Classic/LN PC, bez limitu, programovani, grafika, strih vide

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod esponer 29. 12. 2019 21:03

Hezký večer, ahoj.
V rámci sloučení firem jsem se dostal za dobře k dílům:
ZD: ASUS Prime X299 II Deluxe
CPU: Intel Core i9-9820X

Rád bych tyto komponenty narouboval na svůj stávající PC, který už po 5-ti letech není co býval. (sem tam jsem něco po letech měnit, chcíplou grafiku a tak)
Aktuálně ASUS X99 + i7 + 32GB Crucial 2400 + Radeo RX480 8GB + starší PCI-Express SSD od Kingstonu (ten půjde určitě pryč) + nějaké SSD i HDD disky.
Case bych si rád ponechal, zdroj 1000w od Corsair také, větráky klidně obměním za opět tišší, po letech jsou lehce hlučné. (Noctuu z procesoru převezmu)
Novou desku ASUS X299 + CPU i9 bych rád doplnil o především vhodné paměti, 1 – 2 vhodné M.2 disky pro systém a často potřebné soubory. Stávající HDD přenášet nebudu, vzal bych místo nich dva větší do pro data např. WD Ultrastar 8TB.
Grafiku bych měnil dle potřeby, ale příjde mi aktuálně dostačující.

Potřeboval bych tedy stávající komponenty chytře doplnit o nové vhodné. Především primární disk(y), paměti, případně také grafiku a datové disky.
Nevím zda má smysl pracovat s VROC RAID na desce a kartou ASUS Hyper M.2 x16 Card V2. Je to možnost.
Hledám především stabilní a spolehlivé řešení a možné využití stavajících komponent a nově získaných.

Níže standarní popis dle požadavků.

Děkuji všem za tipy.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI
Je mi to celkem jedno, startující boeing to asi nebude, ale vse od klasiky a tišší. Ticho si za mírný příplatek mohu koupit. Mám starší Thermaltake (asi 10let), ale super big toweb, ve kterém jsem již měnil větráky na tiché. Ale je to 5 let a trošku již hlučí, rád opět vyměním. Case bych si nechal, umožňuje dobrou práci v PC a pasuje mi do kanceláře.

UCEL PORIZENI SESTAVY,
CAD, Photoshop a Premiere a dle potřeby cedla celá sada Adobe CC
Hodně přeskakuji mezi více projekty a tím i programy najednou (mraky otevřených oken), ale to je spíše nepořádnost J
Hry vůbec, jen multimedia

FINANCNI LIMIT,
Limit nemám, potřebuji jen doplnit komponety, které mám k dispozici.

OPERACNI SYSTEM – Mám a není třeba kalkulovat – Win10 PRO

SESTAVITE SI PC SAMI?
Ano, sám.

BUDETE TAKTOVAT?
Nebudu.

MONITOR + JEHO ROZLISENI?
1x 4K + 1x 2K

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?
Jen skříň a to ne celou, viz. Text.
esponer
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 30. 12. 2019 13:23

Podle popisu vlastně chcete jen koupit RAM a M.2 disk. Vzhledem k tomu, že nemáte finanční limit, řiďte se limity HW. CPU podporuje max 128 GB DDR4-2666, tedy 4×32 GB. Pokud by přišlo i na grafiku, cokoliv RTX.
Můj osobní názor na RAID v pracovní stanici je, že pokud ho vyloženě nepotřebujete, raději se mu vyhněte. Zvláště u plánovaného nasazení.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod esponer 30. 12. 2019 17:52

Dekuji za odpověď.
Ano, prosím o doporučení především u RAM, SSD (Ideálně 2 disky), případně GK. (Budu rad za konkrétní typy)
Deska má mnoho možnosti jako napr. VROC, intel optane, má něco z toho smysl používat?

Dekuji a mějte se.
esponer
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 12. 2019 18:40

Osobne na OS S970 PRO 512 a na data Adata 8200 PRO 2TB.

RAM pak podle pozadovane kapacity? Max X299, to je quad channel, tak kity po 4ks. Lze koupit i 2kity po 2ks, nebo 4x tentyz jeden modul, je to uplne jedno. Zadny rozdil mezi 4x 1modul kazdy zvlast v krabicce a 1x 4moduly v jedne krabicce neni.

