Herní ULN PC - nové/upgrade - 50k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Chromid 23. 8. 2020 15:58

Ahoj,

před cca 5,5 lety pro mě KineCZek postavil ULN herní PC. Slouží bezchybně dodnes aniž bych do HW za tu dobu musel jakkoliv sáhnout - velké díky!

Nyní uvažuju o tom, že je čas pořídit něco nového nebo provést zásadní upgrade stávajícího (ono teda krom bedny, HDD na data a možná ještě nějakých drobností není co zachovávat).

Moje představy:
- Herní PC připravené na nejnovější tituly.
- Aby to utáhlo hraní na 2x QHD monitoru nebo 1x 4K monitoru (teď mám 1x QHD a 1x FullHD, ale myslím trochu na budoucnost - u nového stroje očekávám podobně dlouhý životní cyklus jako u současného).
- ULN (PC je v ložnici)! Pokud by se navíc vešlo do kompaktního balení, bude to vítaný bonus.
- Krom hraní bude sloužit i k práci, to však nestojí za řeč, protože tam to stíhá i současná sestava. Nutno však počítat s OS Win 10 Pro.
- Rozpočet: 50K

A ještě dotaz na závěr. Chystají se v blízké době nějaké zásadní HW novinky? Na pořízení nového nijak zásadně nespěchám. Pokud by se to vyplatilo, klidně ještě nějaký ten týden nebo měsíc vydržím. Původně jsem si chtěl udělat radost k Vánocům, ale nějak mi to leží v hlavě ;-)
Chromid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 8. 2020 16:02

Ahoj ... ten stejny KineCZek porad zije a porad dela to, co delal tenkrat - ULN stroje. ;) Kontakt do SZ.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 8. 2020 16:03

K poslednímu odstavci: V září budou papírově uvedeny nové grafiky NV, o něco později (zatím termín neznámý) uvede nové grafiky i AMD + do konce roku budou od AMD i nové procesory.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 8. 2020 16:25

Jojo, uz jsme to probrali po telefonu, za par tydnu se zkontaktujeme, zhodnotime situaci a rozhodne se, co dal.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 8. 2020 17:52

Takže tady je to už zbytečné...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!