Herní sestava 25+ K

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod marekrdkrl 7. 5. 2020 21:00

Ahoj,
rád bych poprosil místní odborníky, kteří se zrovna v karanténě nudí, o sestavení herního PC, částka by se měla pohybovat mezi 25.000-28.000 , v tuhle chvíli do toho nechci víc investovat, nicméně s upgradem v budoucnu počítám. Každopádně mi nevadí lehce přesáhnout budget, pokud by to byl vyloženě deal století.
Vím že je tu tuna podobných příspěvků, nicméně bych sestavu rád objednal v příštím týdnu a tak si myslím že se tu najde někdo kdo dokáže šikovně využít slev a akcí a ještě o něco zvýší efektivitu, takže bych měl rád něco aktuálního.
Prosím o sestavu výhradně na Alze nebo CZC. Rovnou prosím přihodit i Windows, nejspíš bude stačit home edice.
Na case můžete ušetřit, nepotřebuju vesmírnou loď, stačí taková která dostatečně splní účel.
Od PC očekávám víceméně jen kvalitní výkon na moderní hry, případně i na streamování (ačkoliv to neplánuji tak by bylo fajn mít tu možnost).
Nejsem nVidia ani intel fanboy, může být AMD, nicméně graf. kartu bych preferoval spíše nVidii.
Hlučnost neřeším, když to nebude extrém.
Prostě tak nějak aby vše šlapalo jak má.

Všem předem moc děkuji za pomoc.
Hezký den.
Naposledy upravil marekrdkrl dne 8. 5. 2020 09:14, celkově upraveno 1
marekrdkrl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 7. 5. 2020 23:17

Ahoj,
na jakém monitoru se bude hrát? 60/144hz? 1080p/1440p?
Upgrade v budoucnu je pro tebe za jak dlouho?
Taktovačky?
Sestavíš PC sám?
Jen skříň nebo i periferie?
Kolik je potřeba místa na disku/discích?

Viz. oranžový rámeček.

Dík :)
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marekrdkrl 7. 5. 2020 23:24

Ahoj,

prvně díky za odpověď, snažil jsem se specifikovat, nicméně rád doplním.
Monitor: 144hz, 1080p pravděpodobně.
Upgrade v budoucnu: prostě až budu cítit že to je potřeba, tady to vyloženě nějak vyhraněné nemám.
Taktovačky: do toho bych se radši nepouštěl, vzhledem k tomu že to nebude přímo pro mě tak potřebuju něco "casual friendly".
PC sestavit ideálně od prodejce, ať je to z jednoho shopu, složil bych si to dost pravděpodobně i sám, ale X let sem to nedělal a technika se dost změnila, tak to spíš nechám na zkušenějších než se s tím XY hodin mordovat.
Jen skříň, na periférie mám budget vedle.
Místo na discích je mi relativně jedno, nepotřebuju skladovat filmy, fotky a další blbosti. 500GB-1TB SSD bude uplně stačit.
marekrdkrl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 8. 5. 2020 01:28

:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků