Upgrade nebo komplet nové PC ?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Atifanda 16. 2. 2020 21:01

To co píšeš o nvec turing se jedná o vyšší rozlišení než FullHd a to výhledově naplánuji a do té doby si pokřivené ceny na trhu sednou. Co jsem dočetl z recenzí, tak cena rx5500xt je vyšší právě proto, aby nekonkurovala doprodejovým modelům řady 5xx.. Čekalo se o 1000czk méně, aby byly konkurenceschopné.Možná ta cena za pár měsíců přijde,ale já nemám čas plánuji sestavu pořídit teď v horizontu měsíce.
Nvidia 1650 Super se 4GB(5000czk +/-) mi nedává smyl. Kort, když se v recenzích všude dočítám, že čas grafik s 6-8GB paměti teprve přichízí a tam už se bude 4Gb sekat viz. tato recenze... http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/g ... afiky.html
S touhle recenzí se přikláním spíš k Amd 5500OC 8gb

Edit: nevím jak se pohybovaly ceny dřív, ale když se těžil Botcoin, tak byla o grafiky nouze a ceny byla určitě výšeji než teď...
Atifanda
Junior

Odeslat příspěvekod cadworker 16. 2. 2020 21:58

Nerozumím. To že testují jedno rozlišení, neznamená že to nefunguje pro nižší. Praxe to dosvědčuje.
Když napíšeš jaké hry v jakém rozlišení a fps a s jakým rozpočtem, tak Ti tu poradí. Osobně nehraju vůbec.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod Atifanda 16. 2. 2020 22:09

Doporučení je i v navrhovaných sestavách, to je ta grafika Nvidia 1660 OC 6gb s chlazením Windfroce3x nebo ekvivalent v Radeonu a to je RX5500XT OC 8GB od stejné firmy na stejném chlazení....
Takže pokud vezmu tu nebo tu asi neudělám chybu ?
Pokud nehraješ - nevíš jak je zpětně kompatiblní HDMI 2,0b s HDMI 1,4
A disky do Pc 2,5" vs 3,5" Sata3 hřejivost a hlučnost?
Atifanda
Junior

Odeslat příspěvekod cadworker 16. 2. 2020 23:21

Před nedávnem přišly "Super" verze grafik nVidia, ktere mají lepší poměr cena/výkon takže je v rom trochu chaos a informace zastarávají. Chce to kouknout na testy.

To HDMI by mělo byt zpětně kompatibilní. Nemám zkušenost.

2,5" znamená méně vibrací a hluku, ale kapacity a ceny o něco horší než u 3,5"
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod Atifanda 17. 2. 2020 09:33

Vždyť ten test jsem ti dal nahoře... a tady je další přímo s tou inovovanou grafikou 1650Super.
http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/g ... ik-10.html
Kde je zajímavý tento text: "Radeon RX 5500 XT 4GB je celkově příjemná a dobrá grafika, která dostála očekáváním. Problém je současná realita cen a nákladů na výrobu. Pokud bychom ignorovali předchozí generace a bazarovou nabídku, byla by RX 5500 XT 4GB skvělá. Současně je lepší než konkurenční NVIDIA GTX 1650 SUPER 4GB, kterou ovšem musíme výrazně ocenit za fakt, že je opravdu mnohem lepší než mizerný odpad jménem GTX 1650, která stále stojí podobné peníze! Ale AMD tohle kolo souboje vyhrálo už teď, a s další optimalizací NAVI a zaváděním do nových konzolí a tomu odpovídající optimalizaci her, bude náskok narůstat. Radeon RX 5500 XT je z nové generace grafických karet do 5 tisíc korun jasně nejlepší. AMD k ní dodává výborný software a inovované ovladače s řadou zajímavých a užitečných technologií a díky NAVI architektuře, která míří i do nové generace konzolí, se dá očekávat technická použitelnost této karty mnoho dalších let, což je a bude velká výhoda proti NVIDIA"

Je třeba si říct, že srovnáváme novinku od AMD se starší technologií Nvidia což je i v této recenzi zmíněno.
A pokud to bude tak jak se píše a konzole a vše co se točí okolo her půjde cestou "Navi" je lepší volba jít do Radeonu a pro mě dává větší smysl 8GB verze, kterou pokud by situace nastala snáž se prodá než verzi 4GB tu už pak asi nikdo chtít nebude...

Asi nejvýstižnější je tenhle komentář z testu : "Ale dost lamentování nad tím, že dnes je prostě všechno dražší a staré zlaté časy levných komponent jsou pryč :) "

Jinak moc děkuji za osvětlení okolo HDD četl jsem to i v souběžném dotazu tady v sekci PC sestavy.
Zároveň děkuji i Dočkaláčkovi za popíchnutí k dostudování (nalezení si) informací . Za mě už jsem tu řešil vícero věcí a zpětná odezva tu dřív byla lepší - byla tu větší ochota tazateli, který tápe (každý není z oboru IT) vysvětlit pojmy....

Edit: jsem zapoměl vytáhnout z testu to nejdůležitější pořřád se tu bavíme o hraní ve FullHD a tam má navrch nad GTx 1650Super i rx5500 verze se 4GB až při vyšších rozlišeních se výkon srovnává... A 10% navíc není málo...
Atifanda
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 17. 2. 2020 16:37

DDWorld není úplně objektivní. Do 5 000 je řádově jedno, jestli koupíte 1650 Super nebo 5500XT, je to výkonnostně velmi vyrovnané. Třeba tohle video:

https://www.youtube.com/watch?v=hwrB2O1xivA

Pokud chceme i tichou grafiku, je to za toho bura, osmigigové verze se většinou trestuhodně nevyplatí, snad až na 5500XT 8GB Pulse, 1650S má lepší spotřebu.

https://www.techspot.com/review/1961-ra ... gb-vs-8gb/

Všimněte si, že majitelům RX570 se 1650 Super nevyplatí vůbec.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Atifanda 18. 2. 2020 11:04

V obou testech je to popsáno, jak píšeš 8GB verze se nevyplatí v poměru cena/výkon, ale zároveň je i v recenzi techspot zmíněno, že čas využití větší paměti VRam na kartě teprve přijde. A proto si připlatím i za nevýhodnou verzi 8GB Radeonu(možná Pulse). Budu objednávat v nejbližší době, takže se těžko projeví pokles cen na těhle novinkách. Co jsem koukal 1660OC 6GB už je za 5800..ale i tak půjdu cestou ATI. Prostředí ovladačů moc dobře znám zatím jsem neměl nic jiného... A něco mi říká, že karta ještě není na maximu, že ji AMD úmylsně přiškrtilo, aby zároveň doprodalo staré zásoby RX5xx a že s novějšími ovladači půjde výkon ještě o ńěco výš....
Atifanda
Junior

Odeslat příspěvekod cadworker 18. 2. 2020 19:07

Při uvedení, když se dělají testy, se chce každý produkt ukázat v nejlepším světle. Žádné úmyslné přiškrcení nepřipadá v úvahu. Že se později zlepšují a opravují ovladače i hry je přirozený vývoj.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaCFC 20. 3. 2020 12:25

smazáno a založen nový topic
Naposledy upravil JirkaCFC dne 20. 3. 2020 13:01, celkově upraveno 1
JirkaCFC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 20. 3. 2020 12:51

Prosím, založte topic nový pro přehlednost.
cardillaVILLA
Junior

Předchozí stránka