Classic, 60k, střih 4k + občas hry 1440p

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod md6hashtable 8. 11. 2020 02:22

OK, posláno, zítra se to objedná (už je offline). Až budou dostupné tak koupím 980 PRO a 970 PLUS použiji na data :) Zbývá jenom bolestivý bod dostupnost RTX
The year is 2022. Forums still run on phpBB, wow
EDIT: It is now 2023, wow
EDIT2: Welcome to 2024. Why oh why are we still on phpBB I wonder?

Děkuji "czech news center" za to, že jsem se málem nemohl přihlásit
md6hashtable
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 11. 2020 07:57

KineCZek píše:R6 hur chladi. SX8200 ma novou revizi, nestoji za to.


Novou revizy ano, ale ještě chodí ty se starou, až mi přijde poprvé s novou revizí a pomalejším řadičem tak letí zpět do obchodu. A přestanu ho radit, zatím to ještě jde.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod md6hashtable 8. 11. 2020 11:40

Tak a je objednáno :) Zdroj bude nakonec Corsair HX850 místo HX1000i kvůli dostupnosti. Chci se jen zeptat co mám dělat jestli základní deska přijde bez BIOSu s podporou Ryzen 5000? Poprosil jsem našeho IT guy aby napsal mail s tím že jestli by nemohli udělat upgrade, ale nevím jak moc ochotní budou

EDIT:
Našel jsem tu základní desku na seznamu desek které podporují BIOS flash bez CPU. Tak snad to bude OK

EDIT2:
Tak se ozvali od dodavetele že nemůžou u nich upgradeovat BIOS. Nevadí, udělám si to sám
The year is 2022. Forums still run on phpBB, wow
EDIT: It is now 2023, wow
EDIT2: Welcome to 2024. Why oh why are we still on phpBB I wonder?

Děkuji "czech news center" za to, že jsem se málem nemohl přihlásit
md6hashtable
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 11. 2020 12:13

Prijde vyrobena nekdy v srpnu. Sam si z toho dovod, zda prijde s BIOSem z listopadu.

V odkazu listovane desky dovoluji flash bez CPU. Za dodrzeni urcitych podminek. Staci RTFM.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 11. 2020 14:20

Kacíři ! :D RTFM :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod md6hashtable 11. 11. 2020 13:41

Tak mám skoro všechny komponenty. GPU na mně čeká na skladě

Nebyla to moje první volba. Ani druhá. Ani třetí... pro mně no-name značka, ale jsem spokojený, hlavně že nemusím každý večer refreshovat 15 eshopů kdyby to náhodou měli skladem

Čekám ještě na Ryzen od czc ¯\_(ツ)_/¯

EDIT:
Koukám že GPU má vychytávku se čtvrtým ventilátorem. Něco mi to připomíná :mrgreen: Stojí to za to? Vyměnit za Noctua? Co myslíte
The year is 2022. Forums still run on phpBB, wow
EDIT: It is now 2023, wow
EDIT2: Welcome to 2024. Why oh why are we still on phpBB I wonder?

Děkuji "czech news center" za to, že jsem se málem nemohl přihlásit
md6hashtable
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod md6hashtable 16. 11. 2020 12:26

No to je prokletí. Můžu teoreticky vzít 5800X ale... nechci downgrade, mám peníze a mám čas. Jenom nerad dávám půjčky retailerům na měsíc

V zahraničí ho mají často skladem, jsem zklamaný... Kdyby jste někdo věděl kde se dá koupit 5900X v ČR dejte mi vědět, třeba SZ, děkuji

EDIT: evidentně prostě už vyhazuju peníze z okna a koupil jsem si 5800X pro jistotu, ve středu vyzvednu
The year is 2022. Forums still run on phpBB, wow
EDIT: It is now 2023, wow
EDIT2: Welcome to 2024. Why oh why are we still on phpBB I wonder?

Děkuji "czech news center" za to, že jsem se málem nemohl přihlásit
md6hashtable
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod md6hashtable 18. 11. 2020 17:40

Paměti ze začátku zlobily, BIOS detekoval jenom 24GB a nastavil je na 2133 mhz. Ekivalent XMP od AMD (DOCP) profil padal. Několik hodin jsem vyndával, čistil, znovu zasouval paměti. Už jsem chtěl dát reklamaci, ale nakonec byly detekovány všechny sloty. Vypnul jsem fast boot a pomalu zvyšoval frekvenci. Nakonec jsem skončil na 3866mhz/1933mhz (fclk), takže na nějaké 4400mhz můžu zapomenout... Ale snížil jsem timing na 15-15-15-35 takže jsem spokojený. Čekám na 5900X jestli s tím dokážu pohnout. CL15 je sice fajn ale to jsem mohl ušetřit peníze a koupit si 3600 mhz CL15 paměti a přetaktovat je na 3866 :< Obávám se že krom těch pár základních timingů moc optimalizaci pamětí nerozumím a tak je možné že jsem mohl získat lepší výsledky a jenom nevím jak na to. Ryzen RAM calculator bohužel ještě nezná Zen 3 a tak nevím jestli se to dá použít

