LN, Java Development 35 000,-

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mvm89 1. 7. 2020 05:59

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: LN
Nyní mám F12 silent + CPU regulovaný v BIOS - vyhovující.

UCEL PORIZENI SESTAVY:
Java development - 60%
Internet / Office - 30%
YouTube / IPTV - 10%
Hry - 0%

FINANCNI LIMIT: 35tis s DPH

OPERACNI SYSTEM: Win 10 - 64Bit. Započítat do ceny

SESTAVITE SI PC SAMI? Ano.

BUDETE TAKTOVAT? Můžu. Výsledek ale musí být 100% stabilní. Nedává mi smysl zvyšovat výrazně spotřebu pro získání jednotek procent výkonu.

MONITOR + JEHO ROZLISENI? Monitory už mám. Acer B276HK + Dell SE2416H

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Pouze holá skříň.

Požadavky:
Běh 24/7 - rozumná spotřeba v idle. Životnost min 5 let
64GB RAM - hned. Rozšíření výhodou - šance 10%
Monitory - 4k(DP) + full HD(HDMI1.4) hned. V budoucnu rozšíření na 2x 4k - šance 95%
1x NVME 1TB disk hned. V budoucnu rozšíření na 2xNVME - šance 100%. Možná ještě další SATA pro storage - šance 30%
Další možné rozšíření v následujících 5 letech:
10Gbit LAN - šance 20%

Mám dostupné tyto komponenty:
WD Black SN750 - 1TB
Skříň - FD Defile mini - (rád bych ponechal z důvodu rozměrů)

Moje představa sestavy:
https://www.czc.cz/fetl98ffvgg5u87qejuijaqbog/seznam

Otázky:
Nyní mám intel i5-6600. Mám šanci poznat rozdíl mezi integrovanou GK, GT1030 případně GTX 1050 co se týče plynulosti videa a kancelářské práce? Obraz přes integrovanou GK už občas drhne.
Zvažoval jsem i Ryzen 9 3900x. Je reálné dostat do mATX skříně? Jaký by byl dopad na rozpočet? (Finanční limit bych mohl navýšit)
mvm89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 1. 7. 2020 10:54

Já bych počkal na APU Renoir, vyjdou koncem července. Kvůli spotřebě.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 7. 2020 11:48

V čem tu JAVU děláš? Mám tak nějak zafixovaný, že java = single core výkon, je to tak?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mvm89 1. 7. 2020 12:23

Eclipse, Tomcat, Spring. K tomu lokální DB server.
Současná konfigurace i5-6600 + 32GB RAM.

Sigle thread je fajn na rychlejší odezvu eclipse.
Ale když teď monitoruju vytížení v době kdy vnímám PC jako pomalý, tak jedou 4 jádra tak na 60-95% (z toho java+db bere 3/4 a zbytek systém + office + prohlížeč )


Nerad bych nákup odkládal o více než 14dní. To by musel být hodně velký benefit.
mvm89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 7. 2020 14:56

Podobné PC jsem teď nedávno odevzdával zákazníkovi, až budu na PC něco naklikám.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 7. 2020 21:33

Co za ventilatory mas v te FD Mini?

Co do graficke karty bych doporucil spise 1650 KalmX - jednak ma obrovsky pasivni chladic ... a jednak na ni velmi jednoduse pomoci 4ks stahovacich pasku das 1x P12 Silent a mas vystarano navzdycky.

3900x je do mATX normalne realna vec. :) Jen bych se vydal cestou D15 (do FD Mini vleze) a casefany 2in 2out A12x25 PWM.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cadworker 2. 7. 2020 22:11

Psal F12 Silent
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 7. 2020 00:00

Ty uz bohuzel nejsou pro 3900X dostacujici.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mvm89 3. 7. 2020 05:04

Díky za rady.
Propočetl jsem si to takto:
Upgrade na 3900x:
Chladič +2000,-
CPU +3800,-
Case fan +1600,- (F12 Silent mám v jiné skříni, takže stejně budu kupovat nové)
Celkem 7400,- To už jsem lehce nad původně plánovaný rozpočet, ale nic hrozného. Musím si rozmyslet, jestli do toho půjdu. Zbytek původní sestavy může zůstat, nebo je potřeba ještě něco vylepšit?

1650 Kalmx:
Karta + fan +2800,-
Tady jsem asi nejvíc na rozpacích. Co mi taková karta přinese pro běžnou 2D office práci? Hry žádné nehraju a ani grafiku nedělám.
mvm89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 7. 2020 10:12

Ohledem te grafiky jsme se mozna tak uplne nepochopili. 1030 postaci bohate, jen si ohlidej, aby slo o kartu s pasivnim chladicem a DDR5 pametmi. Ke karte jsem jen rikal, ze pokud bych "uz" uvazoval o necem vyssim, nez 1030, nebyla by to 1050, ale 1650 v provedeni, o nemz jsem psal.

Hodne dulezite je, ze i ta 1030 se umi (ne)pekne rozzhavit. Coz se 1650 KalmX, osazenou doporucenym ventilatorem, urcite nehrozi, ani kdyby ses rozhodl spustit jakoukoliv zatez. Je to takova "investice do pocitu sucha a bazpeci" - nikoliv nutna, ale nikoliv zcela zbytecna. Ja osobne bych tu kartu spise zainvestoval, protoze se snazim resit problemy jejich predchazenim. (A pasivni karty 1030 bohuzel trpi na prehrivani dost casto, coz je potencialni problem, ktery bych nechtel.)


-


Zbytek sestavy zustava stejny. Ja bych do toho sel.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mvm89 3. 7. 2020 14:39

Díky za upozornění. 1030 mi bude stačit, ale pohlídám si chlazení.
Mám v plánu tuto, která má 2x 4k výstup:
https://www.czc.cz/msi-geforce-gt-1030- ... 40/produkt
Podle fotek to vypadá, že k ní půjde přibastlit ventilátor. Byť ne tak elegantně jako na velký pasiv KalmX.
mvm89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 7. 2020 14:55

Hod na ni P8 Silent, klidne na 5V pres redukci z Molexu. Stahovaci pasky a nepruhledna bocnice to jisti. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků