Domácí PC, internet, dětské hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kazatop 28. 5. 2020 13:22

Ahoj,
Prosim o radu ohledne noveho PC běžné účely a dětské hry, teď jsem od vás dostal na jiné téma spoustu dobrých rad, tak těžím dál....
Dítě (8) začalo hrát nějaké hry Lego, Minecraft a současný počítač strašně vždycky hučí, navíc už je celkem starý, ale na to moje internetování to až dosud stačilo. Nicméně beru to tak, že asi nazrála doba na nové PC. Současná sestava - skříň Nexus Caterpillar I., ASrock 890 GX pro 3, FX 6330, 16b ram ddr3, 2x2TB hdd, 256 SSd kingston KC400, Seasonic S12II-520, MSI Radeon RX 570 ARMOR 4G OC.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - classic sestava, spíš bych raději méně hlučnou v dobrém poměru cena/hlučnost, žádný overkill.
UCEL PORIZENI SESTAVY - nějaký mainstream: domaci pouziti(office, internet, youtube), dětské hry - zatím Lego, Minecraft atd.
FINANCNI LIMIT - do 25?
OPERACNI SYSTEM - W10 asi seženu z ebay nebo koupím na alze
SESTAVITE SI PC SAMI? CZC nejspíš
BUDETE TAKTOVAT? - Ne
MONITOR + JEHO ROZLISENI? Mám https://www.alza.cz/27-philips-276e8vjsb-d5481748.htm
AMD only.

Koukal jsem se tady do diskuze a nějak splácal tento košík. Já nehraju vůbec, nic na tom v podstatě nedělám, ale mohlo by to zase těch 8 let vydržet.
https://www.czc.cz/243769,268197,222548 ... 81110/kody
HDD na filmy, seriály, fotky, mám samozřejmě nějaká externí hdd na zálohu.
SSD na běžnou práci po netu a soubory a to menší m2 na systém a programy.
Řadič, protože mám připojeno asi tunu věcí.
Tak nějak doufám, že bych z ze starého počítače použil GK a případně až bude hrát něco víc než lego hry, dokoupil lepší kousek.
A kolik by se dalo očekávat na aukci od korunky za ten starej kus? Kdybych tam vrazil starou HD 7750, která se mi tady válí? Kdyby to mělo cenu alespoň 3k, tak by to bylo už zajímavé.
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 5. 2020 15:43

Z toho bude hukot mozna jeste hortsi, nez co bylo. Ale kdo chce kam ... (narazim hlabne na tu grafiku, ktera tady bude rvat o kus vic, nebot pod ni bude deska s procikem, ktery ji doaze dokonale vyuzit. Coz FX nesvedl. ;)

-

BTW z toho stareho ...

fx6330 tak litr
deska druhy litr
RAM treti litr
zdroj 500
SSD aspon 800 taky da, mozna i litr
HDD prodavas taky? 2x 800 hodi urcite

To by asi slo. ;)


-


Osobne byh vzal Freezer 34, zdroj bud BQ PP 11 500W, nebo lepe RMx 650W. Skrin Define C, do ni 4x F12 Silent. A grafiku 1660 SUPER, model od Gigabyte se tremi vetracky. To hlukove obtezovat nebude a nevyjde Te to nijak extra draz.

Nechce se mi to klikat na Alfu, jsem na miste s nestabilnim netem. Treba Ti nekdo z kluku ten odkaz naklika.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kazatop 29. 5. 2020 08:12

díky, když jsem to probíral včera v hospodě, tak jsme se shodli, že tebou vylepšená sestava s novou GK bude lepší, nicméně mám počkat na nové Ryzen 4000, prej to dítě do tý doby vydrží. Ozval bych se potom v SZ s prosbou na sestavení celého kompu. Zatím děkuji na 100,000x a přeji hodně zdaru.
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 5. 2020 08:18

Jako v hospodě se řeší hodně věcí, ale takhle bys mohl čekat na věky...

Rozdíl mezi 3000 a 4000 okem nepoznáš, v tom co píšeš tak taky ne...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 5. 2020 09:44

OT

Proti LGA1200 bude mít AMD550 s R4xxx konečně smysl. Provozní vlastnosti, cena a výkon ... těším se. Nebude to tolik o OC, no na druhou stranu nebudeš potřebovat na zahradě reaktor a dvě chladící věže, abys to uživil a uchladil.

10400F s pastou a ASUSem prodloužený boost dají celkem zabrat i Grandisu. Je to fakt humus, 10900k si nechci ani představovat. Ani nemusím - tady je R3900 nebo R3950 jasná volba.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 5. 2020 09:52

To si výrobci desek trošku nakakali do vlastního hnízda, spolu s Intem. Trochu mi přijde, že Intel nechce aby se to prodávalo a čeká a připravuje si půdu na 5GHz CPU...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků