Herni ULN do 45k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod JohnMetsn 27. 4. 2020 17:55

Ahoj,

dovolte mi mensi uvod. Je tomu presne 8 let, co jsem i s pomoci mistnich rad sestavil nasledujici herni PC:

CASE - Fractal Design Define R3 USB3.0 Black Pearl
MB - Gigabyte GA-Z68XP-UD3P (umrela - vymena za Sapphire Pure Black P67 Hydra)
CPU - Intel Core i5 2500K (stabilni OC na 4489 MHz)
FAN - Noctua NH-D14
GPU - Sapphire Radeon HD7950 OC s Accelero Xtreme; po zapeceni jeste 2 roky slouzila a pak vymena za Radeon RX 590 ARMOR 8G OC s Accelero Xtreme
RAM - Kingston HyperX 3x4GB DDR3 1600MHz
SSD pro OS - Intel 520 series 120GB
PSU - Enermax MODU87+, 600W zdroj, 80+ Gold
+ nejake Noctua vetracky na spravny tah vzduchu

Tahle sestava stale jakz takz zije a jeste nenasla herniho pokoritele (1080p 60Hz). Ale citim, ze uz je na uplnem vycholu sveho zivota a s prichodem novych her typu Cyberpunk 2077 bych asi musel jit s nastavenim grafiky vyrazneji dolu. Navic pokud bych poridil lepsi monitor, uz to stacit nebude.

Tudiz...vim, ze cekat se da vzdy. Ale lze povazovat tuto dobu za vhodnou k sestave noveho kousku? Momentalne mam Intel CPU + AMD GPU, ale uvazuji o AMD CPU + Nvidia GPU. Muj soucasny nastrel je tento:

CASE - Fractal Design Define 7 XL Black Solid (mam dost mista pod stolem a uvital bych vice mista uvnitr bedny nez mam ted)
MB - ASUS ROG STRIX B450-F GAMING
CPU - AMD Ryzen 7 3700X
FAN - Noctua NH-D15
GPU - MSI GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS OC + Accelero Xtreme
RAM - HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200
SSD - Samsung SSD 970 EVO PLUS, M.2 - 500GB
PSU - Fractal Design Ion - 760W (na Alfe maji jen 660W, ale cena je skoro stejna)

Pro snadnejsi porovnani jsem to hodil na Alfu:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_5 ... I30153LN01

Vice uloziste prosim nereste.

Dale uvadim vice info o vyuziti tohoto stroje:

- POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - LN az ULN

- UCEL PORIZENI SESTAVY - 50% hry, 20% uprava RAW fotek, 10% uprava HD videa, 20% kancelarska prace

- FINANCNI LIMIT - cca 45k

- OPERACNI SYSTEM - mam licenci Win10 Pro x64

- SESTAVITE SI PC SAMI? - ano (uvazuji ale i o osloveni KineCZeka)

- BUDETE TAKTOVAT? Z pocatku nikoliv

- MONITOR? Dell 23" 1920x1080 (v budoucnu upgrade)

- PERIFERIE, NEBO JEN HOLA BEDNA? Hola bedna

Dik,
eM :mrgreen:
Naposledy upravil JohnMetsn dne 27. 4. 2020 18:57, celkově upraveno 1
JohnMetsn
Junior

Odeslat příspěvekod Gint 27. 4. 2020 18:44

Jen ze zvedavosti - co se stane se stavajicim pc? Pokud se to ma rozprodat, tak osobne nevidim duvod proc menit bednu se vsema chladicema.
Gint
Junior

Odeslat příspěvekod JohnMetsn 27. 4. 2020 18:51

Jo, to je take moznost uspory. Je pravda, ze za tech x let uz je to trochu Frankenstein, horni USB maji nejlepsi leta za sebou a uvnitr bylo potreba rezat, aby se tam vesla grafika s chladicem. Ale je fakt, ze pokud dily zevnitr rozprodam, case s chladicema by mohl zustat. Libila se mi predstava XL verze, ale mozna je to zbytecnych 5k navic...
JohnMetsn
Junior

Odeslat příspěvekod cadworker 27. 4. 2020 22:15

Novou bednu bych si osobně dopřál;) Define S, pokud je ještě k mání, je za polovic a chlazení obstará výborné. Nějaké LN s AMD se na fóru už objevily. Stejně jako s Intelem, výběr desek se tím dost omezí na ověřené vhodné modely.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 4. 2020 23:17

Define S urcite. TG bok k tomu a mas takovou variabilitu, o ktere se drtive vetsine lidi ani nesnilo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod JohnMetsn 6. 5. 2020 17:51

Tak pro poradek sem dodam vysledek. Nakonec jsem slevil z ULN na LN, abych nebyl limitovan prilis vyberem komponent. Finalni sestava je:

MB - ASUS TUF GAMING X570-PLUS (Wi-Fi)
CPU - AMD Ryzen 7 3700X
FAN - Noctua NH-D15
GPU - GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER WINDFORCE OC 3X 8G
RAM - HyperX Fury Black 32GB (2x16GB) DDR4 3200 CL16
SSD - Samsung SSD 970 EVO PLUS, M.2 - 1TB
PSU - Fractal Design Ion+ - 760W
CASE - Fractal Design Define S black

Vysledna cena byla cca 47.5kKc, tudiz jsem prilis neprepalil. Ale aby bylo na co se divat, prihodil jsem k tomu jeste monitor LG 27GL83A-B (27" QHD 144Hz IPS).

V BIOSu jsem upravil krivky vsech moznych vetracku, takze PC je do 50C uplne tichy, pak se precijen ozve vysavac na GPU, ale nic co by rusilo. V idle jsou vsechny vetracky kolem 380 RPM, pri zatezi (benchmark) se CPU i GPU udrzi do 65C. Za me spokojenost.

Obrázek

Obrázek
JohnMetsn
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 6. 5. 2020 18:56

Tak ještě upravit grafiku přes Afterburner. U Gigabyte tam je prostor, osobně jedu 55-93st. křivku, stejně jako u předešlých Gigabyte. Vyšší teploty, ale znatelně tišší.
i9-9900KS @ 5Ghz + FD S24 | MSI Z370 KRAIT | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 16GB @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora | 144 Hz IPS QHD
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 5. 2020 19:18

Mne prijde Noctua hazeni penez oknem, kdyz ponechas original na grafice.

Pritom by to resily 3ks A9 PWM a redukce do karty.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod JohnMetsn 6. 5. 2020 19:51

BLIzZard--cz píše:Tak ještě upravit grafiku přes Afterburner. U Gigabyte tam je prostor, osobně jedu 55-93st. křivku, stejně jako u předešlých Gigabyte. Vyšší teploty, ale znatelně tišší.

OC CPU i GPU jeste prijde na radu, mas pravdu, ze prostor jeste je.

KineCZek píše:Mne prijde Noctua hazeni penez oknem, kdyz ponechas original na grafice.

Pritom by to resily 3ks A9 PWM a redukce do karty.

Souhlasim. Neco v blizkem budoucnu planuji, jen jsem to neresil hned, protoze jsem zvykly na Accelero, ale IV byt se tam neveslo. Mas po ruce nejaky sikovny navod vcetne presnych komponentu? Samozrejme zagooglim.
JohnMetsn
Junior