workstation/gaming, 25 000 kc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod the_white_rabbit 27. 8. 2020 19:51

Ahoj ve spolek,
stavím si pc v budgetu 25 tisíc, mám to hlavně pro práci, především vývoj 70%, photoshop,blender, střih videa 20%, Hry 10%. Nemám zvláštní požadavky na hlučnost, takže CLASSIC. Prozatím plánuji fongovat na WIN 10 PRO, později možná přejdu na dual boot s linuxem. Zatím nehodlám taktovat, to plánuji až s upgradem chazení. PC si sestavím sám, periferie mám :-). Má současná volba viz odkaz. Díky všem moc za odpovědi.

https://www.czc.cz/co5dm1r2dcire8dfmhep77lnmc/seznam

Díky moc
Naposledy upravil the_white_rabbit dne 28. 8. 2020 12:41, celkově upraveno 1
the_white_rabbit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 27. 8. 2020 20:34

Uprav prosím příspěvek dle pravidel (oranžový rámeček). Díky.
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod the_white_rabbit 28. 8. 2020 12:41

Děkuji za upozornění, snad již upraveno podle pravidel.
the_white_rabbit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adaz007 28. 8. 2020 14:54

Chybí CPU chladič, zdroj je zbytečně výkonný. Vezmi bequit! 500W, bude to stačit. Osobně bych bral už B550.

Jsou tu povolanější, takže to ber jen velmi IMHO.
adaz007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod the_white_rabbit 28. 8. 2020 15:13

Díky za reakci, Ryzen 5 3600 chodí už s chladičem, mám v plánu použít ten. Zdroj sem volil schválně s rezervou ale asi je to vážně trochu overkill. A na MB se podívám, Díky ;).
the_white_rabbit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 8. 2020 14:31

70% vyvoj / 20% video, PS a blender? Nebo jsi to napsal tak neprehledne, ze to nechapu? 8-P

Krom grafiky a mozna CPU (oprav / uprav procenta) je vyber katastrofalni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod the_white_rabbit 2. 9. 2020 11:54

jj tak je to myšlěno 70% vývoj/ 20% to astatní / 10% hry. Ale jinak tvůj komentář moc nepomohl, i tak díky :lol:
the_white_rabbit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 9. 2020 11:57

Tak ono na nedomysleny dotaz dat domyslenou odpoved tak nejak nelze. 8-P

-- 02 zář 2020 12:07 --

Tak nakonec se nasla i jedna bli(ka)tkarna: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... WA015FU101
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Behemot2077 2. 9. 2020 13:32

Pokud si pořídíš opravdovou WS, kterejch se v bazarech válí, tak za tydle prachy strčí tudle srandu, co ti nakonfiguroval kin, do kapsy každej den v týdnu. Jo, akorát to nebude mít blikátka a je teda možný, že bude potřeba maličko poladit chlazení stran hluku v plné zátěži. Holt 10-12 jader je 10-12 jader :)
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod the_white_rabbit 3. 9. 2020 07:38

Taky jsem se na tuhle možnost koukal a zdá se mi docela schůdná. Nejspíš to tak i nakonec skončí. Díky moc za odpověď.
the_white_rabbit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Behemot2077 3. 9. 2020 11:57

Zrovna jsem koukal, že je na bazošu nějaká Z820 tuším s desetijádrem a 128 GB za 19, to je docela OK tak, jak to je, maximálně vyměnit grafiku.

Pokud bys šel cestou holobytu a upgrade, mám zdroj co (obvykle) mívá registrovaný RAMěti za rozumnej peníz tady v ČR.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior