LN/ULN, 43 000, herní + občas 3D modelování

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod taynalai 4. 4. 2020 18:01

Dobrý den,

chtěla bych si pořídit svůj první PC (Windows 10 Pro - OS již mám), a to převážně na hry (z 90%, a to hry s realistickou grafikou, u kterých je "třeba" nastavit vysokou kvalitu, ráda bych tu nejvyšší a občasné modelování ve 3D (Maya).
Chtěla bych, aby mi nějaký ten pátek vydržel, resp. nějakou tu nadčasovost, tak mi seznam vyšel na cca 43k - bez periferií a monitorů.

Určitě si pořídím dva monitory s rozlišením Full HD, IPS, asi 27". Ještě přesně nevím, který model monitorů. (S monitory si to představuji tak, že buď budu mít dva monitory stejného modelu, pokud bude cena příznivá, anebo aby alespoň jeden z nich byl primární a to na hraní - druhý nemusí být tak výkonný, ale chtěla bych, aby si byly podobné (kvůli vizuální stránce, což tu, ovšem, není tak relevantní)).

Chtěla bych mít SSD disk jako úložiště operačního systému pro rychlější chod.
Úložiště na data jako jsou hry, fotky, videa, prostě osobní data, bych chtěla také mít na SSD, pokud to není zbytečné? Velikost vyžadovaného úložiště na osobní data je alespoň 1 TB.

Zde je můj seznam.

https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... 06C69667E9

Je tato sestava relevantní/adekvátní k mým požadavkům a výchozí ceně? Nebo byste upravil/a některé komponenty tak, abych ušetřila nějaké peníze, ale mohla stále nastavovat hry na nejvyšší kvalitu grafiky bez lagů? Pokud ano, jaké?

Děkuji za odpovědi.
Naposledy upravil taynalai dne 4. 4. 2020 18:25, celkově upraveno 2
taynalai
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 4. 2020 18:04

Vidim kosik a v nem mys. Hm. Kristynko Kristynko.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod meda2016 4. 4. 2020 18:07

Není to zbytečné. <<To byla jediná otázka. Já mám také jednu.
Četla jste podmínky prvního příspěvku? Doporučuji ještě doplnit.
http://goo.gl/MK7wU3
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod taynalai 4. 4. 2020 18:15

KineCZek píše:Vidim kosik a v nem mys. Hm. Kristynko Kristynko.

Jo tak to pardon, mně to Alza nějak divně překopala :nenapadne ..opraveno na snad směrodatnější seznam.
taynalai
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 4. 2020 18:21

Je castka 45k jeste unesitelna? Pokusil jsem se pripravit kompletne LowNoise kosik podle Tveho zadani, ale do 43k jsem se, rpavda, nevesel. Nebyt pozadavek na tichost, vejdu se i s pretaktovanim ... ale ten pozadavek tu je a ja jej plne chapu a respektuji.

45.288,- Kc

• i7 9700F - osmijadro od intelu, za slusnou cenu slusny vykon + jistota LowNoise kompatibility
  • 16GB RAM - rozumny, kdykoliv JEDNODUSE a uzivatelsky doplnitelny zaklad
  • 512GB vykonne NVME SSD pro OS a programy
  • 1TB SSD pro osobni data - sice QLC, ale NVME ... na domaci pouziti vice nez dostacujici
  • RTX 2070 Super s vymenenym chlazenim (Acceler, 3x F9) pro bezstarostne hrani "vsenamax"
  • Semipasivni zdroj s 10letou zarukou a GOLD certifikaci
  • Odhlucnena skrin, tiche ventilatory

== == ==

taynalai píše:Jo tak to pardon, mně to Alza nějak divně překopala :nenapadne ..opraveno na snad směrodatnější seznam.

Jojo, uz to vidim - proto doplnuji taktovani.

Pokud bychom nutne chteli pretaktovat procesor, museli bychom jit do odemceneho 9700k. Ten sice prida n vykonu, to ano. Ovsem take vyzaduje drazsi desku, rychlejsi RAM, vetsi/drazsi chladic a pro dodrzeni tichosti i vykonnejsi napajeci zdroj.

S taktovacim 9700k a s moznosti az 8x 5GHz to vypada takhle:

50.196,- Kc

-- 04 dub 2020 18:39 --

Jeste doplnim doporuceny monitor. Rozliseni bych volil uz vyssi, a sice QHD, to jest 2560 x 1440 obrazovych bodu. Protoze mame grafickou kartu Geforce, vybiral jsem z G-Sync certifikovanych modelu. Doporucil bych panel od LG:

LG 27GL850-B 27" za 12.990,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor