Levný herní stolní PC pro dítě, nebo opravit starý PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod radekdc 30. 3. 2020 16:53

Zdravím. V souvislosti s nynějším zavřením škol musím pro kluka oprášit počítač... má doma stolní starší PC, ale ten se pořád vypíná, hučí, přehřívá se, musím ho chladit stolním ventilátorem. Počítačům fakt vůbec nerozumím, nikoho kdo dělá do PC z okruhu známých nemám a tak bude asi lepší pořídit PC nový. Kluk na PC tráví velmi málo času, ale když, tak občas hraje nějaké online hry s klukama po netu a sem tam nějaké hry,...sám nevím co to je. Na aukru jsem našel počítač, ale nevím, da to má či nemá smysl měnit za ten starý a nebo dát starý opravit někomu.... Poradíte? Případně jestli tu je někdo z okolí Děčína kdo by kouknul na ten starý a zprovoznil ho( specifikaci klukova počítače co jsem dohledal, dodávám v příloze).
aukro: https://aukro.cz/herni-pc-intel-core-i7 ... 6960359357
Přílohy
pc3.jpg
pc2.jpg
pc1.jpg
radekdc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 3. 2020 17:08

V žádném případě nekupovat. Hodnotu to má sotva dvou tisíc.


Zkus toto: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=1132453

Fx4100 se 750Ti? Bude v háji deska, zdroj, špatné chlazení CPU. Pomalý disk, málo ram. Navíc špatný operační systém! Kdo to proboha dělal? Samostavba?


Je to vyhodit jako celek a koupit jiný počítač. Mohl bych pomoci i s něčím repasovaným. Zkus soukromou zprávu. A nebo sepiš podle pravidel požadavek na novou sestavu.

Jo ... ještě prosím jaký je monitor? Poprosím přesně typ, nebo foto štítku. Ke starým (klidně i LCD) monitorům totiž nové počítače už často nelze připojit.


Nějak to zvládneme!
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 30. 3. 2020 17:30

Že to může někdo nabízet.!
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radekdc 30. 3. 2020 17:40

KineCZek píše:V žádném případě nekupovat. Hodnotu to má sotva dvou tisíc.

Jo ... ještě prosím jaký je monitor? Poprosím přesně typ, nebo foto štítku. Ke starým (klidně i LCD) monitorům totiž nové počítače už často nelze připojit.


Nějak to zvládneme!


Děkuji. Monitor je Philips 227E3LSU/00. Počítač jsem koupil před dvěma roky od známého z práce včetně monitoru. Prostě jen klukovi ( 10 let ) k učení, internetu a samozřejmě občasným hrám ( tomu ani jako otec bohužel úplně zabránit nemohu ). Kdo počítač stavěl to nevím. Počítač nornmálně najede, ale uvnitř je jen jeden větrák, ten začně po pár minutách hučet, točí jak blázen a PC se vypíná... pomáhá chladit stolním ventilátorem.
Já bych ani moc PC nyní neřešil, ale kvůli té škole musím co nejrychleji, neboť se děti musejí učit doma a dostávají úkoly skrze internet. No a zase koupit jen takovou je*ku také nechci, prostě aby to mělo smysl.
radekdc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 3. 2020 17:49

Monitor je ok, má alespoň DVI-D.

KOLIK JSI ZA TO PŘED DVĚMA LETY DAL?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radekdc 30. 3. 2020 17:52

Dával jsem za celek 2.000,- Kč
radekdc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 3. 2020 17:53

Jo, to je docela ok.


A kolik cca peněz bychom mohli dát teď?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radekdc 30. 3. 2020 18:01

No rád bych zůstal u té ceny na aukru, to znamená, že PC do cca 6500,- Kč. Samozřejmě bez monitoru, ten snad vyhovuje, bedny, klávesnici a myš také kluk má. Otázkou je, zda se dá něco solidního pořídit ( PC je totiž v pokojíku, kde i děti spí, takže něco tiššího ( jak jsem se dočetl, tak asi hlučnost Low Noise.
Součástí musí být originální operační systém Windows ( asi Windows 10, stejně nic jiného není... ). Nevím, zda se třeba dá použít něco z této sestavy ( např. HDD ). Jo a PC musí mít wifi - přenos internetu je do patra přes wifi a také kvůli wifi tiskárně. No a mělo by to zvládat nějaké hry - ovšem já jsem v tomhle ohledu fakt laik a umím pracovat jen s vyhledáváním na internetu... Nevím co ještě specifikovat. :nenapadne

-- 30. 3. 2020 19:05 --

Zapomněl jsem na DVD - máme pro kluky spousty výukových DVD a přírodopisných seriálů

-- 30. 3. 2020 19:08 --

Dal jsem za úkol klukovi, aby mi napsal, jaké hry hraje... za 5 minut mi to napíše

-- 30. 3. 2020 19:13 --

nyní prý občas hraje: Roblox, Minecraft, Flatout 2, Need For Speed Payback, a chtěl by prý hrát Forza Horizon 4.
radekdc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 3. 2020 18:16

To za 6500 moc nevidím.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radekdc 30. 3. 2020 18:19

Problémem jsou nároky skrze hry? O jaké částce by se tedy mělo uvažovat, aby to mělo smysl a nemusel jsem třeba příštích xx let měnit..?
radekdc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 3. 2020 18:23

Pokud by to melo byt z novych veci, tak cca 20 bych uz videl na par let ok. Vim, ze je to hodne. Z repasu to pak chce nekoho znaleho, kdo by mel cas a chut prolezt vsemozne inzeraty.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radekdc 30. 3. 2020 18:29

20 tisíc je opravdu moc. Jak říkám, já se chytnul toho inzerátu a názvu ( herní sestava s windows ) a tak nějak jsem myslel, že se kolem té ceny dá něco solidního pořídit. Nevadí, každopádně moc děkuji za ochotu.
radekdc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 30. 3. 2020 18:48

https://aukro.cz/herni-pc-intel-core-i7 ... 6957440001

něco takového by musel mít aby to aspoň melo smysl.............alel,ale podle toho co by chtěl hrát jej podceňuješ :-)
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 3. 2020 19:44

Mrkni do soukromých zpráv.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 31. 3. 2020 05:41

Možná něco takového? https://pc.bazos.cz/inzerat/117590019/herni-pocitac-i5-3570k-r9-280x-12gb-ram-ssd.php

Deska sice není nic světoborného, ale lehké OC (4 GHz?) by ještě mohla zvládnout.

Kombinace RAM je sice .. eh.. "divná" bude asi hodně mírnej výraz, ale na těch něco málo her by to nemělo moc vadit.

Jinak by to za ty peníze mohlo být OK.. na občasné FHD hraní by i ta R9 280 mohla v roce 2020 stále stačit.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků