Upgrade: nová GPU + odhlučnění; občasné hraní

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 3. 2020 20:07

adalx píše:Je to tak, 4 jádra jsou dnes na hraní mimo. Třeba u PUBG běžně padají fps pod 20. Vytížení procesoru 100 procent a dělají to snad všechny 4 jádra a stěžují si i lidé s i7.
https://www.reddit.com/r/PUBATTLEGROUND ... ion_issue/

Máš něco špatně. :)

Přešel jsem z 4C/8T na 4,2GHz na 6C/12T na 4,65GHz a víš jaký je rozdíl v FPS a vytížení jader? :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod adalx 7. 3. 2020 23:31

No vy dva ty hry evidentně nehrajete, si přečtěte ty diskuze a sundejte modré brýle. Tohle mám osobně odzkoušené, tak vím o čem mluvím.
adalx
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 3. 2020 01:02

Tak jinak. Navrhněte lepší, podle Vás smysluplný upgrade v dané cenové relaci, který zvýší herní výkon lépe než zde navrhovaná kombinace.

Samozřejmě snižujete hlučnost, přidáváte alespoň 2TB SSD a dodržíte limit okolo 20 tisíc Kč.

Čekám.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod blAster_ 8. 3. 2020 01:43

Ryzen 1600 AF - 2459
MSI B450 Tomahawk Max - 2799
Intel 660p 2 TB - 6699
Nvidia 1660 Super - 6000
Crucial 16 GB 3200 MHz CL16 - 2000

Celkem 19957.
Na 1920x1200 60 FPS to staci bohate...

Jinak ta deska je nejspis zbytecne draha, stacila by o neco levnejsi a za rozdil vzit lepsi chladic.
blAster_
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 3. 2020 02:29

František88 píše:...
Požadavek nehlučnosti: (U)LN
...
Účel pořízení sestavy: net, média, hry (max 10 hod/týdně, převážně FIFA)
Na novou GPU čekají GTA V, DOOM, Wolfenstein II, Kingdom Come.

Finanční limit: 20 000 Kč
...
Co tedy určitě potřebuji:
Tiché chlazení - zde se vše odvine od volby Noctua x Artic
...
HDD oba vyhodit a koupit velký SSD
...

Zkracena citace zadani. PUBG nikde nevidim, Battlefield take ne ... naopak vidim hra, kde 4690k po pretaktovani bohate postaci. Vidim doslovny, dokonce OPAKOVANY pozadavek na tichost.

blAster_ píše:Ryzen 1600 AF - 2459
MSI B450 Tomahawk Max - 2799
Intel 660p 2 TB - 6699
Nvidia 1660 Super - 6000
Crucial 16 GB 3200 MHz CL16 - 2000

Celkem 19957
...

Vychazi mi z toho bohuzel: ZADANI NESPLNENO.

__ __ __

Ono in fact zadani splni tak akorat toto:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... QF014P6L01

1660Ti
6x Redux 140/900 do CASE
2x Redux 120/1300 PWM na CPU
3x Redux 92/1600 na GPU
2TB QVO

... a jsme tam za 18.669,- Kc. O nejake 2070S si muzeme nechat s Noctuami jen zdat. Kdyby nevadil Arctic (rozdil jsem psal na zacatku vlakna), dalo by se mozna uvazovat o vykonnejsi grafice, ale ne zase o moc. Protoze vykonnejsi grafiky uz budou potrebovat k tichemu chlazeni Accelero, treba takova 2060S uz od Gigabyte bude hlucna i s F9 PWM. O neco malo lepsi je ASUS DUAL, jakkoliv od pohledu "dva versus tri vetraky" se to nemusi zdat. Ale ty pasivy na 2060S DUAL jsou opravdu masivni.

Takze ... nahore byla ULN varianta ... a ted jeste LN varianta:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... LE064WPO01 ... a to je presne o 18,- Kc pod neprekrocitelny rozpocet.

-

RESUME: Nejde delat zazraky a ctyrjadro bude muset vystacit. Coz nerikam, protoze bych je miloval (sam mam 8C/16T), ale protoze je to bohuzel nezmenitelny fakt.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod dockalacek 8. 3. 2020 10:21

Ale tohle tazatel asi vše ví. Neplatilo vždycky, že má smysl nadhodnotit procesor a dát slabší grafiku, páč grafiku upgradujete snáz? A Kin má pravdu, za 20 tisíc zázraky nejdou, já bych se asi vzdal LN. A při troše štěstí by se vešel Ryzen 5 3600 + 16GB RAM + 1660S + disky. A navíc píše "občasné hraní"

2TB disk je blbost, pokud má být součástí těch 20 tisíc. Já než se ptám, tak okouknu e-shopy, mrknu kolik stojí 2TB disk, Noctuy, abych si to zasadil do kontextu. Řešíme odhlučnění a grafiku, nebo odhlučnění, grafiku a disky? Rozhodně bych se vzdal 2TB SSD a grafiku hledal kolem desítky.

Za mě kašlat na LN, vzít 1TB SSD a zbytek uložit do prasátka na upgrade CPU+MB+RAM.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 3. 2020 11:21

Tazatel ted ale nestavi nove PC. On prave upgraduje grafiku. A pri te prilezitosti ma pozadavek PC ztisit.

František88 píše:Ze současné sestavy chci zachovat:

MB + CPU + RAM - MSI Z87 MPOWER MAX AC + I5 4690K + 16 GB DDR3
CASE + PSU - FD Define XL R2 + Seasonic SS-760XP2 F3 Platinum 760W

Požadavek nehlučnosti: (U)LN - zde potřebuji poradit za co připlácím u Noctua řešení:
a) je o dalších pár dB tišší než Arctic - nepotřebuji stačí Arctic
b) bude za 5+ let stále tiché, zatímco Arctic už bude slyšet - volím Noctua
Je redux ten správný kompromis pro výše zmíněné požadavky?
=> ano ==> volime Reduxy.

Účel pořízení sestavy: net, média, hry (max 10 hod/týdně, převážně FIFA)
Na novou GPU čekají GTA V, DOOM, Wolfenstein II, Kingdom Come.

Co tedy určitě potřebuji:
GPU - na výše zmíněné hry ve FullHD, tak abych si je normálně zahrál, vše na "max" být nemusí
Tiché chlazení - zde se vše odvine od volby Noctua x Artic

disky (oba z roku 2014)
Oba vyhodit a koupit velký SSD

Snad je to stručné a jasné. Děkuji za případné návrhy. Franta

Co se komu zda jako blbost nebo by se toho vzdal ... pro tazatele s jasne formulovanymi pozadavky toto neni ani trochu relevantni.

PS: Nez nekam neco na(b)leju, chce to precist alespon prvni prispevek.

KineCZek

Odeslat příspěvekod dockalacek 8. 3. 2020 11:33

Formulovat pregnantněji - 20 tisíc grafika a odhlučnění (hned), disky výhledově (mimo těch 20 tisíc). Vidíš to tam někde takhle napsáno? Já ne, čili z mého pohledu to tak jasné není + ty mě mateš těma odkazama, kam i ty cpeš SSD, takže bych nad tvým místě vážil slova, protože zčásti v tom děláš guláš i ty. A všimni si, že já píšu neútočně, jen jsem napsal, jakou cestou bych šel já. To už si tady nemůžeme psát svý názory a pohledy? Tazatel píše o grafice a odhlučnění a zároveň píše o SSD, ale nepíše, jestli je chce UŽ v těch 20 tisíc a hned, nebo to počká a je to mimo rozpočet.

Než něco nableju, pročtu celé vlákno a zamyslím se, jak podivně je ten dotaz formulovaný. Možná by chtělo víc pokory, tady nejsme v mateřský školce, v běžným životě by sis, myslím tohle nedovolil, takže si příště odpusť ten útočnej tón, zatím mi stačí Python, až budu chtít školení i od tebe, řeknu si. A nechovej se, sakra, jako by ti tohle fórum patřilo. Jestli fakt něco nesnáším, je to, když se do mě někdo naváží. Neskutečně jsi mě, nas*al, Kine. Ego dneska vstávalo první, co?
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 3. 2020 11:57

Presne jsem cekal, kdy to prijde. Nemam argument => prevedu to do osobni roviny.

Proc, proboha? :roll:

//tazatel zcela jasne uvadi jak rozpocet, tak pozadavky.

KineCZek

Odeslat příspěvekod dockalacek 8. 3. 2020 12:04

Tak proč mu tam cpeš SSD? Kdybys nepsal o tom blití, byl bych v pohodě, ale ty si prostě musíš rejpnout. Už jsem nebudu chodit, nemá to s vámi cenu, chlapci. Mně nevadí, CO píšeš, ale JAK.
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 3. 2020 12:05

Proc asi ... :)

KineCZek

Odeslat příspěvekod dockalacek 8. 3. 2020 12:08

Ale vždyt si přece o ty disky v rozpočtu neřekl, a to je to, co jsem nechápal. Disk v těch 20 tisících, nebo mimo. Ne, nemá to cenu.
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 3. 2020 12:17

KineCZek

Odeslat příspěvekod František88 8. 3. 2020 18:39

Priorita je odhlučnění, protože šum ze 6 let starých arcticů mi už štve. Druhá priorita je nová GPU, která bude mít dostatečný výkon na pár hodin hraní týdně ve fullHD, a to ještě převážně méně náročné FIFY. Proto jsem tyto body vypíchnul do odstavce "určitě potřebuji". Karta přes 10k mi pro moje "hraní" přijde jako overkill.

Disky jsem nevypíchnul, ale ani neuvedl, že by měli zůstat. Limit 20k je tam hlavně protože mi dávát víc za upgrade PC pro pár hodin hraní přišlo jako blbost. Už je o nějakou tu tisícovku větší, aby vyhověl mým požadavkům. Ideál by byla konzole, ale já vyrostl na klávesnici s myší a s gamepadem si prostě nerozumím.
František88
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka