Programování, 25k Kč, classic/LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Drozi 21. 4. 2020 12:42

Ahoj, prosím o doporučení, posouzení sestavy:

https://www.czc.cz/264414,187659,241083 ... 51607/kody

Účel
90% vývoj software. Běžně potřebuju současně otevřených pár instancí Visual Studia, poměrně velké solutions (celkově desítky projektů), spousta záložek v prohlížečích (Chrome, Firefox), běžící webservery (IIS Express/IIS/Node) a databáze (SQL Server Express/PostgreSQL) + si k tomu rád pustím něco na Youtube, rád bych třeba i přes HorizonGO. Což moje současné PC už nedává, i Youtube už se mu moc nelíbí.
Nicméně tenhle vývoj mě primárně neživí, takže nevyžaduji ECC RAM a podobné věci, stačí mi normální materiál.

10% případně nějaká hra. GPU bych nyní řešil hlavně z toho pohledu, aby mi spokojeně utáhla 3 FHD+ monitory (ideálně s DP1.2). Do budoucna plánuju upgrade GPU na nějakou silnější nVidii, protože CUDA a učení neuronových sítí. Ale to prozatím není třeba řešit.
Proto jsem dal do sestavy nějakou základní GPU, případně je možnost jí vyhodit a můžu použít nějakou starší, co tu mám.

Hlučnost
Spokojím se i s klasikem, nicméně pokud se podaří LN, tak jenom dobře. Ideálně někde na pomezí.

Finanční limit
Řekněme 22 000 Kč, ale protože se určitě najdou položky typu "za tohle určitě připlatit", tak reálně tak 25 000 (čili rád bych cílil na 22k + nějaké drobné doplatky do 25k :) ).

OS
Mám, Win 10 Pro.

Žádné periferie, jen bedna

, kterou si poskládám sám

A taktovat neplánuji.

Komentář k sestavě, kterou jsem navrhl
Jak už bylo řečeno, GPU bych teď neřešil - pokud zvládne 3 monitory a nějakou tu hru (stejně nejvíc hraju Age Of Empires Definitive a to tak jednou za dva měsíce), klidně může být i jednodušší. Pokud by to bylo užitečné pro limit (vylepšení něčeho zásadního a odebrat disk), lze oželet i SSD a doplním si ze skladových zásob.
A pro srovnání, v současné době tu mám i3-4130, takže i za tyhle peníze snad očekávám poměrně dobré zlepšení.
Drozi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 21. 4. 2020 15:02

Nebudu tím, co návrh zhodnotí jako účelný celek. Jen ke komponentám.
U zdroje bych připlatil na GOLD se zárukou 10 let
https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus- ... 42/produkt
RAM bych volil u AMD CPU rychlejší, podle testů jim to prospívá. Nemám ale ověřený typ na 2x16 pro zmíněnou desku - zvládne 3200 u AMD 3.gen.
M.2 SSD má o něco lepší vlastnosti při stejné záruce (TBW 3x)
https://www.czc.cz/wd-ssd-blue-sn550-m- ... 61/produkt
Chladič SSD?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 4. 2020 14:44

Neni to optimalni ani co do cena/vykon ... a uz vubec se to (fakt ani vzdalene) nepodoba LOW NOISE sestave.

Pokud je nakupni zamer stale aktualni, mohu se na to mrknout.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Drozi 28. 4. 2020 00:04

Samozřejmě si rád nechám poradit.
Drozi
Kolemjdoucí