. 2019 22:43

Zdravim ,tak SSD na system je KINGSTON SV300S37A120G . Jinak mam dotaz na to doporuceni toho MX 500 500 Gb, neni to na system nejak moc? Mam ho ted objednany a uvazoval sem ze ho pouziji jako sis disk na zalohu dat a na hry. A dale jak se ten procesor 3770 K pohybuje cenove? Vyplati se do toho jit ,nebo je lepsi upgrade desky, procesoru a pameti rovnou..,
skrin urcite vymenim pozdeji take za Fractal define S a dale i zdroj... Diky za radu a pomoc, pripadne nejaky nastrel doporucene sestavy..
robi.r
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 23. 12. 2019 08:11

500GB na hry dost určitě není, jelikož dnešní novější hry mají i 100GB. Sám mám MX500 1TB čistě jen na hry bez záloh a jsem na 50%.

Za mě je nesmysl se takhle "trápit" po bazarech a hledat dobrou nabídku na 7+ let starý procesor (pomohl by sis, ale ne moc) + ještě řešit delid. Zakup novou, aktuální platformu, která ti zase pár let vydrží.
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 26. 12. 2019 12:46

Kloním se k tomu, co psal kolega KineCZek. Ta deska je celkem slušná a celkově se to vleče na netaktovacím procesoru; delidnutá i7-3770K přetočená nad 4.5 GHz si myslím, že s tím zacvičí ještě velmi dobře. Moje i5-3570K mne prozatím též nijak extra neomezuje a to nemám HT (4/4 vs 4/8).

Tu grafiku bych tam i klidně prozatím nechal, RX 580 má ve FHD stále vcelku solidní výkon.

Zbytek peněz tudíž buď ušetřit, nebo investovat jinam - lepší zdroj / case, větší SSD, atd.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robi.r 27. 12. 2019 08:47

Zdravim, koukal se mna ten procesor i7 - 3770 K a cena se na bazaru pohybuje kolem 3,5 tis, tak nevim zda bych si pomohl,DELID urcite delat nebudu, zas tolik zkusenosti nemam, takze jaka teda bude rada,jinak sem na procesor ted hodil zpatky Noctuu NM - 13,reseni je to tissi ale je to na te desce monstrum...diky za rady a pomoc
robi.r
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 27. 12. 2019 10:52

bych se tý desky i procesoru zbavil. Co když ta deska chcípne? To pak máš procesor za trojku úplně k ničemu. Jinou podobnou desku seženeš horkotěžko.
Tvoje deska+CPU = 2500-3000Kč, AiO vodníka bych k tomu přihodil jako bonus, ať se to rychle prodá, resp. je více dražitelů. 32GB DDR3 je taky za cirka 2500-3000Kč.

Jestli je tvůj limit počítán bez použití těchto peněz, tak máš tak na 6 jádro / desku / 32GB DDR4. Pokud si můžeš dovolit přihodit do toho budgetu i peníze z prodeje starých věcí, tak by bylo i na 8 jádro a ještě ti zbydou prachy na SSD.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robi.r 27. 12. 2019 19:52

ok a jak by byla prodejni cena te moji desky procesoru a pameti realne.... a podrai mi nekdo s nastrelem nove sestavy? Diky
robi.r
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 27. 12. 2019 20:59

Nevím, co řešíš. Za 12k nic lepšího NOVÝHO než jsem postoval nahoře neseženeš (pokud chceš kompletní PC).
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robi.r 29. 12. 2019 09:46

Mám pár dotazů, proč se tu upřednostňuje intel před AMD, když by mělo mít v současné době AMD v procesorech dost navrch a je lépe potom upgradovatelné neee...určitě s enechám poučit od zdejších profíků, jinak co se týče nástřelu, učitě momentálně upřednostním desky ATX, jelikož nevím jaké kdo má skušenosti s montáží třeba toho chladiče od Nocktui co mám já nh- 13,nevim jak je na tom novější model, tak je to obr a vpřípadě ještě téhle grafiky Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 8GB GDDR5 je to opravdu utrpení když to zabírá téměř skoro celou desku,cokoliv dalšího na to montovat....díky za rady se sestavu a info...
robi.r
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků