Herní PC, Classic/LN, 35k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod IMatyl 15. 2. 2020 12:02

Zdravím,

mohl bych Vás, zdejší odborníky, poprosit o návrh nového PC? Jedná se pouze o skříň bez jiných periferií.

Účel: Hry
Hlučnost: Classic/LN
Finanční limit: Zhruba 35 000
Operační systém: Vlastní (Windows 10 Home)
Sestavení: Pravděpodobně oslovím zdejšího odborníka
Taktování: Nevím, nechám si poradit
Monitor: Vlastní 34", 3440x1440 (Samsung C34H890)

Díky.
IMatyl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 15. 2. 2020 12:33

To rozlišení mě děsí, tam to bude muset být alespoň 2070 Super. Já moc sestavovat neumím, ani chlazení, ale namátkově:

- něco s B450
- AMD Ryzen 3600
- 2x8GB RAM DDR4 3200
- SSD WD SN550/Kingston A2000
- zdroj BQ PP 11/Seasonic Core GM
- chlazení a skříň vyřeší kolegové

Tady jsem něco z/splichtil, kolegové kdyžtak překopají:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... G60156TP01
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 2. 2020 13:04

35k je na pozadovany vykon a pozadovanou uroven hlucnosti ... rekneme hranicni rozpocet.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod IMatyl 15. 2. 2020 13:15

Hm, ok, chápu. Trochu jsem se toho obával.

Dobrá, takže 35k je hloupost. V jaké cenové relaci se tedy případná PC sestava může pohybovat? Doufal jsem, že by se s tímhle limitem dalo něco poskládat, pokud ne, beru to v potaz a tím pádem zvednu i limit (ale nevím na kolik).
IMatyl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 2. 2020 13:19

Zase takova tragedie to neni ... po par minutkach prace se mi podarilo navrhnout KOMPLETNE LOW NOISE reseni se 6core i5, 16GB RAM, 2070S, 512NVME a 2TB datovym ulozistem, to cele s velmi tichym chlazenim, v luxusne chlazene odhlucnene skrini a se zdrojem s desetiletou zarucni lhutou:

35.749,- Kc

Dalsi mozne priplatky by mohly vest ke -k CPU + Z390 desce, rychlejsim pametem ... priplacet je vzdycky za co. Treba takhle by vypadal podle mne uplny ideal:

51.912,- Kc

Osmijadrova i7 s moznosti taktovani na 8x 4,8 az 8x 5GHz podle kusu, dvojnasobne mnozstvi (a navic rychlejsi) RAM, misto datoveho HDD je SSD, pricemz zmena chladice a zdroje je potrebna k zachovani urovne (bez)hlucnosti.

-

Ale muzeme se pokusit trefit i kamkoliv mezi tyto dva mantinely. Zalezi, kolik se Ti bude ci nebude chtit investovat. Za tichost stroje rucim vlastni hlavou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 15. 2. 2020 20:16

to docky: hodit tam RMx, nějaké úložiště typu WD Blue 2TB, na systém Adatu 512 a myslím si, že ok. Já třeba osazuju i 7. F14 zespodu vedle zdroje :)

Btw požadovaná úroveň hlučnosti je Classic, a tak nějak nevidím důvod připlácet za accelero.
cardillaVILLA
Junior