Osobne bych vzal asi 64GB ve dvou kitech po 32GB ve 3600MHz od GSkill. To je desitka za SSD a cca druha desitka za RAMky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod esponer 31. 12. 2019 13:53

Dekuji za všechna konkrétní doporučení.
- M2 od Adata jsem našel jen v 1TB podobě, ale na používána data bude stačit. Mám ještě veliká úložiště HDD na dlouhodobé zálohy a zálohy klientů.
- naopak přemýšlel o 1TB na systém a navázané soubory, Samsung S970 má při 1TB dokonce vyšší rychlost zápisu (má to smysl nebo to nepoznám?). Evo vůbec nebrat prosím?
- co se paměti tyče. Dekuji za doporučení, sám bych bral asi 64GB ale levnější, protože se v tom tak neorientuji. Gskill jsou pak k dispozici jako RGB a Trident Z. Cena velmi podobná, RGB dražší - ale pokud jsem našel správně jen RGB podporují Quad.
Dekuji a vše nej do nového roku!
esponer
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 12. 2019 14:11

2TB vede Alfa / Bohemka. EVO neber, EVO PLUS by se dalo. I po pametech mrkni tam.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 31. 12. 2019 16:30

EVO PLUS je super, sám jsem nedávno hodil klasické EVO do 2. M.2 slotu a jako hlavní nahodil EVO PLUS, příplatek není zas tak drastický. Jen je úsměvné, že je označen jako 3-bit MLC, takže to někoho může zmást, předchozí EVO byl označen jako TLC. Ale marketing Samsung umí.
i9-9900KS @ 5Ghz/4,5Ghz Cache + FD S24 | MSI Z370 KRAIT GAMING | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS NVMe | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora + LED | 144 Hz IPS QHD
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 12. 2019 19:21

Jo, že :))

KineCZek

Odeslat příspěvekod esponer 1. 1. 2020 23:52

Super, díky za doplnění. M.2 už mám objednané.
Jen se mi nedaří sehnat dle webu g.skill kompatibilní paměti. Po filtraci na webu mi tam prakticky nic zakoupitelneho v ČR nezůstane.
Nabízí těch možnosti G.skill 3600MHz moře druhu, které prosím vzít nejlépe? Web výrobce mi nabízí jen F4-3600C16Q-64GTRC...
Díky moc.
esponer
Junior

Odeslat příspěvekod esponer 2. 1. 2020 22:13

KineCZek: dekuji za rady a pokud mohu poprosit, tak prosím o konkrétní SN doporučené paměti. Je jich od G.skill o frekvenci 3600 mnoho a nevím, zda v tomto úplně věřit webu gskill.com, kde jsou doporučený jen omezené typy pamětí na zvolenou kombinaci MB a CPU. Které navíc nejsou v ČR k dispozici.
Díky moc!
esponer
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 2. 1. 2020 23:39

KineCZek píše:...RAM 3600MHz...

To kvůli možnému budoucímu využití v jiné konfiguraci (CPU), nebo je k tomu ještě i jiný důvod?
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 1. 2020 16:39

F4-3600C17D-32GTZR

Pardon za opozdenou reakci.

KineCZek

Odeslat příspěvekod esponer 3. 1. 2020 21:37

Děkuji za konkrétní kód.
Na webu výrobce totiž prave tyto paměti nejsou uvedeny mezi podporanymi deskou Asus Prime Deluxe II
https://www.gskill.com/configurator?pag ... sted_Speed§3600MHz,&manufacturer=1524725352&chipset=1524723955&model=1549867530
Bohužel podpora mi gskill mi v minulých dnech neodpovedela. První generace deluxe zde je.
Děkuji za potvrzeni.

Mimo prosím...je velký rozdíl mezi disky samsung pro 960 a pro 970?

Děkuji a fajn víkend.
esponer
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 1. 2020 21:43

Ano, ve prospěch novějšího.

KineCZek

Odeslat příspěvekod esponer 3. 1. 2020 22:03

Dobre, díky.
A s těmi Ramkami mužu být v klidu, ikdyz nejsou uvedeny jako podporované?
esponer
Junior

Další stránka