Herní PC, Classic, 25k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eXii 16. 2. 2020 18:33

Dobrý den,
po 5ti letech bych rád zakoupil nový PC, který hlavně bude sloužit ke hraní her, sledování filmů či online seriálů, internet. Předem děkuji za Vaše rady.
POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - classic sestava
UCEL PORIZENI SESTAVY - hraní her ( hraji Dota 2, CS:GO, MMORPG ), net, filmy či seriály
FINANCNI LIMIT - 25 000Kč bez DPH
OPERACNI SYSTEM - Mám vlastní Win 10 64bit
SESTAVITE SI PC SAMI? Ano
BUDETE TAKTOVAT? Ne
MONITOR + JEHO ROZLISENI? Monitor prosím zahrnout do ceny, nejlépe 27" a mohl by mít i repro :)
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Kupuji jen holou skříň + monitor
eXii
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 2. 2020 18:37

Rozumim tomu spravne, ze s DPH je limit 30k?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eXii 16. 2. 2020 18:39

Ano, s DPH je to 30k.
eXii
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 2. 2020 18:46

Monitor do ceny ... ten to cele trosicku kazi, ale i tak se mi podarilo naklikat vykonove solidni sestavu.


30.130,- Kc


Vcetne 27" fullHD 75Hz panelu. (bez repro)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eXii 16. 2. 2020 21:17

dekuji, jen jestli mohu otazecky:
1) HDD? proč jen 5400ot.? nebylo 7200ot. ( https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051L00000000001O1X ) nebo ten rozdil v cache to nejak vyrovna tu rychlost?
2) skrin neni skladem :/. Co treba nejakou od Fractal skladem? Nebo SilentiumPC je lepsi vyrobce?
3) Kolik bych musel tak cca priplatit, abych tam mel 144Hz monitor. Preci jen pro oci by to bylo lepsi ne?
eXii
Junior

Odeslat příspěvekod cadworker 16. 2. 2020 21:41

Ten disk je na data, vysoke tocky jsou zbytecne, ten v sestavě od Kina je hlavně 2,5" bude míň hluku a vibrací.

75Hz monitor je na oči ok, běžně je 60Hz. Na 144Hz hraní nemáš rozpočet, jde i o výkon grafiky.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 16. 2. 2020 21:46

cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cadworker 16. 2. 2020 21:56

Dobrý Fractal bude dražší. Ta skříň od Silentium je dobrá. Jinak je to vždy model od modelu.
cadworker
Junior


Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 17. 2. 2020 11:30

Určitě připlať a vezmi 144Hz. Je to opravdu hodně znát (i ve Windows a procházení webu - obzvlášť v noci, kdy zapneš Night Light a neunavuje mi to tolik oči).

Hry typu CS:GO a Dota2 jsou docela CPU intensive, ale bohužel s daným limitem se toho vícero vymyslet nedá k 144hz monitoru vymyslet nedá.
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 4. 2020 19:14

KineCZek píše:Monitor do ceny ... ten to cele trosicku kazi, ale i tak se mi podarilo naklikat vykonove solidni sestavu.


30.130,- Kc


Vcetne 27" fullHD 75Hz panelu. (bez repro)


Jen tak z hecu jsem na to kliknul, dneska za krásných 33 000,- Kč
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 4. 2020 21:09

Zrovna dnes jsem mluvil s "odpředvánočním" čekatelem. Původní stroj mu dnes odešel. Kdyby koupil v listopadu, jak jsem mu říkal, měl by cenu s daní nižší, než dnešní cena bez daně.

Ale ... hlavně zdraví. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků