Univerzálna (LN) zostava + monitor +-40K

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod tibika 20. 4. 2020 12:47

Ahoj,
po takmer 11 rokoch je už asi čas na upgrade z i7-920 :) Zase sa znažím, aby základ (doska + procesor + zdroj) nejakú dobu vydržal, zvyšok sa môže priebežne meniť.

ÚČEL: všestranná - práca (dokumenty, python, fortran, nie rendering/video/...), web, sem-tam hra

LN: zo starej zostavy nechám všetky Noctua fany + chladič (NH-U12P) a skrinku (Fractal Define XL), tak stačí, aby grafika a zdroj mimo zátaž neobťažovali.

CENA: Doska + CPU + Grafika + RAM + SSD + Zdroj + Monitor = cca 40 000 CZK / 1600 €

Poznámka: Výber dosky som čiastočne podmienil integrovanou WiFi, ale prežil by som aj s prídavnou kartou.

Môj nástrel (nakupovať budem u mimozemšťana, poskladám to sám):

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... 21012UUF01
Obrázek
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 4. 2020 13:58

Hod si tam 750RMx, po strance ticha ideal. Nebo, pokud bys mel par Eur navic, zkus HX 850. Ten uz je Platinum a ma jeste kvalitnejsi streva.

Desku vezmi Taichi, budes mit 3x NVME slot a pojede Ti SpeedFan. (!)

CPU vezmi kF

U pameti bych urcite pokukoval 3600 a vyse. Chapu, rozpoctove to nevyjde.

Ver mi. Sice to vyjde draz, ale jak sam pises. Neni to investice na tyden.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod tibika 20. 4. 2020 14:48

Vďaka za návrhy!

Zdroj som prehodil za Corsair (predpokladám: https://www.alza.sk/corsair-rm650x-2018-d5494144.htm).

U CPU som začínal na i5-9400f :) Tak už by som to nerád znovu navyšoval. Netaktujem a mierne vyšší takt za +45 € sa mne už asi nevyplatí.

Doska Z390 Taichi: rozmýšlal som nad ňou, len trošku problém s dostupnosťou, uvidím, čo s tým.

Pamäte: oukej, možno prehodím za rýchlejšie, tam sa cena mení stále, tak možno ani príplatok nebude treba :)
tibika
Pokročilý