3D-Blender apod., 35 000,-, classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod DerivatorCZE 27. 4. 2020 23:32

Hlučnost classic až LOW NOISE, ale taková kterou si klasicky složím sám, už jsem skládal asi 4 počítače podle classic doporučených sestav a i když mám PC v ložnici dělám do noci, tak moje židle je hlučnější než Vaše classic sestavy :)

80% Blender a 20% Hry a jiné programy (CAD, GIMP a spol.)

Limit 35 000,- včetně DPH

bez OS - poběží na tom win 10

Sestavím si sám.

Taktovat nebudu.

Monitor mám 2550x1440.

Kupuji holou skříň.

PS:
Za mlada jsem měl athlon a duron a od té doby mám na amd strašnou alergii, ale nedávno jsem četl, že pro blender jsou naprosto ideální. Hrát se na nich něco málo bude snad dát taky - ovšem pokud máte nějaké zkušenosti z praxe, že jsou víc chybové a problémové než intely (ještě pořád) tak raději intel. Blender podporuje CUDA gpu rendrování a chystá se i podpora těch nových rtx raytracingů, takže bych si dovolil poprosit gpu z řady 2000 rtx. Co se týče rozdělení sil mezi gpu a cpu si nevím moc rady. GPU rychleji rendruje, ale silné CPU je dobré při větších scénách. Na pamět GPU bych moc nekoukal, protože velké scény na GPU stejně padají i když pamět nenaplní a rendruji na CPU. Nyní mám i5 9400F a 1660ti OC 6GB - grafika skoro dostačující, ale to cpu je při větších scénách slabota. Chápu, že i tak je to málo peněz na PC na 3D tvorbu, ale je to jenom takový můj vedlejšák na večery.

Velice děkuji za Váš čas.
DerivatorCZE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dokotr 28. 4. 2020 13:36

Ahoj,
na tvojom mieste s tym rozpoctom by som isiel do AMD a vynechal grafiku RTX 2000 rady. Ako sam pises GPU render ti nespracuje vsetko (predpokladam nedostatok VRAM) a redukuje len cas vystupu nsvyse aktualne Blender nepodporuje RTX takze to aj tak nevyuzijes a ked to bude implementovane bude nova generacia kt urcite posunie vykon.

Zobral by som Ryzen 3900x, kvalitnu dosku, rychly a dostatocne velky nvme disk a dostatok rychlej pamate a nechal si tu 1660 ti.
Ak by si chcel zredukovat render time a zostali ti nejake peniaze tak by som sa pozrel na bazosi/aukre po GTX 1080 ti. Na render bude lepsia ako 2080 super (ma viac CUDA cores a 11GB VRAM).

Edit: porovnanie render vykonu cpu v Blendri.

Obrázek
dokotr
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 28. 4. 2020 22:37

Blender od verze 2.81 RTX podporuje, konkrétně přímo renderer nVidia Optix (srovnání třeba zde).
Ovšem jak píše kolega, máte-li rozumnou grafickou kartu, nechal bych si zatím ji a vše soustředil do CPU/RAM. Určitě však nedoporučuji kupovat bazarové GTX karty. Raději šetřete na RTX. Zvláště odšumění je velmi povedené.

Problémy procesorů AMD často způsobovala nevhodná levná základní deska, případně neopatrná instalace. U posledních Ryzen se nemusíte bát. Investice do 3900X mi však přijde zbytečná, rozdíl mezi 3700X je minimální a ušetřený peníz bych raději vynaložil za kvalitní chlazení či zdroj.
Dokonce bych šel tak daleko, že bych koupil Ryzen 5 3600 a za rok, dva pořídil buď novou generaci CPU, nebo zlevněné stávající Ryzen 9 – základní deska by byla stejná. AMD v tomto směru nabízí snadný upgrade v budoucnu.
Emil Pastelka
Junior