Výsledek v time spy 16209. Trošku méně než jsem čekal, upřímně. 17142 v graphics, 12 389 v cpu. Passmark 30065 v cpu. Hluk uvnitř skříně (měřeno neprofesionálně na androidu) 44dB Idle. Musím ještě vyzvednout pár Y-split kabelů pro ventilátory ať nemusím 3 z 6ti ventilátorů pohánět ze zdroje)) Teplota cpu 33 až 42 idle, browsování v chromu 37 až 43, 65 až 88 v benchmarku při teplotě v pokoji 22 až 23 stupňů. Chystám se undervoltovat cpu i gpu. CPU až přijde non-beta BIOS s novou AGESA. GPU podvoltuju někdy v nejbližší době až budu mít zase čas na takové hrátky

EDIT: Zjistil jsem, že jsem měl v pořadníku ještě nějaké drivery k aktualizaci. :-[ Výsledek timespy po aktualizaci: 16493 celkově, 17534 graphics, 12344 cpu
Hlavně pocitově běžel stokrát svižněji. Asi tam něco sekalo kvůli starému driveru. Stále to není ten výkon který jsem čekal, ale na optimalizaci budu mít čas potom, až přijde 5900X. Stačí, jdu hrát hry :D
The year is 2022. Forums still run on phpBB, wow
EDIT: It is now 2023, wow
EDIT2: Welcome to 2024. Why oh why are we still on phpBB I wonder?

Děkuji "czech news center" za to, že jsem se málem nemohl přihlásit
md6hashtable
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod md6hashtable 25. 9. 2022 10:53

Ahojte, plánuju upgrade na 7950X. Kolega si v létě omylem koupil DDR5 místo DDR4, odjel na dovolenou, přišlo mu to poštou, vrátil se až po 14-denní lhůtě. Dlouho hledal kupce online (za 6 tisíc, pak za 5 tisíc...) ale nakonec to prodal mně za 3,5 tisíce ;-)

Doufám že budou kompatibilní, pokud ne tak je holt prodám a koupím si EXPO set

Základní desku bych samozřejmě preferoval B650 ale bojím se že s jejich dostupností teď to bude marné doufání. Předpokládám že nikdo na fóru neví jak to bude? Je mi zle z pomyšlení že zaplatím 9 tisíc za základní desku ale asi nebudu mít na výběr...

7950X si (před)objednám hned jak to bude možné v ČR, předpokládám že budu nejspíš opět měsíc čekat
Naposledy upravil md6hashtable dne 25. 9. 2022 15:42, celkově upraveno 1
The year is 2022. Forums still run on phpBB, wow
EDIT: It is now 2023, wow
EDIT2: Welcome to 2024. Why oh why are we still on phpBB I wonder?

Děkuji "czech news center" za to, že jsem se málem nemohl přihlásit
md6hashtable
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 9. 2022 11:11

Desky i procesory jsou uz na launch davno skladem, nekteri lide dokonce uz maji i dotestovano s produkcnimi exemplari AM5 HW. Pocty naskladnenych kusu sice nejsou extremni, ale ceny na muj vkus ano. Situace "za pet minut vyprodano" dle meho nazoru spise nenastane.

Blizsi info se ale obavam, ze nemohu prozradit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod md6hashtable 27. 9. 2022 14:50

Objednáno:

https://www.tsbohemia.cz/amd-ryzen-9-7950x_d436105.html
https://www.alza.cz/asus-tuf-gaming-x67 ... 408597.htm

Když jsem objednával tak eshop psal "na cestě 1ks" a "dodání 6.10". Doufám že to bude dřív. Na výběr jsem neměl, ale myslím si že deska je kompatibilní, ještě to budu ověřovat. Cenově to byl šok ale chápu, launch day ceny + inflace...

Přemýšlel jsem ještě nad touto deskou která je aspoň skladem, ovšem připlatit 5 tisíc za 1 pcie slot a 2+2 usb navíc, neumím si to představit. Je škoda že ta deska podporuje oficiálně pouze 5400 MT/s, objednávku si ponechám a budu ještě hledat a doufat že se něco najde, ideálně skladem a s podporou 6000 MT/s. Není to konec světa ale je smutné párovat 7950x s 5400MT/s, ještě můžu doufat že to přeci jen nějak půjde nastavit na nějakých 5900 MT/s nebo nějak si pohrát se secondary/tertiary timings


Cena 20590,- za 7950X příjemně překvapila, už jsem se smířil s msrp cenou 860 € (21200,-), každá koruna k dobru... *sips copium*
The year is 2022. Forums still run on phpBB, wow
EDIT: It is now 2023, wow
EDIT2: Welcome to 2024. Why oh why are we still on phpBB I wonder?

Děkuji "czech news center" za to, že jsem se málem nemohl přihlásit
md6hashtable
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 9. 2022 15:20

Bohemka ma skladem MSi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod md6hashtable 27. 9. 2022 18:02

X670-P že? Bohužel, než jsem našel manuál a specifikace DDR k té desce tak mi to někdo vyfoukl :). Kdyby se to v říjnu s dostupností zlepšilo, tak stále mám možnost zboží vrátit do 14 dnů
md6hashtable
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 9. 2022 21:33

Za dva týdny jsou b650
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod md6hashtable 30. 9. 2022 18:40

Nakonec jsem našel obchod v Praze kde měli desky skladem a za rozumnou cenu :) Už mi to poslali, v Pondělí to přijde, takže někdy během týdne sem hodím benchmarky a srovnání

https://www.agem.cz/e-shop/T5000-Zaklad ... 00074;3354
The year is 2022. Forums still run on phpBB, wow
EDIT: It is now 2023, wow
EDIT2: Welcome to 2024. Why oh why are we still on phpBB I wonder?

Děkuji "czech news center" za to, že jsem se málem nemohl přihlásit
md6hashtable
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků