Herní PC, bez OS a periferií, 25K

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Creedy 8. 7. 2020 13:18

Dobrý den,

stavím pro 12ti letého bratránka herní počítač, bude tam hrát zatím převážně Fortnite a podobné.
Do budoucna se mu jistě obzory rozšíří, tudíž aby měla sestava nějakou trvanlivost do budoucna.
Rozpočet byl původně 20 tisíc, ale nakonec se do těch 25ti se vejít můžu. Na hluk žádné požadavky nejsou. Periferie a Windows už jsou vyřešené.

Moje sestava: https://www.czc.cz/bgscupi0qejcmao31d2erf8pbe/seznam

Prosím o zhodnocení.

Bohužel je nutnost wifi karty - s tím jsem si nejméně jist. Přemýšlím, že tahle varianta by byla co se týče chytání signálu lepší: https://www.czc.cz/gigabyte-gc-wb1733d- ... 37/produkt. Zároveň jsem sám fungoval celkem bez problému X let na TP-Link PCI kartě s jednou anténkou teď asi za 350 Kč, tak nevím, jestli to nebude stačit i v tomto případě.

Budu nesmírně rád za veškeré rady a připomínky.

Děkuji
Naposledy upravil Creedy dne 8. 7. 2020 19:15, celkově upraveno 1
Creedy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 7. 2020 16:03

25.281,- Kc

Rozpocet zdimu do posledni Koruny, ale neni to bez odezvy. Herni vykon tohohle navrhu je vysoce nad vykone navrhu puvodniho. Ty tri stovky uz snad nekde naskrabete - de facto jsem pres limit jen kvuli te wifi karte.

Hlucnost bude velmi nizka, dokud nespustite hru. Tzn treba pri divani na film, nebo psani v messengeru pujde o celkem rozumne tichy stroj. Po zapnuti herni zateze, rep pri zatizeni grafiky se to zmeni, na hrani bych doporucil sluchatka.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Creedy 8. 7. 2020 18:28

Díky za návrh. Jen k té kartě..jsou tyhle usb síťové karty dostačující? Vzhledem k ceně by to bylo vítané, ale tyto typy přes usb mi přišly jako takové okrajové řešení. Pokud ne, jsem rád :)
Creedy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 8. 7. 2020 19:10

Přes 5 pater to asi ideálně nepojede. :D

V případě zájmu mohu nabídnout za 300 o něco kvalitnější TENDA U12 AC1300 . https://www.tendacn.com/cz/product/u12.html
polda
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 7. 2020 19:28

Hlavni veci je u USB donglu vetsinou interovana mikroantenka. Ciste vykonove tam je stejny chip, jako v PCIe kartach. Zde je antenka externi, vymenitelna za velkou, klidne externi yagi s dosahem na kilometry.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 8. 7. 2020 20:05

A nebylo by lepší hodit B365M+9400F+2060S Ghost?
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 7. 2020 20:11

Nad tim jsem tez premyslel, slabsi procesor a silnejsi grafika ... ale nakonec jsem to udelal takhle, s tim, ze grafika je nejcasteji upgradovana a do desky pujde s trochou stesti i "budouci_lejk", coz by mohlo byt male plus.

KineCZek

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 9. 7. 2020 01:40

:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior