Domácí PC do 16-17.000 Kč, classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod aa33kk 15. 7. 2020 09:31

Ahoj, potřeboval bych pro dalšího člena rodiny pomoct s výběrem nového PC a vhodných komponentů pro použití převážně v domácím prostředí (benefitem by bylo univerzální použití).

POŽADAVEK (NE)HLUČNOSTI
Plně dostačující bude classic.

ÚČEL POŘÍZENÍ SESTAVY
99% kancelářská práce Outlook, Word, Excel, internet a velké množství současně spuštěných oken v Chrome.

Do budoucna alespoň v rozmezí následujících 3-4 let pokud možno výkonově pro výše uvedený účel dostačující a futureproof z hlediska rozšiřitelnosti/upgradu (pevný disk, grafická karta, aj).

FINANČNÍ LIMIT
Strop počítače včetně periférií do 16-17.000,- Kč.

OPERAČNÍ SYSTÉM
Nezahrnovat do rozpočtu, bude mít vlastní krabicovou Win10 Home.

SESTAVITE SI PC SAMI?
Sestavím sám.

BUDETE TAKTOVAT?
Nehodlám taktovat.

MONITOR + JEHO ROZLIŠENÍ
Monitor bych potřeboval také nový. Měli bychom se vejít do uvedeného rozpočtu. Požadovaná velikost 24". Rozlišení a výstupy dle použité sestavy - ideálně fullHD, protože bude využívat starší člověk tak aby něco viděl. Monitor bych rád pokud možno zakoupil na delší dobu do budoucna, takže investici beru v poměru cena/výdrž/výkon a bude určen převážně pro onu kancelářskou práci a internet. Bylo by dobré, aby měl USB hub pro možné připojení USB flash. Líbilo by se mi nějaké zobrazovadlo od DELL (co takhle P2419H?).

NĚJAKÁ DALŠÍ PERIFERIE
Do uskupení, prosím, zakomponovat DVD mechaniku a nějaký vhodný bezdrátový set myši a klávesnice (myš aby byla určitě větší). Dále repro soustavy (2+1). Rád bych využil klasickou ATX skříň s USB výstupy a pokud možno výběr bedny/case přizpůsobit pohodlnému čištění.

Požaduji Intel platformu. Rád bych využil následující komponenty.
* i3
* 8GB RAM
* 240GB M2 SSD
* Základní deska s WiFi a Bluetooth
* 400W zdroj
* monitor
* bezdrátový set myš, klávesnice

Děkuji předem za doporučení!
aa33kk
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 16. 7. 2020 09:34

[ot] Požadavky/cena = chytračení/nesmysl [/ot]
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod slune.vm 16. 7. 2020 10:13

Toto mi skládal KineCZek, a funguje to na jedničku s hvězdičkou :)
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_5 ... XJ0154BQ01

Cena dokonce od března o cosi klesla
slune.vm
Junior

Odeslat příspěvekod eici 16. 7. 2020 10:18

ak zoberie menej RAM a menší disk, vyhodí Noctu tak ostane aj na tie 2+1 plastové chrastítka a možno to vlezie do rozpočtu 17k :-|
eici
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 16. 7. 2020 11:18

A vypalovačku externí :)

EDIT. A popř. se může nahradit i B460 + i3 10100 (rozdíl jen pár kaček)
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 16. 7. 2020 13:19

Jsem rád, že jsem diskuzi rozhýbal.
Všimněme si požadavků aa33kk... Classic kancelář a vytížený internet - to je hlavně RAM.
Porovnáme s návrhem pro slune.vm:
Futureproof z hlediska rozšiřitelnosti/upgradu (pevný disk, grafická karta, aj.) - Chieaftec? Spíše nesplňuje.
DELL P2419H - OK není problém.
Zakomponovat DVD mechaniku - ? - pro pohodlí interní, nesplňuje.
Bezdrátový set myši a klávesnice (myš určitě větší) - OK.
Repro soustavy (2+1) - ? nenabízíte.
Klasickou ATX skříň s USB výstupy, pohodlnému čištění - Chieaftec? nesplňuje.
400W zdroj - nesplňuje
..
Ale to on aa33kk ví, vždyť už tady měl podobné požadavky za víc peněz a míň HW.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 7. 2020 15:03

aa33kk ma rodinu sirsi, nez americke serialy. :potichu :mrgreen:
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod slune.vm 16. 7. 2020 18:29

Jo, to dvd jsem přehlédl. Já mám externí mechaniku, ale nepoužil jsem ji snad 2 roky :-))

