Herní PC, LN, 45/50k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod skot11 18. 1. 2020 18:17

Zdravím,

už strašně dlouho bych si rád pořídil pořádné PC, stále využívám NTB, který už prostě nestačí. Myslím si, že nyní konečně nastala doba, kdy si to mohu dovolit. Nejsem žádný profík, proto si jdu pro rady sem na fórum, které už delší dobu sleduji. Zkoušel jsem, co bych si mohl z rozpočtu dovolit. Je to jen návrh, ani nevím jestli je dobře. Samozřejmě si nechám poradit od odborníků.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI:
LN. Pokud budu brouzdat po netu nebo sledovat filmy/seriály, byl bych rád, aby mi PC do toho nehučelo.

UCEL PORIZENI SESTAVY:
Hlavně herní PC, ostatní jako je sledování filmů/seriálů, brouzdání po netu a kancelářskou práci určitě PC hravě zvládne.

FINANCNI LIMIT:
Rád bych se vešel do 45/50k CZK. Pokud by bylo potřeba zvýšit trochu rozpočet pro rozumné důvody, asi bych se tomu nebránil.

OPERACNI SYSTEM:
OS si koupím nejspíš přes Aukro. Win 10 Pro nejspíš OEM verze. Pokud bych v budoucnu měnil základní desku těch 150 Kč navíc za nový OS mě nezabije.

SESTAVITE SI PC SAMI?:
Rád bych si nechal sestavit od někoho, kdo se v tom vyzná. Např: KineCZek. Přeci je to jenom PC za hodně peněz a chci, aby PC bylo v pořádku a aby mi sloužilo dobře.

BUDETE TAKTOVAT?:
Ano, zvýšení výkonu rád uvítám.

MONITOR + JEHO ROZLISENI?:
Monitor prosím započítat do sestavy. Nevyznám se v nich. Co jsem tak koukal, tak bych asi od něj očekával toto: 27", Full HD, IPS, 144 Hz. Rád si nechám poradit.

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?:
Holou skříň, ostatní periferie mám.

Níže odkaz na sestavu, kterou jsem zkoušel navrhnout, není celá. Chybí mi tam větráky, které z PC udělají LN sestavu. Nevím v jaký je rozdíl mezi Fractal Design Define S a C, do sestavy jsem dal S. Dal jsem 1 TB disk na data, protože mám NAS server 6 TB, který mám na data.

Návrh sestavy

Obrázek

Děkuji za přečtení a za rady a návrhy.
skot11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 1. 2020 18:33

Define S jsi osadil spravne, je mnohem prostornejsi a lepe chlazena, nez C. Barracudy (2ks po 1TB jsem hodil ven kvuli hluku. Na jejich misto putuje 2TB SSD. RAM vymena za rychlejsi + dualchannel, grafika vymena za SUPER (rychlejsi) verzi.

Doplneno chlazeni grafiky, ventilatory do skrine ... a vymena monitoru za GSync panel. Kazda jedna pridana Koruna je investovana rozumne.

-

55.327,- Kc

Od zacatku bylo jasne, ze pujdu kousek pres limit. Ale udelal jsem to tak, jak bych si to ja sam ve Tve kuzi koupil. A garantuju Ti, ze nespokojeny s tim nebudes.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod skot11 18. 1. 2020 19:37

Páni, tak rychlou odezvu jsem nečekal. Děkuji za vysvětlení rozdílu. 2x disk tam samozřejmě neměl být. Nejspíš jsem se ukliknul a při kontrole jsem to přehlédl.

Asi jsem to špatně napsal, když jsem myslel zvýšit rozpočet, čekal jsem, třeba max 1 - 2k.
Takový nárůst jsem nečekal. Druhý disk HDD nemám chtít? Velikostí bych se spokojil s 1 TB, to bych se i vešel s nárůstem.

Děkuji za návrh.
skot11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 1. 2020 20:53

52.618,- Kc

Takto ok?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor