Sestava na word, net

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod jirkajiri 19. 12. 2019 15:48

OK, větráček dokoupím. Všem děkuji za tipy.
jirkajiri
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 19. 12. 2019 21:05

na tuhle sestavu netreba, vytahne to vetrak ve zroji,pokud je nahore
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod jirkajiri 27. 12. 2019 11:49

Tak jsem PC sestavil. Nakonec jsem koupil novou bednu - Evolveo R05, protože ta původní měla ochozené tlačítko. Procesor má do 40 stupňů, systém okolo 30 a větráčky se točí 500-600rpm. Větráčky většinou slyšet nejsou, nejvíce je slyšet zdroj BQ PP 11 400W. V bedně je nějaký neregulovaný větrák "turbína", který jsem po zapojení odpojil. SSD m2 disk mám bez chladiče okolo 40 stupňů. Napájecí kabel k procesoru vyšel jen tak tak, pokud jsem ho nechtěl natáhnout přes desku. Nejsložitější bylo namontování chladiče Arctic Freezer 34, který nemá vůbec žádný návod a přitom ho lze namontovat na více typů procesorů. Bez videonávodu na internetu bych to nedal.
jirkajiri
Junior

Odeslat příspěvekod cadworker 27. 12. 2019 17:38

Arctic dává QR kód s odkazem na návod na jejich webu. Dohledatelné je to pochopitelně i bez QR kódu.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 28. 12. 2019 01:10

Potvrzuju, ona ta montáž může nezkušeného zaskočit a holt to trvá trošičku déle.

Jinak já montoval ten samý PSU do PC a teda ticho po pěšině. Asi bude problém jinde.
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod jirkajiri 29. 12. 2019 15:30

Tak jsem zjistil, že jsem namontoval větrák z bedny opačně. Větráky se nyní točí 300-500 rpm a teplota procesoru i desky je okolo 30 stupňů, SSD má 38 stupňů. Zdroj BQ PP 11 400W je slyšet slabým šuměním. Většina lidí by řekla ticho po pěšině, ale je z malé vzdálenosti slyšet. Z větší vzdálenosti ale není slyšet. Určitě nejtišší PC, který jsem kdy měl. Jeho hluk přehluší i nějaké trafo v monitoru. Notebook je hodně hlasitější.
jirkajiri
Junior

Předchozí stránka