Vzhledem k budoucnosti - myslíš, že to na další 4 roky stačit nebude? Disk by tam měl jít přidat, ramka taky,...
Vytáhnul jsem sestavu, kterou mám já a jsem pro tyto účely plně spokojený. Navíc je malá a úplně neslysna, Kin odvedl úžasnou práci, klobouk dolů.
slune.vm
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 17. 7. 2020 01:37

Ty jsi od Kina dostal nejšikovnější návrh pro kancl.
Jak to tlačí aa33kk, vzal bych Fractal Design Core 1100 (levnější jen Evolveo M2), nad levnou deskou a i3-9100 s interní grafikou bych se rozšoupl pouze s Noctua NH-L9x65, aby provětrala kaskádu.
V ceně se dá jen USB WIFI, BT oželet.
Pokud by našel komponenty do ceny (ale ne povl), rovnou bych dal RAM 16 GB.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 19. 7. 2020 15:12

Nedalo mi to nezjistit, kam až se dá rozumně klesnout, aby cena nepřesáhla 17k. Sám jsem nečekal, že to vyjde, a něco z toho už rozumné není. BT se nekoná. Jsem o 1k Kč výš. https://www.czc.cz/236918,256874,278860 ... 51542/kody
.....takže buď místo Noctua aspoň Cooler Master X Dream i117 /92703/ nebo "nic". No jo, ještě redukce DVI/HDMI.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod aa33kk 23. 9. 2020 21:58

Všem děkuji za podněty ke složení podle zadaných parametrů. Výběr nám z jistých důvodů zůstal chvíli u ledu. Nyní je však aktuální a ladím finální seskupení. Vycházel jsem i z předchozích doporučení, které jsem zde řešil a jako nejvhodnější se mi jeví tyto dvě varianty.

Klasická ATX s interní mechanikou
16.436,- Kč

Varianta s Define Nano a externí mechanikou
17.283,- Kč

Rozpočet byl rozšířený o 1.000,- Kč a tím pádem v obou případech splněn. Ještě nějaké vhodné repro. Rozšiřitelnost z hlediska dalších HDD a GK myslím není problém. Snadné čištění by mohlo být... Odhlučnění přítomno z výroby, prachové filtry také a bonus v podobě integrované Wi-Fi i Bluetooth přímo na desce. Teda dokud se desky opět nevyprodají...

Váhám tedy, zda zvolit malinko jiný přístup a namísto ATX skříně vzít skříň menší nebo vsadit na komfort interní mechaniky a mít všechno v jednom. Má někdo zkušenost a případné srovnání? Jiné úskalí těchto komponentů snad není...
aa33kk
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 24. 9. 2020 19:29

aa33kk píše:POŽADAVEK (NE)HLUČNOSTI
Plně dostačující bude classic.
ÚČEL POŘÍZENÍ SESTAVY
99% kancelářská práce ... internet a velké množství současně spuštěných oken v Chrome.

Do budoucna ... pro výše uvedený účel dostačující a futureproof z hlediska rozšiřitelnosti/upgradu (pevný disk, grafická karta, aj).
... Dále repro soustavy (2+1). Rád bych využil klasickou ATX skříň ... přizpůsobit pohodlnému čištění.

Požaduji Intel platformu. Rád bych využil následující komponenty....

Zvolil jsi hezkou case FD Nano S - rozšiřitelnost o GK musí kvůli ventilaci počítat s blízkostí zdroje.
Také budoucí rozšiřitelnost/upgrade bude s Intelem spíš bazarovými komponenty kvůli socketu 1151.
Já bych uvažoval o perspektivnější desce s B550 a Ryzen 5 3400G - grafika bude výkonější než v i3 a možná po dedikované pak ani nezatoužíš.
Škoda že MB microATX není levná s WiFi. Původně jsi chtěl větší ATX Case.
Na to, že jsi přihodil 1 tisíc, nemáš ony 2+1 reprobedny ani RAM 16GB, která by pomáhala s velké množství současně spuštěných oken v Chrome.
...Na druhou stranu ...kancelář s i3 poběží, časem dáš další RAM.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 9. 2020 16:48

Trosicku jsem to prekopal. Fractal 2300 nema prachove flitry vubec, neco mi jich rukama proslo abych si to pamatoval. Cimz padem jsem vzal levnejsi skrin, ktera 100% postaci.

16.666,- Kc

+500GB NVME
+kvalitnejsi napajeci zdroj s 60m (proti 36) zarukou
+tissi a ucinnejsi ventilatory
+prijemnejsi MK set

Zbytek je +/- podobny, sem tam je sice nejaka zmena, ale nic prevratneho.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor