Hry, virtualizace, kolem 32k?, LN/Classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod mates15 3. 3. 2020 18:25

Ahoj,

vybírám novou sestavu. V podstatě se jedná o univerzální PC. Hry, virtualizace (+domácí kancelář a multimedia).

OPERACNI SYSTEM
Není v ceně, mám win10.

SESTAVITE SI PC SAMI?
Nejspíš nechám postavit v eshopu a pak doladím doma. Jen dotaz: Počítá se stavba pc jako zboží upravené na zakázku a přicházím tak kvůli tomu o možnost vrátit do 14 dnů u jednotlivých komponent?

BUDETE TAKTOVAT?
Mám v plánu si s tím pohrát a to jak undervolting, tak taktování.

MONITOR + JEHO ROZLISENI?
Není v ceně, mám 75Hz fullHD. Do budoucna budu kupovat další podle možností sestavy. Předpokládám že QHD by neměl být problém?

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?
Pouze PC bez periferií.

Zatím jsem navrhl:
https://www.czc.cz/271037,264414,253607,253006,269133,178999,252806,238267,264550/kody

Nejsem si jistý u desky. Bohužel potřebuju wifi. Pokud bych koupil B450 a wifi kartu, tak ušetřím cca 1000Kč? To už podle mě není tak velký rozdíl a dokážu si x570 obhájít, ale možná se pletu? Jinak cenu nemám pevně stanovenou. Snažím se dostat vybalancovanou sestavu v co nejlepším poměru cena/výkon. Pokud se dá někde ušetřit, bude to super. Pokud drobný příplatek přivede zásadní zlepšený výkonu, budu o tom uvažovat.
mates15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mates15 3. 3. 2020 19:29

Moc díky za radu. Koukám jak šeredně jsem selhal v části poměr cena/výkon. Vypadá to moc zajímavě, jen se bojím té grafiky. Koukal jsem na nějaké recenze a ty moc přívětivé nebyly. A to jak teplotama, tak hlukem.
mates15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 3. 2020 19:33

Ano počítá. BTW 550W bych to nesvěřil.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 3. 3. 2020 20:51

tak muzes vzit jinou znacku např
https://www.czc.cz/gigabyte-radeon-rx-5 ... 86/produkt
nebo 2070s
https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-rtx ... 90/produkt
pokud se týká vrácení tak nelze, ale tak sestavit si to muzes sam a usetris 199kč, a pak vracet muzes
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod mates15 4. 3. 2020 10:51

Díky chlapi za rady. Stavby jako takové se nebojím, ale nemám starší cpu pro update desky. Tou sestavou od bandoliera se asi nechám inspirovat.

Kine proč myslíš, že by 550 W nestačilo? Prohnal jsem to několika kalkulátory a vycházelo to kolem 450 W i s rezervou a 3700x.
mates15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 4. 3. 2020 11:35

Jo, 550 bude stačit, ale Kin má radši rezervu, při zapnutým PBO to bude žrát při torture testu kolem 420W. A hry nejsou torture test, obvykle. A nemluvě o tom, že když zvolíte 650/750, máte slušnou šanci, že zdroj pojede v pasivním režimu. Moc nechápu volbu X570 čipsetu, je drahá a její použití vylučuje koncept LN. Zkuste tohle:

https://www.czc.cz/asrock-b450-steel-le ... 23/produkt
Naposledy upravil dockalacek dne 4. 3. 2020 11:44, celkově upraveno 1
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 3. 2020 11:41

Ale nejde o nestaceni. Jde o zivotnost, ktera exponencionalne stoupa spolu s tim, jak klesa max zatizeni. ;) A vzhledem k tomu, ze rozdil je fakt "par piv", bych zvazil mozna i 750.

Zaruka 10let Ti napovi, ze kupujes zdroj i pro pristi sestavu. Zkratka ja rad delam veci "jednou a poradne". Jinak ciste technicky ani ta 550 neshori. Ona dokonce bude schopna dodavat i skoro 700W (s vetrakem hlucne protestujicim na 100% otacek), tzn zdroj je to kvalitni. ;)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 4. 3. 2020 12:21

mates15 píše:Díky chlapi za rady. Stavby jako takové se nebojím, ale nemám starší cpu pro update desky. Tou sestavou od bandoliera se asi nechám inspirovat.

https://www.czc.cz/gigabyte-b450-gaming ... 36/produkt
chodí běžně s f40 biosem, takže netreba starší cpu
jen pak updatuješ na nejn
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod mates15 4. 3. 2020 12:28

Super díky moc za odpovědi a vysvětlení ohledně PSU.

@dockalacek
ohledně tý MB si právě nejsem jistej. Volil jsem x570, protože potřebuju mít wifi, kterou budu dukupovat za cenu kolem 1000 Kč a na té x570 je rovnou na desce (tedy v ceně). V konečnym důsledku je tedy příplatek cca 1000 Kč oproti B450. Pokud se nepletu vyhnu se tím problémum s updatem BIOSu, vzhledem k tomu, že nemám starší CPU. Navíc pro případný budoucí upgrade se může hodit PCIe 4. To byl můj myšlenkový pochod, ale pokud tady větší odbornící říkají, že to je nesmysl, tak se nechám poučit.

@bandolier
Dobrý vědět. Dík.
mates15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 4. 3. 2020 13:41

tak použitelná x570 s wifi začíná na 6tis
https://www.czc.cz/asus-tuf-gaming-x570 ... 11/produkt
což je o 3tis vic než b450 + wifi karta(nestoji 1tis)
(V konečnym důsledku je tedy příplatek cca 3000 Kč oproti B450)
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 4. 3. 2020 15:22

meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 3. 2020 17:55

570 bych nepřiplácel.

KineCZek